ثروت خود را با قوطی کنسرو شیرین کردم

منبع: نمکستان

12

1401/9/4

16:57


از زمانی که رویای تجارت را در سرخود میپروراندم در اینده خود تاجر شدن را میدیدم که همینطور هم شد با آشنا شدن با یک شرکت تجاری توانستم به ثروت زیادی برسم.

از زمانی که رویای تجارت را در سرخود میپروراندم در اینده خود تاجر شدن را میدیدم که همینطور هم شد با آشنا شدن با یک شرکت تجاری توانستم به ثروت زیادی برسم.

کمپوت آلوئه ورا

کمپوت آلوئه ورا

یکی از محصولات طبیعی که به صورت کنسروهم ارائه می گردد کمپوت آلوئه ورا است که در تهران اصفهان و مشهد کشت می شود.

آلوئه ورا امروزه به طور مکرر در زمینه آرایشی و بهداشتی استفاده می گردد اگرچه نشانه های مختلفی برای استفاده از آن وجود دارد، اما برای تعیین اثربخشی واقعی آن به آزمایشات کنترل شده نیاز است و گیاه آلوئه ورا، خواص، مکانیسم اثر و کاربردهای بالینی دارد.

آلوئه ورا گیاهی بوته‌دار یا درخت‌ی چند ساله، خشک‌افزار، آبدار و به رنگ سبز نخودی است و به طور عمده در مناطق خشک آفریقا، آسیا، اروپا و آمریکا رشد می کند.

این گیاه دارای برگهای مثلثی و گوشتی با لبه های دندانه دار، گلهای لوله ای زرد رنگ و میوه هایی است که حاوی دانه های متعدد است و هر برگ از سه لایه تشکیل شده است.

ژل شفاف داخلی آن حاوی ۹۹ درصد آب است و بقیه از گلوکومانانها، اسیدهای آمینه، لیپیدها، استرولها و ویتامینها ساخته شده است که لایه میانی لاتکس که شیره زرد تلخ است حاوی آنتراکینون و گلیکوزید می باشد.

کمپوت سیب

کمپوت سیب

کارخانجات برای تهیه کمپوت سیب از نمونه های مختلف این میوه استفاده می کنند، معمولا این تولیدکنندگان از که دارای بافت سفت و شیرین استفاده کرده و همچنین عطر و طعم آن بسیار مهم می باشد.

انتخاب سیب مناسب برای تولید کمپوت اهمیت داشته زیرا سیب کال طعم خوبی به آن نمی دهد و سیبی که بیش از حد رسیده باشد در هنگام فرآیند تولید له شده و ساختار خود را از دست داده و له می شود.

بهترین نوع سیب جهت این کار نمونه ای بوده که یک هفته به چیدن آن مانده است تا در طی تولید دچار متلاشی شدن نشود. معمولا از زمان چیده شدن تا قرار گرفتن در خط تولید این میوه در محفظه هایی با درجه صفر درجه سلیسیوس نگه داشته می شود.

در مرحله بعدی سیبها برای شست و شو به خط تولید فرستاده می شود و به صورت کامل شسته و ضدعفونی شده و سپس برای پوست گیری و جدا کردن هسته به خط بعدی می روند.

کمپوت گیلاس

کمپوت گیلاس یکی از خوشمزه ترین کمپوت بوده و به دلیل خواص زیادی که دارد بسیاری از مردم این کمپوت را خریداری می نمایند و همچنین یکی از پر فروش ترین محصول در فروشگاه ها و سوپر مارکتها بوده است.

کمپوتهایی که در بازار به فروش می رسند ممکن است از گیلاسهای پلاسیده و یا کرم خورده در تولید آن استفاده شود و از مواد نگهدارنده برای ماندگاری بیشتر کمپوت استفاده می شود در نتیجه بهتر است خودتان در منزل کمپوت گیلاس را درست کنید زیرا هم ارگانیک است و هم کیفیت بسیار بالایی دارد.

طرز تهیه کمپوپ گیلاس زرد: ابتدا گیلاسها را با دقت کامل بشویید و چوب آن را از هم جدا کنید و بعد آن را کنار بگذارید تا کاملا خشک شود و در صورت خشک نشدن و عجله داشتن می توانید آن را با یک دستمال تمیز خشک کنید.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو