سریال‌های پساآخرالزمانی که می‌توانید قبل از The Last of Us ببینید

سریال‌های پساآخرالزمانی که می‌توانید قبل از The Last of Us ببینید


منبع: فوت و فن

1

1401/10/23

19:08


سریال آخرین بازمانده از ما (The Last of Us) یکی از سریال‌های مورد انتظار سال ۲۰۲۳ میلادی به شمار می‌رود که در کمتر از چند روز دیگر پخش آن از شبکه اچ‌بی‌او شروع می‌شود.

سریال‌های پساآخرالزمانی که می‌توانید قبل از The Last of Us ببینید

سریال آخرین بازمانده از ما (The Last of Us) یکی از سریال‌های مورد انتظار سال ۲۰۲۳ میلادی به شمار می‌رود که در کمتر از چند روز دیگر پخش آن از شبکه اچ‌بی‌او شروع می‌شود. این سریال با بازی پدرو پاسکال و بلا رمزی در نقش‌های اصلی است و جهانی پساآخرالزمانی و پر از زامبی را به نمایش در می‌آورد. با این حال، قبل از این سریال نیز آثار آخرالزمانی مختلفی ساخته شده‌اند که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم. همراه با ما باشید.

سریال بازماندگان

The Leftovers

The Leftovers

در سال ۲۰۱۴ میلادی، شبکه اچ‌بی‌او سریال بازماندگان (The Leftovers) را پخش کرد، سریالی که بر اساس رمانی به همین نام نوشته تام پروتا ساخته شده بود. این سریال بر محوریت بازمانده‌های رویدادی مرموز در سراسر جهان بود، رویدادی که باعث شد تا دو درصد از جمعیت جهان به طور ناگهانی ناپدید شوند.

این سریال بر خلاف دیگر آثار پساآخرالزمانی، بیشتر روی پیامدهای این رویداد و تاثیر آن روی افراد مختلف تمرکز دارد. داستان بسیار جذاب و همچنین نقش‌آفرینی خیره‌کننده جاستین ثرو و کری کان باعث شده تا این اثر به سریالی بسیار مورد تحسین و برجسته تبدیل شود که توسط دیمین لیندلوف ساخته شده است.

سریال چرنوبیل

Chernobyl

Chernobyl

شبکه اچ‌بی‌او در زمینه ساخت سریال‌های پسا آخرالزمانی سابقه بسیار درخشانی دارد و آن‌ها در سریال چرنوبیل (Chernobyl) به حادثه‌ای غم‌انگیز و واقعی پرداختند. این مینی‌سریال رویداد فاجعه هسته‌ای چرنوبیل و همچنین پیامدهای پس از آن را به تصویر می‌کشد و یکی از آثار درخشان ساخته شده توسط کریگ مازین محسوب می‌شود.

توجه به جزئیات در کنار نقش‌آفرینی‌های بسیار درخشان بازیگران سبب شد تا سریال «چرنوبیل» تحسین منتقدان و همچنین بینندگان را به دست بیاورد. لازم به ذکر است که کریگ مازین در کنار نیل دراکمن به عنوان نویسنده و مدیر اجرایی سریال «آخرین بازمانده از ما» فعالیت می‌کند.

سریال ایستگاه یازده

Station Eleven

Station Eleven

سریال ایستگاه یازده (Station Eleven) یکی دیگر از سریال‌های موفق شبکه اچ‌بی‌او به شمار می‌رود که بر اساس رمانی به همین نام ساخته شده و در آن، فروپاشی تمدن بشری توسط یک بیماری همه‌گیر و مرگبار به تصویر کشیده می‌شود.

با این حال،‌ این سریال در مقایسه با دیگر آثار ساخته شده بر محوریت کووید، رویکرد کاملا متفاوتی دارد و همین نیز آن را خاص کرده است. داستان‌سرایی بسیار جذاب و همچنین نقش‌آفرینی درخشان بازیگران و به خصوص مکنزی دیویس سبب شده تا سریال «ایستگاه یازده» به اثری بسیار موفق تبدیل شود.

