ویدیو جدیدی از ربات انسان نمای تسلا در حال راه رفتن منتشر شد [+فیلم]

منبع: تکراتو

1

1402/2/29

23:22


ویدیو جدیدی از ربات انسان نمای تسلا منتشر شده است که تکنولوژی به‌کار رفته در آن را به خوبی نشان می‌دهد. این ربات چه قابلیت‌هایی دارد؟

ویدیو جدیدی از ربات انسان نمای تسلا در حال راه رفتن منتشر شد [+فیلم]

ویدیو جدیدی از ربات انسان نمای تسلا منتشر شده است که تکنولوژی به‌کار رفته در آن را به خوبی نشان می‌دهد. این ربات چه قابلیت‌هایی دارد؟

ویدیو جدیدی از ربات انسان نمای تسلا توسط این شرکت بزرگ منتشر شده است که حالات حرکتی و پیشرفت‌های راه رفتن را به خوبی نشان داده است. سال قبل بود که ربات انسان‌نمای تسلا معرفی شد ولی در آن زمان نمی‌توانست حرکت کند یا حالات رفتاری را درک کند. اما حالا بعد از یک سال ایلان ماسک ویدئوی رسمی ربات جدید خود را منتشر کرده است که می‌تواند غیر از راه رفتن، اجسام را نیز تشخیص دهد.

بیشتر بخوانید: آمازون در حال ساخت یک ربات خانگی برای مدیریت امور منزل است

ایلان ماسک ویدیو جدیدی از ربات انسان نمای تسلا در حال راه رفتن منتشر کرد

تسلا ویدیوی جدیدی از ربات انسان‌نمای خود منتشر کرده است که آن را درحال راه‌رفتن نشان می‌دهد. همچنین در این ویدیو ربات تسلا می‌تواند از روی میز اشیا را بلند کند و حتی قادر به تشخیص اجسام است.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در جریان جلسه با سهام‌داران این شرکت، ویدیویی جدید از ربات انسان‌نمای تسلا منتشر و ادعا کرد که روز قبل از جلسه این ویدیو ساخته شده است.

ربات انسان‌نمای تسلا سال گذشته میلادی در جریان رویداد AI Day تسلا رسماً معرفی شد که در آن زمان این ربات چندان قادر به راه‌رفتن نبود. البته تسلا نمونه نزدیک به تجاری این ربات را در همان رویداد به نمایش گذاشت، اما این ربات راه نمی‌رفت و تنها در جای خود، دستانش را تکان می‌داد. البته پس از مدتی ویدیوی جدیدی از این ربات منتشر شد که آن را درحال راه‌رفتن نشان می‌داد.

حالا هم تسلا ویدیوی جدیدی از ربات خود منتشر کرده است که در آن می‌تواند به‌صورت مستقل و بدون نیاز به کمک راه برود؛ البته نباید انتظار سرعت بالایی از این ربات داشته باشید.

ویدیوی جدید تسلا برخی از به‌روزرسانی‌های این ربات را نشان می‌دهد؛ ازجمله کنترل گشتاور موتور، کشف و به‌خاطرسپردن محیط، آموزش هوش مصنوعی از طریق انسان برای ردیابی جابه‌جایی‌ها و جابه‌جایی اشیا. در این ویدیو یکی از ربات‌ها اشیا را از ظرفی به ظرف دیگر منتقل می‌کند.

پس از نزدیک به 7 ماه از معرفی رسمی، به‌نظر می‌رسد ربات انسان‌نمای تسلا بالاخره درحال تبدیل‌شدن به یک محصول تجاری است؛ بااین‌حال احتمالاً ماه‌ها تا زمان تبدیل‌شدن این ربات به یک محصول تجاری فاصله داشته باشیم.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص انتشار ویدیو جدیدی از ربات انسان نمای تسلا در حال راه رفتن چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو