5 تا از قابلیت های جالب اینستاگرام که نمی دانستید!

5 تا از قابلیت های جالب اینستاگرام که نمی دانستید!


منبع: پارس ناز

7

1401/9/4

16:53


5 تا از قابلیت های جالب اینستاگرام که نمی دانستید!

قابلیت های جالب اینستاگرام 

در این پست، با 5 تا از قابلیت های جالب اینستاگرام آشنا می شویم. به نظر می رسد این روزها همه در اینستاگرام هستند. و جای تعجب نیست! این یک پلت فرم سرگرم کننده و محبوب است که به شما امکان می دهد از آخرین اخبار مطلع شوید و تصاویر زیبایی را با دوستان و آشنایان خود به اشتراک بگذارید. با این حال، قابلیت های اینستاگرام بسیار بیشتر از تعداد کاربران آن است. در ادامه با پارس ناز همراه باشید.

 

اینستاگرام مزایای زیادی دارد، می تواند سکوی پرشی عالی برای کسب و کار شما باشد و به شما این امکان را می دهد که تعداد زیادی مشتری به دست آورید. البته این در صورتی است که بدانید چگونه از قابلیت های آن به درستی استفاده کنید. علاوه بر برخی از ویژگی ها و ابزارهای اساسی که همه با آن آشنا هستند، مواردی وجود دارد که چندان محبوب نیستند اما می توانند هنگام استفاده از این پلتفرم مفید باشند.

 

1. آلبوم پست های لایک شده در اینستاگرام

همه ما دوست داریم در اینستاگرام اسکرول کنیم و پست هایی را که برایمان جالب، زیبا یا مفید هستند لایک کنیم. البته در مورد هر عکسی اینطور نیست، بنابراین در این بین پست هایی هستند که ما چندان مشتاق آنها نیستیم. بنابراین، آیا خوب نخواهد بود اگر بتوانید همه پست‌هایی را که دوست دارید یک جا داشته باشید، تا بتوانید هر زمان که خواستید به آنها بازگردید؟ این آپشن در پلتفرم اینستاگرام وجود دارد.

5 تا از قابلیت های جالب اینستاگرام که نمی دانستید!

شما می توانید آلبوم شخصی سازی شده خود را با تمام پست های جالب، داشته باشید. گوشی خود را بردارید، اپلیکیشن اینستاگرام را باز کنید و روی سه نواری که در گوشه سمت راست بالای صفحه پیدا می کنید کلیک کنید. سپس تنظیمات، حساب کاربری را انتخاب کنید و در نهایت باید گزینه “Posts you like” را انتخاب کنید. سپس چند صد عکس که اخیراً در اینستاگرام لایک کرده اید را خواهید دید.

 

پس از آن می توانید برای لذت بردن از همه پست های لایک شده که به خوبی در یک مکان سازماندهی شده اند، وقت بگذارید. اینگونه می توانید پست ها و رل های مورد علاقه تان را در یک آلبوم داشته باشید. می توانید آنها را دانلود کرده و یا اینکه در استوری های خودتان به اشتراک بگذارید. این یکی از جالب ترین قابلیت های اینستاگرام می باشد.

 

2. سازماندهی پست های ذخیره شده در اینستاگرام

اگر شما یکی از افرادی هستید که ایده ها و نکات مفید زیادی برای کسب و کار خود در اینستاگرام پیدا می کنید، احتمالاً دوست دارید پست ها را ذخیره کنید. بنابراین می توانید بعداً به آنها مراجعه کرده و بهتر بررسی شان کنید. با این حال، هنگامی که تعداد زیادی پست از اکانت های مختلف ذخیره می کنید، بخش “ذخیره” شما بسیار آشفته و درهم خواهد بود. اینستاگرام راه حلی برای چنین موقعیت هایی ارائه می دهد.

 

همه پست‌هایی که ذخیره می‌کنید در بخش «All posts» درج خواهند شد. اما پس از آن می توانید پوشه های مختلفی ایجاد کنید و پست ها را به دسته ها بندی های مختلف تقسیم کنید. این زمان بسیار کمی از شما خواهد گرفت و نتیجه شگفت انگیز خواهد بود: تمام پست ها در پوشه های جداگانه تقسیم بندی می شوند. بنابراین می توانید آنچه را که نیاز دارید پیدا کنید و در کمترین زمان از آن استفاده کنید.

 

3. قرار دادن چند لینک در بیو اینستاگرام

آیا اگر بتوانید بیش از یک لینک را در بیو اینستاگرام خود وارد کنید و تمام آدرس های وب که برای شما مهم هستند را با فالوورهای خود به اشتراک بگذارید مفید نیست؟ خوب، با ابزارهای مناسب، اکنون این امکان وجود دارد. ابزار Linktree به شما این امکان را می دهد که تمام لینک هایی را که می خواهید در اینستاگرام به اشتراک بگذارید تنها با یک URL داشته باشید.

5 تا از قابلیت های جالب اینستاگرام که نمی دانستید!

به این ترتیب، شما فقط یک آدرس وب در بیو اینستاگرام خود خواهید داشت که چندین لینک در پشت آن وجود دارد. این به شما این امکان را می دهد که دنبال کنندگان بیشتری را به پلتفرم های دیگری که استفاده می کنید، هدایت کنید. در linktree.li اطلاعات بیشتری در مورد این ابزار پیدا خواهید کرد که می تواند به طور کامل بازی اینستاگرام شما را تقویت کند. این ویژگی تأثیر بسیار مثبتی بر توسعه کسب و کار شما دارد.

 

4. مخفی کردن استوری های اینستاگرام

دو گزینه بسیار مشابه و به همان اندازه مفید در اینستاگرام، امکان مخفی کردن استوری شما از افراد خاصی که شما را دنبال می کنند و همچنین مخفی کردن استوری های کاربرانی است که دنبال می کنید. گزینه مخفی کردن استوری، زمانی مفید است که می خواهید دسترسی یکی از دنبال کنندگان را از دیدن مطالبی که در استوری به اشتراک می گذارید، به هر دلیلی محدود کنید.

5 تا از قابلیت های جالب اینستاگرام که نمی دانستید!

می توانید این کار را با کلیک بر روی سه نوار در گوشه سمت راست بالا و انتخاب بخش “تنظیمات” انجام دهید. سپس روی “Privacy” و “Stories” کلیک کنید. اکنون این گزینه را دارید که تمام فالوورهایی را که می‌خواهید استوری‌های تان را نبینند، محدود کنید، شما باید آنها را به صورت دستی وارد لیست کنید. می توانید هر چند وقت یکبار که بخواهید این لیست را تغییر داده و به روز کنید.

 

از سوی دیگر، گزینه ای برای مخفی کردن استوری های افراد دیگر نیز وجود دارد. زمانی که شخصی 20 استوری در روز پست می کند، می تواند دیگران را دلزده کند. به خصوص اگر به موضوع او علاقه مند نباشید. با این حال، ممکن است با او رودروایسی هم داشته باشید. در چنین موقعیت هایی، بی صدا کردن استوری های آنها بسیار مفید است. البته آنها همچنان در لیست افرادی که دنبال می کنید باقی خواهند ماند.

 

5. آرشیو کردن پست ها در اینستاگرام

شاید پست‌هایی در فید خود داشته باشید که دیگر نمی‌خواهید آنجا باشند. با این حال، شما آنها را در جایی ذخیره نکرده اید، بنابراین نمی خواهید آنها را برای همیشه حذف کنید و برای همیشه از دست شان بدهید. نگران نباشید، اینستاگرام برای اینکار یک راه حل ارائه می دهد. گزینه ای برای بایگانی کردن پست های شما وجود دارد، به این معنی که آنها را بدون حذف دائمی از فید خود حذف کنید.

5 تا از قابلیت های جالب اینستاگرام که نمی دانستید!

در آخر هم روی پستی که می خواهید مخفی کنید و سپس روی سه نقطه در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید. برای مخفی کردن آن عکس، گزینه “archive” را انتخاب کنید. می توانید تمام پست های آرشیو شده را در حساب اینستاگرام تان پیدا کنید. سپس آنها را به فید خود بازگردانید. یا اینکه فقط پست هایی را که دیگر در پیج شما موجود نیستند را مشاهده کنید.

 

اینستاگرام یک پلتفرم بسیار قدرتمند است که می توانید برای رشد کسب و کار خود از آن استفاده کنید. این پلتفرم چیزی بیشتر از یک شبکه اجتماعی است که در آن تصاویر بارگذاری می شود و شما با دوستان خود ارتباط برقرار می کنید. اینستاگرام ابزارها و ویژگی‌های زیادی دارد که استفاده از آنها برای بهبود کسب‌وکارتان مفدی هستند. پس وقت بگذارید و یاد بگیرید که از چه چیزی در این پلتفرم، می توانید به نفع خود استفاده کنید.

نظرات


تصویری


ویدئو