سریال وای: آخرین مرد

Y: The Last Man

Y: The Last Man

کتاب‌های کمیک بسیاری به موضوع پایان جهان پرداخته‌اند و یکی از همین موارد نیز کتاب‌های کمیک وای: آخرین مرد (Y: The Last Man) نوشته برایان کی وان و پیا گوررا است. اتفاقات این سریال در جهانی رخ می‌دهد که یک همه‌گیری اسرارآمیز همه انسان‌ها و حیوانات نر روی زمین را از بین برده، به جز دو مورد که یکی از آن‌ها هنرمندی آماتور به نام یوریک براون و میمون خانگی‌اش به نام امپرسند است. این سریال محصولی از شبکه اف ایکس به شمار می‌رود که متاسفانه برای فصل دوم تمدید نشده است.

سریال دندان شیرین

Sweet Tooth

Sweet Tooth

یکی دیگر از سریال‌های اقتباسی ساخته شده بر اساس کتاب‌های کمیک، سریال دندان شیرین (Sweet Tooth) است که محصولی از سرویس آنلاین نتفلیکس به شمار می‌رود و بر اساس مجموعه کمیک‌هایی از کمپانی ورتیگو و نوشته جف لمایر ساخته شده است.

این سریال جهانی را به تصویر می‌کشد که در آن و به دنبال یک همه‎‌گیری، موجوداتی نیمه انسان و نیمه حیوان به دنیا می‌آیند. یکی از همین گونه‌های خاص نیز پسر بچه نیمه آهویی به نام گاس است که به دنبال مادر خودش می‌گردد و در این جستجوی خودش نیز با فردی به نام تامی جپرد آشنا می‌شد و حالا آن‌ها به همراه یکدیگر در سرزمینی سفر می‌کنند که قبلا به عنوان آمریکا شناخته می‌شد.

سریال در بد لندز

Into The Badlands

Into The Badlands

سریال در بدلندز (Into The Badlands) محصول شبکه ای‌ام‌سی یکی دیگر از سریال‌های پسا آخرالزمانی به شمار می‌رود که رویکردی متفاوت نسبت به پایان جهان دارد. اتفاقات این سریال ۵۰۰ سال در آینده جریان دارد که در آن، انسان‌ها از پایان جهان جان سالم به در برده‌اند و حالا به جای اسحله از شمشیر برای محافظت از خود بهره می‌گیرند. سکانس‌های مبارزه بسیار عالی و جذاب و همچنین بازیگران بااستعداد سریال از جمله دنیل وو، سبب شده تا توجه مخاطبان نسبت به سریال «در بدلندز» جلب شود.

سریال آخرین مرد روی زمین

The Last Man on Earth

The Last Man on Earth

سریال آخرین مرد روی زمین (The Last Man on Earth) اثری ساخته فیل لرد و کریستوفر میلر است، کسانی که بیشتر برای آثار طنز خود شناخته می‌شوند. این سریال داستان فردی به نام فیل میلر را دنبال می‌کند که متوجه می‌شود پس از گسترش ویروس مرگبار، او تنها فرد بازمانده نیست و زنی به نام کارول نیز جان سالم به در برده است اما این دو نمی‌توانند یکدیگر را تحمل کنند و همین نیز ماجراهای جالب‌توجهی را ایجاد کرده است. در ادامه آن‌ها با بازمانده‌های دیگر آشنا می‌شوند و یک جامعه شکل می‌دهند.

سریال برف‌شکن

Snowpiercer

Snowpiercer

سریال برف‌شکن (Snowpiercer) پس از اتفاقات فیلمی به همین نام جریان دارد و داستان قطاری به نام برف‌شکن را روایت می‌کند که به صورت طبقاتی جدا شده است. در این میان، ملانی کویل با بازی جنیفر کانلی سعی دارد تا همچنان این قطار به سفر خود ادامه بدهد و این در حالی است که آندره لیتون با بازی دیوید دیگز سعی دارد انقلابی را آغاز کند و کنترل قطار را در دست بگیرد. این سریال قرار است با فصل چهارم خودش به پایان برسد.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو