پرداخت ارز دیجیتال در ازای اسکن چشم ؛ پروژه جنجالی خالق ChatGPT

منبع: تکراتو

1

1402/2/27

16:30


پرداخت ارز دیجیتال در ازای اسکن چشم یکی دیگر از ایده‌های مدیرعامل OpenAI به‌عنوان خالق چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT بوده که اهدافی پشت آن نهفته است.

پرداخت ارز دیجیتال در ازای اسکن چشم ؛ پروژه جنجالی خالق ChatGPT

پرداخت ارز دیجیتال در ازای اسکن چشم یکی دیگر از ایده‌های مدیرعامل OpenAI به‌عنوان خالق چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT بوده که اهدافی پشت آن نهفته است.

سم ‌آلتمن، مدیرعامل شرکت هوش مصنوعی OpenAI، یک استارتاپ جدید به‌نام ورلدکوین (Worldcoin) خلق کرده و اعلام کرده است که حاضر به پرداخت ارز دیجیتال در ازای اسکن چشم است. درواقع آلتمن می‌خواهد با این شیوه 100 میلیون دلار جذب سرمایه‌ کند تا بتواند استارتاپ خود را گسترش دهد و البته در این راه شرکت‌هایی مانند بلاکچین و کوین‌بیسن نیز آن را یاری می‌کنند.

بیشتر بخوانید: درآمد 7 میلیون دلاری دولت قزاقستان از مالیات بر ماینینگ رمزارزها ؛‌ مهد استخراج ارز دیجیتال در آسیا!

پرداخت ارز دیجیتال در ازای اسکن چشم برای گسترش استارتاپ Worldcoin

استارتاپ کریپتویی ورلدکوین (Worldcoin) که توسط «سم آلتمن»، مدیرعامل OpenAI، راه‌اندازی شده، به‌دنبال جذب سرمایه ۱۰۰ میلیون دلاری است. Worldcoin توکنی مبتنی بر اتریوم است که نوعی پروژه ابتکاری محسوب می‌شود که به توسعه بازار رمزارزها کمک می‌‌کند.

این پروژه که با حمایت مالی شرکت‌هایی مانند کوین‌بیس، بلاکچین و چند شرکت دیگر کار خود را آغاز کرد، در ابتدا دست به ابتکار جالبی زد و در فاز آزمایشی پروژه خود حدود ۳۰ دستگاه اسکنر چشم (عنبیه چشم) را در چهار قاره توزیع کرد. دستگاه‌های اسکن چشم که Orb نام دارند، در سراسر جهان و در این چهار قاره چشم داوطلبین مختلفی را اسکن کرده و داوطلب‌ها بعد از شرکت در پروژه رمزارز رایگان دریافت می‌کنند.

ورلدکوین درواقع قصد دارد با این رویکرد پذیرش رمزارزهای را در سراسر جهان تسریع ببخشد. بیش از صدها هزار نفر در این پروژه شرکت کرده‌اند تا از عنبیه چشم آن‌ها عکس‌برداری شود. بعد از اسکن چشم، به داوطلبین کدی داده می‌شود تا بتوانند در‌اِزای این کار رمزارز دریافت کنند.

پرداخت ارز دیجیتال در ازای اسکن چشم برای گسترش استارتاپ Worldcoin

به گزارش منابع آگاه، اکنون این استارتاپ قصد دارد از شرکت‌های سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر جذب سرمایه کند. در دور قبلی جذب سرمایه این استارتاپ شرکت‌های نامداری حضور داشتند که نام بنیان‌گذار صرافی FTX و بنیان‌گذار لینکدین در بین آن‌ها دیده می‌شد. همچنین شرکت‌های دیگری همچون کوین‌بیس، دیجیتال کورنسی گروپ و مالت‌کوین در دور قبلی جذب سرمایه مربوط به ماه اکتبر حضور داشتند. حالا صحبت از سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری است که رقم قابل‌توجهی محسوب می‌شود.

بلومبرگ هفته گذشته در گزارشی به این موضوع اشاره کرد که به‌دلیل وضع برخی قوانین، این استارتاپ فعالیت خود را در ۷ کشور متوقف کرده است. داوطلبان برای شرکت در این پروژه لازم است گوشی هوشمند داشته باشند تا بتوانند در آن شرکت کنند. همچنین کاربرانی که موبایل تاشو دارند، هنوز نمی‌توانند وارد این پروژه شوند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره‌ پرداخت ارز دیجیتال در ازای اسکن چشم توسط مدیرعامل OpenAI چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو