صدور ۱۰۰۰ مجوز تولید مکمل از شهریور/ تولید تمامی مکمل‌ها در داخل و بی‌نیازی از واردات

2

1401/8/29

18:58


سرپرست اداره فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل از صدور حدود هزار مجوز تولید مکمل‌ها از سوی سازمان غذا و دارو از ابتدای شهریور ماه امسال خبر داد.

صدور ۱۰۰۰ مجوز تولید مکمل از شهریور/ تولید تمامی مکمل‌ها در داخل و بی‌نیازی از واردات

به گزارش بهداشت نیوز ،دکتر فرید باقری با بیان اینکه ضوابط و دستورالعمل‌های دریافت انواع مجوزها دچار نقص‌هایی بود، گفت: این ضوابط تدوین شده و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت تا پروسه صدور مجوز سریع‌تر انجام گیرد.

وی در ادامه اظهار کرد: در سال‌های گذشته با حجم زیادی از پرونده بررسی نشده مواجه بودیم که کار را با مشکل مواجه کرده بود، اما این روند در ماه‌های گذشته تسریع شده است. با تلاش‌های صورت گرفته، تعداد پرونده‌های در دست بررسی کاهش چشمگیری داشته و اولین پاسخگویی به هر نوع پرونده‌ای در کمتر از دو هفته انجام می‌شود.

سرپرست اداره فرآورده‌های طبیعی، سنتی و مکمل‌ها بیان کرد: در صورتی که مدارک پرونده‌ها نقصی نداشته باشند، به کمیسیون ساخت و ورود ارجاع شده تا بررسی و رای‌گیری شوند و پس از دریافت رای‌های مورد نیاز به مرحله صدور مجوز برسند.

بنابر اعلام مرکز اطلاع رسانی سازمان غذا و دارو، وی با اشاره به حمایت از تولیدات داخلی ابراز کرد: طی سال‌های گذشته با حمایت‌هایی که از تولیدکنندگان داخلی صورت گرفته، رفته رفته نیاز بازارهای داخلی به اقلام وارداتی کمتر شده به طوری که در حال حاضر هیچ نیازی به واردات در حوزه مکمل در بازارهای داخلی احساس نمی‌شود.

منبع:ایسنا

نظرات


تصویری


ویدئو