چهره های متولد و درگذشته در 26 دی [عکس و بیوگرافی]

چهره های متولد و درگذشته در 26 دی [عکس و بیوگرافی]


منبع: نم نمک

1

1401/10/26

00:00


چهره های متولد 26 دی و بیوگرافی چهره های متولد 26 دی و درگذشت بازیگران در 26 دی و هنرمندان فوت شده در بیست و شش دی سلبریتی های به دنیا آمده در بیست و ششم دی و مرگ افراد مشهور ایرانی را در نم نمک ببینید.

چهره های متولد و درگذشته در 26 دی [عکس و بیوگرافی]

چهره های متولد و درگذشته در 26 دی

هنرمندان و چهره های مشهور یکی از اقشار محبوب در جامعه هستند که جزئی ترین مسائل از زندگی آنها برای مردم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. روز تولد چهره های مشهور ایرانی یکی از روزهای مهم برای هواداران دو آتیشه شان است که منتظر رسیدن آن هستند تا خوشحالی خود را به آنها ابراز کنند.

چهره های متولد و درگذشته در 26 دی [عکس و بیوگرافی]

چهره های متولد و درگذشته در 26 دی [عکس و بیوگرافی]

اگر مایلید که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در 26 دی ماه متولد شده اند همراه ما باشید.

کدام چهره های مشهور ایرانی در 26 دی به دنیا آمدند

افسانه بایگان

افسانه بایگان بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون کشورمان در 26 دی ماه 1340 در تهران متولد شد. همسر او مصطفی شایسته تهیه کننده سینما است و این زوج یک پسر به نام امیرعلی دارند.

چهره های مشهور ایرانی متولد 26 دی ماه + تصاویر

افسانه بایگان بازیگر کشورمان در 26 دی ماه متولد شد

وی فعالیتش در سینما و تلویزیون را در سال 1360 با بازی در مجموعه تلویزیونی پر بیننده « سربداران » آغاز کرد. یک سال بعد نخستین نقش سینمایی اش را در فیلم « گمشده » به کارگردانی مهدی صباغ زاده در سال 1364 به دست آورد و به یکی از پرکارترین بازیگران زن سینمای ایران و سوپراستار در دهه شصت تبدیل شد.

چهره های مشهور ایرانی متولد 26 دی ماه + تصاویر

افسانه بایگان بازیگر سینما و تلویزیون

افسانه بایگان زمانی که شانزده ساله بود در مسابقه دختر شایسته ایران شرکت کرد و نفر دوم شد. در آن سال ، جلوه پالیزبان ، فینالیست کرمانشاهی ، به عنوان دختر شایسته ایران برگزیده شد.

افسر اسدی

افسر اسدی متولد 26 دی ماه سال 1336 در میانه بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون و چهره پرداز میباشد. او دارای لیسانس کارگردانی و بازیگری تئاتر از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. این بانوی هنرمند همسر اصغر همت (بازیگر سینما و تلویزیون) است. این زوج هنرمند یک پسر به نام هامون دارند.

چهره های مشهور ایرانی متولد 26 دی ماه + تصاویر

افسر اسدی بازیگر کشورمان در 26 دی ماه متولد شد

افسر اسدی با پیشنهاد مرحوم علی حاتمی برای سریال هزار دستان در سال 1358 تست گریم شد ، و بعد از تایید و قبولی چهره اش وارد بازیگران این سریال شد ، افسر اسدی آن زمان ازدواج کرده بود و همسرش طراج چهره و گریم این مجموعه بود.

اصغر همت همسر افسر اسدی بازیگر کشورمان

اصغر همت بازیگر کشورمان همسر افسر اسدی است

افسر اسدی فعالیت سینمایی خود را با بازی در فیلم شب مکافات به کارگردان فرامرز باصری در سال 1363 شروع کرد ، بازی زیبای او در نقش یک زن آذری بی سواد در فیلم عبور از غبار در سال 1368 سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم زن را از هشتمین جشنواره فیلم فجر به ارمغان آورد. اما شاید بازی او در فیلم روسری آبی در سال 73 بیشتر در یادها مانده باشد.

این چهره مشهور ایرانی درگذشته 26 دی است

حسین محب اهری

حسین محب اهری بازیگر پیشکسوت سینما ، تلویزیون و تئاتر کشورمان سال 1330 متولد شد و 26 دی 1397 در تهران درگذشت.

حسین محب اهری بازیگر کشورمان در 26 دی درگذشت

درگذشت حسین محب اهری بازیگر کشورمان در 26 دی

حسین محب اهری از چهره های شناخته شده تئاتر بود که بازی در سینما را از سال 1365 آغاز کرد. این هنرمند کشورمان بعد از سالها درگیری با بیماری بامداد 26 دی ماه 97 درگذشت. دردسرهای عظیم ، شب عید ، علی البدل ، بیمار استاندارد ، پایتخت 2 ، تبریز در مه ، مختارنامه ، محله بهداشت و ... از جمله مجموعه های تلویزیونی این هنرمند فقید محسوب میشوند.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو