تاثیر نیکوتین بر خواب چیست؟ آیا قلیون باعث بیخوابی میشود؟

تاثیر نیکوتین بر خواب چیست؟ آیا قلیون باعث بیخوابی میشود؟


منبع: نم نمک

1

1401/10/22

18:52


تاثیر نیکوتین بر خواب و تاثیر سیگار بر خواب و تاثیر نیکوتین بر مغز و چند روز بعد از ترک سیگار نیکوتین از بدن خارج میشود و ایا قلیون باعث بیخوابی میشود و نیکوتین قلیون و تاثیر سیگار بر انرژی و جایگزین نیکوتین در مغز و عوارض نیکوتین و علائم ترک نیکوتین در نم نمک.

تاثیر نیکوتین بر خواب چیست؟ آیا قلیون باعث بیخوابی میشود؟

تاثیر نیکوتین بر خواب چیست؟

نیکوتین خواب را مختل می کند و سیگار کشیدن نیز می تواند خطر ابتلا به وقفه تنفسی درخواب را افزایش دهد. اما از آنجایی که نیکوتین یک محرک است ، سیگار کشیدن می تواند خستگی شما را پنهان کند. به هر حال ، اگر احساس خواب آلودگی می کنید ، نیکوتین می تواند شما را بیدار نگه دارد.

تاثیر نیکوتین بر خواب چیست؟ آیا قلیون باعث بیخوابی میشود؟

تاثیر نیکوتین بر خواب چیست؟ آیا قلیون باعث بیخوابی میشود؟

تاثیر نیکوتین بر خواب

تاثیر سیگار و نیکوتین بر خواب

محققان دریافتند که از حدود 1100 نفر سیگاری که در این تحقیق شرکت کرده اند 17 درصد در طول شب کمتر از 6 ساخت می خوابند و کیفیت خواب 28 درصد آشفته است.

استفان کوهرس در مقاله علمی که درباره این تحقیق منتشر کرده نوشته است : این تحقیق برای اولین بار شیوع اختلال خواب درمیان افراد سیگاری و غیر سیگاری را نشان می دهد. گروه تحقیقاتی از میان افرادی بوده اند که هیچ سابقه ای از اختلالات روانشناختی در آنها وجود نداشته و حتی برای اطمینان حاصل کردن از این مسئله عوامل ریسکی بالقوه در این افراد نیز کنترل شده است.

نتایج این تحقیقات به تنهایی نمی تواند نشان دهد که سیگار کشیدن به طور مستقیم خواب را مختل می کند ، چرا که ممکن است برخی از این افراد عادات دیگری داشته باشند که بر خواب آنها تأثیر بگذارد که در میان آنها می توان به بیدار ماندن در مقابل تلویزیون تا پاسی از شب و انجام اندکی فعالیت های بدنی اشاره کرد که امکان دارد عامل یک خواب راحت برای این افراد باشد.

اما از سوی دیگر می توان گفت که این تحقیق نشان می دهد اثرات تحریک کننده نیکوتین می تواند عامل این اختلال در خواب باشد.

تاثیر نیکوتین بر خواب

افرادی که کیفیت خواب آنها بسیار اندک است می توانند مشکلات دیگری چون چاقی ، دیابت و بیماری های قلبی را هم تجربه کنند.

این تحقیق 1071 نفر سیگاری و 1243 نفر غیر سیگاری را که هیچ مشکلی در رابطه با سلامت مغزی نداشتند مورد بررسی قرار داد. تأکید بر عدم وجود مشکلات مغزی در این افراد بر این اساس بود که این شرایط ممکن است هم افراد را نسبت به مشکلات خواب آسیب پذیر کند و هم این که ممکن است شرایط لازم برای مصرف سیگار در آنها فراهم شود.

محققان در این تحقیقات از پرسشنامه ای استفاده کردند که کیفیت خواب افراد را بررسی می کرد ، به طور کلی بیش از یک چهارم افراد سیگاری در طبقه افرادی جای گرفتند که دچار اختلال در خواب هستند به احتمال زیاد به بی خوابی مبتلا می شوند.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو