آخرین وضعیت کرونا درکشور 2 آذر 1401

منبع: آکا

7

1401/9/4

17:04


آمار جدید ابتلاء به ویروس کرونا را در ۲۴ ساعت منتهی به ظهر امروز _چهارشنبه دوم آذرماه را در آکاایران بخوانید

آکاایران: بر پایه اطلاعیه مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، از ظهر دیروز تا ظهر امروز و بر اساس معیار‌های قطعی تشخیصی، ۳۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و از این بیماران، ۱۸ مورد بستری شدند. با احتساب این افراد، مجموع آمار مبتلایان قطعی در کشورمان به ۷ میلیون و ۵۵۹ هزار و ۴۴۶ تن رسید.


آمار کرونا در ایران| فوت 2 نفر در شبانه‌روز گذشته


در ۲۴ ساعت گذشته، ۲ تن از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و بدین ترتیب مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۴ هزار و ۶۳۲ تن رسید. این در حالی است که تا به امروز خوشبختانه ۷ میلیون و ۳۳۴ هزار و ۹۲۷ تن از بیماران بهبود یافته‌اند.

همچنین ۶۷ تن از بیماران در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و همچنین تاکنون ۵۴ میلیون و ۵۲۷ هزار و ۹۲ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر صفر شهرستان در وضعیت قرمز، ۴ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۱۳۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۳۰۶ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

بر پایه آمار‌های ۲۴ ساعت اخیر، «نرخ مرگ» در کشورمان ۱.۹ درصد است و به همین تناسب، «نرخ بهبود» ۹۸.۱ درصد. این در حالی است که میانگین نرخ مرگ در جهان ۱.۱ درصد است.

آخرین آمار کرونا در ایران

در ۲۴ ساعت اخیر، شمار واکسن‌های تزریق شده از ۱۵۵ میلیون و ۵۴ هزار دوز گذشت، در حالی که آزمایش کمتر از صد تن دیگر مثبت شد تا به شمار مبتلایان «کووید-۱۹» اضافه شوند؛ مبتلایانی که بسیاری شان بهبود یافته و مرخص شده‌اند، ولی هنوز برخی شان بستری هستند و حال ۶۷ تن از ایشان وخیم است.

واکسیناسیون کرونا در استان مرکزی آغاز شد/تزریق 200 دوز در مرحله نخست انجام  می شود- اخبار مرکزی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

تاکنون ۶۵ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۲۶۶ دوز اول و ۵۸ میلیون و ۵۴۵ هزار و ۸۵۰ دوز دوم واکسن کرونا در کشورمان تزریق شده و همچنین ۳۱ میلیون و ۳۷۰ هزار و ۸۹۴ نفر دوز سوم و بالاتر را دریافت کرده‌اند؛ تزریق مجموعا ۱۵۵ میلیون و ۵۴ هزار و ۱۰ دوز واکسن در ایران که ۲ هزار و ۴۷۰ دوز آن در شبانه روز اخیر تزریق شده است

نظرات


تصویری


ویدئو