قیمت جدید بلیت هواپیما برای پروازهای داخلی اعلام شد [+اصلاحیه وزارت راه]

قیمت جدید بلیت هواپیما برای پروازهای داخلی اعلام شد [+اصلاحیه وزارت راه]


منبع: تکراتو

1

1402/2/30

11:32


قیمت جدید بلیت هواپیما برای پروازهای داخل کشور اعلام شد. با اکتفا بر منابع موثق مشخص شده که قیمت بلیط هواپیما چند درصد افزایش پیدا کرده است.

قیمت جدید بلیت هواپیما برای پروازهای داخلی اعلام شد [+اصلاحیه وزارت راه]

قیمت جدید بلیت هواپیما برای پروازهای داخل کشور اعلام شد. با اکتفا بر منابع موثق مشخص شده که قیمت بلیط هواپیما چند درصد افزایش پیدا کرده است.

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی، عنوان کرد که قیمت جدید بلیت هواپیما برای پروازهای داخلی در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی قرار گرفته است. وی گفت قیمت بلیط هواپیما برای پروازهای داخل کشور تا 29 درصد افزایش یافته و مجوز آن نیز صادر شده است. با اعلام این خبر، به‌نوعی آژیر وضعیت قرمز برای مسافرین و تجار داخلی نیز به صدا درآمده است.

بیشتر بخوانید: سقف معافیت از مالیات بر حقوق 1402 اعلام شد

قیمت جدید بلیت هواپیما برای پروازهای داخل 29 درصد افزایش یافت

مقصود اسعدی سامانی با اشاره به مجوز افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت هواپیما در مسیر‌های داخلی، اظهار کرد:

در جدول بارگذاری شده در سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی تاریخ تیرماه سال ۱۴۰۰ به اشتباه درج شده بود که آنرا اصلاح کردیم.

قیمت جدید بلیت هواپیما برای پروازهای داخل 29 درصد افزایش یافت

وی افزود: «جدول منتشر شده مربوط به قیمت‌های جدید بلیت هواپیما بدون احتساب مالیات و عوارض متعلقه است.»

پیش از این سایت انجمن شرکت‌های هواپیمایی جدول قیمت بلیت هواپیما را بارگذاری کرده بود که تاریخ درج شده آن برای اول تیرماه سال ۱۴۰۰ بود.

قیمت بلیت هواپیما اصلاح شد

در حالی پس از مجوز افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت هواپیما، انجمن شرکت‌های هواپیمایی نرخ‌های نامتعارف بلیت را منتشر کرد که با دستور وزیر راه این قیمت‌ها شب گذشته اصلاح شد.

هفته گذشته سرانجام پس از ماه‌ها گمانه‌زنی،‌ستاد تنظیم بازار با افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت پروازهای داخلی موافقت کرد.

بر این اساس انجمن شرکت‌‌های هواپیمایی جدول قیمت بلیت هواپیما را به‌روز و در سایت خود بارگذاری کرد. بررسی‌ها حاکی از آن بود که افزایش قیمت بسیار بیشتر از نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار بود و در مسیرهای پرتقاضا این افزایش تا ۸۰ درصد بدون احتساب مالیات بر ارزش‌افزوده و همچنین عوارض متعلقه است.

به‌عنوان مثال قیمت بلیت پرواز تهران-بوشهر ۵۰ درصد، تهران-شیراز ۵۶.۵ درصد، تهران-کرمانشاه ۶۲ درصد و تهران-عسلویه ۵۷.۵ درصد افزایش یافته است.

همچنین قیمت بلیت پرواز تهران-ارومیه نیز با افزایش ۶۳.۸ درصد به یک میلیون و ۲۴۲ هزار تومان رسیده است. نرخ بلیت پرواز مشهد-آبادان با رشد ۶۱.۱ درصدی از یک میلیون و ۳۱۷ هزار و ۷۰۰ تومان به ۲ میلیون و ۱۲۲ هزار تومان افزایش یافته است.

گران‌ترین مسیر پروازی داخلی (بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده و عوارض متعلقه) نیز با ۲ میلیون و ۲۹۹ هزار و ۱۲۰ تومان برای گرگان کیش است. قیمت قبلی این مسیر پرواز یک میلیون و ۲۷۸ هزار تومان بود که در قیمت‌گذاری جدید ۸۰ درصد افزایش یافته است.

پس از انتشار این گزارش، وزیر راه و شهرسازی دستور بررسی قیمت‌های جدید را به مدیرکل دفتر بازرسی وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی داد. در همین راستا نیز شب گذشته جلسه‌ای با حضور معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری برگزار شد که خروجی آن بازنگری در جدول قیمت انجمن شرکت‌های هواپیمایی بود.

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری در این‌باره با بیان این‌که جدول قیمت بلیت منتشر شده انجمن شرکت‌های هواپیمایی قابل استناد نیست، به تسنیم گفته بود:‌ جدول جدید قیمت به‌زودی منتشر می‌شود.

حسن خوشخو با اشاره به دستور وزیر راه و شهرسازی برای بررسی افزایش قیمت بلیت هواپیما بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار،‌اظهار کرد: در همین راستا امشب جلسه‌ای برگزار شد.

وی ادامه داد: به‌دنبال بررسی صورت گرفته، جدول قیمت جدید بلیت که از سوی انجمن شرکت‌های هواپیمایی منتشر شده قابل استناد نبوده و مطابق با افزایش ۲۹ درصدی نرخ نیست.

وی افزود: قیمت جدید بلیت هواپیما بر اساس مجوز ۲۹ درصدی فردا منتشر خواهد شد و شرکت‌های هواپیمایی ملزم به رعایت آن هستند.

با توجه به اهمیت موضوع و پیگیری‌های صورت گرفته از سوی مسئولان وزارت راه و شهرسازی جدول قیمت‌های واقعی بر اساس مجوز افزایش ۲۹ درصدی ستاد تنظیم بازار منتشر شده است. برای مشاهده فهرست کامل قیمت بلیت هوایپما با جزئیات از لینک زیر استفاده کنید:

برای دانلود فایل PDF قیمت جدید بلیت پروازی های داخلی اینجا کلیک کنید

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص قیمت جدید بلیت هواپیما چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو