تلاش برای تبدیل قلعه سرشیر فلاورجان اصفهان به منطقه نمونه گردشگری

منبع: همگردی

3

1401/9/4

16:55


میراث آریا/ براساس آخرین گزارش های منتشر شده، تلاش برای تبدیل قلعه سرشیر فلاورجان اصفهان به منطقه نمونه گردشگری صورت می پذیرد.

علیرضا ایزدی در سفر به شهرستان فلاورجان و در نشستی مشترک که با حضور معاون سرمایه گذاری اداره کل، مدیرکل دفتر فنی استانداری، مدیرکل جهان کشاورزی استان، مدیرکل آب منطقه ای استان، بخشدار پیربکران، شهردار و جمعی از اعضای شورای شهر به منظور بررسی راهکارهای تبدیل قلعه تاریخی سرشیر به منطقه نمونه گردشگری که در قلعه تاریخی سرشیر برگزار شد، از تلاش اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان برای تبدیل این قلعه تاریخی به منطقه نمونه گردشگری خبر داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان در حاشیه این نشست گفت: شهرستان فلاورجان از ظرفیت بسیار مناسبی برای توسعه زیرساختهای گردشگری و صنایع دستی برخوردار است که نمونه آن قلعه تاریخی سرشیر بوده که با توجه به شرایط موجود منطقه و ظرفیت های موجود، این منطقه ظرفیت تبدیل شدن به منطقه نمونه گردشگری را دارد.

او ادامه داد: با توجه به ظرفیت های موجود منطقه، کارشناسان این اداره کل تمام تلاش خود را برای تبدیل این منطقه به منطقه نمونه گردشگری به منظور توسعه بیشتر زیرساختهای گردشگری و رونق اقتصادی از منظر گردشگری در منطقه انجام خواهند داد.

ایزدی تصریح کرد: در این نشست مشترک تمامی راهکارها و چالش های موجود مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد در کوتاه ترین زمان مستندات تخصصی جمع آوری و پس از جمع بندی نهایی به استاندار اصفهان ارسال شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان در سفر خود به شهرستان فلاورجان علاوه بر حضور در نشست تخصصی تبدیل قلعه تاریخی سرشیر به منطقه نمونه گردشگری، از بناهای تاریخی، محوطه های باستانی، مناطق گردشگری و طرح های در حال احداث شهرستان بازدید کرد.

تلاش برای تبدیل قلعه سرشیر فلاورجان اصفهان به منطقه نمونه گردشگری

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو