اختصاص 5 میلیارد تومان برای ساماندهی مسیر دسترسی به آبشار پیران کرمانشاه

منبع: همگردی

10

1401/8/29

22:33


میراث آریا/ براساس خبرهای بدست رسیده، اختصاص 5 میلیارد تومان برای ساماندهی مسیر دسترسی به آبشار پیران کرمانشاه صورت گرفت.

محمدرضا سهیلی اظهار کرد: از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور به استان حدود پنج میلیارد تومان برای ساماندهی مسیر دسترسی آبشار پیران سرپل ذهاب اختصاص یافته است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه افزود: راه دسترسی به آبشار پیران در زلزله سال 1396 بر اثر ریزش کوه تخریب و مسدود شد که در سالهای گذشته اقداماتی برای بازگشایی مسیر پیاده راه انجام شد اما با توجه به نبود اعتبارات به نتیجه نرسید.

او افزود: با توجه به اهمیت این آبشار به عنوان یکی از جاذبه های مهم گردشگری طبیعی استان و مطالبات مردمی در سفر اخیر رئیس جمهور به استان، جذب اعتبارات لازم برای ساماندهی مسیر دسترسی تا پای آبشار در دستور کار قرار گرفت.

سهیلی گفت: در سفر رئیس جمهور مبلغی در حدود پنج میلیارد تومان برای تکمیل این پروژه مصوب شده که با تخصیص اعتبار عملیات اجرایی آن شروع می شود.

او افزود: در چند سال اخیر به دلیل بسته شدن مسیر دسترسی به آبشار، گردشگران امکان بازدید از پایین دست آبشار را نداشتند و صرفا در منطقه ژالگه از سمت بالا امکان بازدید این آبشار زیبا وجود داشت که با تکمیل پروژه ساماندهی شرایط بازدید از پایین دست آبشار فراهم می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه گفت: در مرحله نخست پروژه آواربرداری، استانداردسازی، مقاوم سازی و احداث راه دسترسی به آبشار پیران در دستور کار قرار گرفته که عملیات اجرایی آن بزودی آغاز می شود.

او افزود: همچنین نورپردازی، بازسازی و بهسازی پارکینگ و زیرساختهای مورد نیار این جاذبه گردشگری از دیگر اقداماتی است که انجام خواهد شد.

سهیلی در خاتمه تاکید کرد: آبشار پیران به لحاظ گردشگری از ظرفیت ویژه ای برخوردار است که می تواند فرصت های زیادی را برای سرمایه گذاران در حاشیه آن فراهم کند.

اختصاص 5 میلیارد تومان برای ساماندهی مسیر دسترسی به آبشار پیران کرمانشاه

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو