این ماده ارزان خانه شما را برق می اندازد

منبع: دلتا پیام

1

1402/2/30

12:33


هر فرد به‌طور متوسط در طول عمر خود حدود ۱۲۸۹۶ساعت را صرف نظافت می‌کند، یعنی حدود یک سال و نیم از کل زندگی خود را. استفاده از نمک در نظافت منزل به جای ترکیبات شیمیایی که بویی قوی و نامطبوع دارند و هزینه‌بر نیز هستند، این زمان را برای شما کوتاه‌تر و کم‌هزینه‌تر می‌کند.

این ماده ارزان خانه شما را برق می اندازد

هر فرد به‌طور متوسط در طول عمر خود حدود ۱۲۸۹۶ساعت را صرف نظافت می‌کند، یعنی حدود یک سال و نیم از کل زندگی خود را. استفاده از نمک در نظافت منزل به جای ترکیبات شیمیایی که بویی قوی و نامطبوع دارند و هزینه‌بر نیز هستند، این زمان را برای شما کوتاه‌تر و کم‌هزینه‌تر می‌کند. با ما در مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

همه ما درباره تاثیر سرکه سفید برای از بین بردن رسوبات آهکی و همچنین آبلیمو برای تمیز کردن اجاق‌ها شنیده‌ایم، گزینه‌های ارزان و طبیعی دیگری نیز وجود دارد که می‌توان از آن‌ها برای تمیز کردن خانه استفاده کرد. یکی از این مواد، نمک است.

نحوه استفاده از نمک در نظافت منزل

نمک ماده‌ای طبیعی و ایمن برای استفاده در نظافت خانه است که در قسمت‌های مختلف خانه کاربرد خواهد داشت. چند مورد از این کاربردها را در ادامه مطلب بخوانید.

  1. پاک کردن لکه‌ها از روی لباس‌ها

برای ایجاد یک محلول تمیزکننده خانگی به لیمو یا آبلیمو نیاز دارید. نمک و آبلیمو را با هم مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآید. آن را روی لکه بمالید و بگذارید ۳۰ دقیقه بماند و بعد لباس را بشویید.

استفاده از نمک در نظافت منزل

  1. نظافت ماشین قهوه‌ساز

مخلوطی از نمک و یخ را به مخزن آب قهوه‌ساز اضافه کنید. سپس، دستگاه را به‌طور معمول روشن کنید و اجازه دهید به‌جای قهوه از دستگاه آب خارج شود. بعد مخزن را کاملا خالی کرده و بشویید.

  1. نظافت وسایل آشپزخانه

برای استفاده از نمک در نظافت منزل و به‌ویژه وسایل آشپزخانه کافی است که نمک را با سرکه مخلوط کنید. از این ترکیب می‌توانید برای تمیز کردن یخچال، فر یا اجاق گاز استفاده کنید. می‌توانید محلول را در آب‌پاشی بریزید و به‌جای چند منظوره استفاده کنید.

  1. نظافت چاه سینک ظرفشویی

برای نظافت چاه سینک به آب داغ و نمک نیاز دارید. نمک و آب داغ را در چاه سینک بریزید تا رسوبات را از بین ببرید و از گرفتگی چاه نیز جلوگیری کنید.

  1. ضد عفونی کردن تخته‌های برش گوشت و سبزیجات

روی تخته برش نمک پاشیده و بعد از کمی زمان دادن، آن را با آب داغ بشویید تا به ضد عفونی شدن و از بین رفتن بوی بد آن کمک کند.

استفاده از نمک در نظافت منزل

  1. نظافت حمام

نمک و جوش شیرین را با هم مخلوط کرده  و این مخلوط را کف حمام بریزید. سپس با اسفنج یا برس آن را بشویید.

  1. پاک کردن لکه‌های زنگ‌زدگی

نمک و آبلیمو را در ظرفی مخلوط کنید و این ترکیب را روی لکه ناشی از  زنگ‌زدگی بریزید و اجازه دهید چند ساعت بماند و بعد بشویید.

  1. برق انداختن ظروف نقره

برای این کار، به فویل آلومینیومی و همچنین نمک و آب گرم نیاز دارید. ظروف نقره را در ظرفی که با فویل آلومینیومی پوشانده‌اید قرار دهید، آب داغ و نمک را اضافه کنید و بگذارید چند دقیقه خیس بخورد و سپس آبکشی و خشک کنید.

استفاده از نمک در نظافت منزل به شما کمکی چشم‌گیر در صرفه‌جویی در هزینه و زمان خواهد کرد.

پیشنهاد مطالعه: روش‌های انتخاب هندوانه شیرین و آبدار را بخوانید.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو