شرایط دریافت زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم [+جزئیات]

منبع: فیگار

1

1402/2/26

11:11


به تازگی اخباری درباره شرایط دریافت زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم منتشر شده است. در ادامه به نحوه دریافت زمین برای فرزند سوم می‌پردازیم.

شرایط دریافت زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم [+جزئیات]

به تازگی اخباری درباره شرایط دریافت زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم منتشر شده است. در ادامه به نحوه دریافت زمین برای فرزند سوم می‌پردازیم.

کاهش جمعیت و در نتیجه آن مواجه شدن با پیری جمعیت در یک کشور یکی از مسائل بسیار نگران کننده برای دولت و شرایط آن کشور می‌باشد. ایران نیز یکی از آن کشورهایی می‌باشد که با این مشکل روبه رو شده و نیاز به ایجاد مشوق‌های بسیاری در راستای فرزند آوری والدین می‌باشد. در ادامه خبر شرایط دریافت زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم همراه ما بنادی.

شرایط دریافت زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم

شرایط دریافت زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم

تخصیص زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم

بر اساس این نگرانی‌ها، در اجرای تکلیف مقرر در تبصره 3 ماده 4 قانون حمایت از خانواده و برای تشویق والدین برای فرزندآوری و تعدد فرزندان، هیئت وزیران اقدام به اجرایی کردن یکی از تبصره های ماده قانونی درباره اعطای زمین و مسکن به خانواده ها پس از تولد فرزند سوم و یا بیشتر را به تصویب رسانده است.

دریافت زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم نیازمند واجد شرایط بودن می باشد که این شرایط به طور کلی در نامه اجرایی دولت اشاره شده است. در این بخش به برخی از شرایط مهم درباره تخصیص زمین و مسکن پس از تولد فرزند سوم اشاره شده است. والدینی که بیش از سه فرزند داشته باشند می توانند نسبت به دریافت این تسهیلات اقدام نمایند.

نحوه دریافت زمین برای فرزند سوم

متقاضیان ثبت نام برای مسکن پس از تولد فرزند سوم در مرحله اول باید به سامانه طرح های حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir مراجعه کنند. پس از مراجعه به این سایت در صفحه اول در بخش نوع سرپرستی با انتخاب گزینه “قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت” نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

لازم به ذکر است هم اکنون، متقاضیان قادر به مشاهده این عبارت در سایت نمی باشند و به محض باز شدن زمان ثبت نام این لینک باز شده و می توان در آن ثبت نام نمود. پس از ثبت نام متقاضیان می توانند در صورت واجد شرایط بودن، سایر اقدامات لازم برای دریافت زمین و مسکن را به انجام رسانده و یا قوانین و مقررات مربوط به آنها صورت خواهد گرفت.

والدینی که دارای سه فرزند می باشند می توانند طبق شرایط گفته شده نسبت به دریافت زمین و مسکن اقدام نمایند. آنچه باید در این زمینه دانست آن است که اعطای این زمین ها و مسکن ها از سوی دولت به صورت رایگان نبوده و باید به ازای تحویل آن هزینه ای هر چند بسیار ناچیز را پرداخت کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در خصوص این خبر که بازتاب گسترده‌ای هم در فضای مجازی داشته چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت با ما در میان بگذارید.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو