یکی از منبت کاران ملایری نقش داستانهای شاهنامه فردوسی را روی مبلمان منبت به تصویر میکشد

منبع: همگردی

1

1402/2/27

12:07


ایرنا/ براساس خبرهای منتشر گشته، یکی از منبت کاران ملایری نقش داستانهای شاهنامه فردوسی را روی مبلمان منبت به تصویر میکشد.

ابراهیم جلیلی اظهار داشت: به مناسبت روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی از بهروز کریمی هنرمند پیکرتراش و منبت کار ملایری تجلیل شد.

وی افزود: بهروز کریمی بیش از 38 سال است که در زمینه هنر منبت کاری و پیکرتراشی فعالیت دارد و تصاویر و نقش و نگار داستانهای شاهنامه را در مبلمان منبت به تصویر کشیده است.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر بیان کرد: یک دست مبلمان منبت از تصاویر داستانهای سیمرغ، زال و رستم و کاوه آهنگر توسط این هنرمند پیکرتراش ملایر به تصویر کشیده شده و تاکنون چند دست از این مبلمان تولید و عرضه کرده است.

جلیلی ادامه داد: استاد امیر صادقی از شاهنامه خوانان مشهور کشور از مشتریان مبلمان منبت منقش به داستانهای شاهنامه بهروز کریمی است که افتخاری بزرگ برای شهر جهانی مبلمان منبت بشمار می رود.

وی گفت: در راستای حمایت از هنرمندان منبت کار ملایری و همچنین پاسداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی، شاعر حماسه سرای ایرانی و روز زبان فارسی، از بهروز کریمی هنرمند پیکرتراش ملایری تجلیل شد.

یکی از منبت کاران ملایری نقش داستانهای شاهنامه فردوسی را روی مبلمان منبت به تصویر میکشد

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو