چت بات هوش مصنوعی سامسونگ برای کارمندان این شرکت معرفی می‌شود

منبع: تکراتو

1

1402/2/30

13:32


ظاهراً چت بات هوش مصنوعی سامسونگ قرار است به‌زودی در اختیار تمامی کارکنان این شرکت قرار گیرد. رقیبی جدید برای ChatGPT در راه است.

چت بات هوش مصنوعی سامسونگ برای کارمندان این شرکت معرفی می‌شود

ظاهراً چت بات هوش مصنوعی سامسونگ قرار است به‌زودی در اختیار تمامی کارکنان این شرکت قرار گیرد. رقیبی جدید برای ChatGPT در راه است.

آنطور که در یک گزارش منتشر شده است، ظاهراً چت بات هوش مصنوعی سامسونگ قرار است با همکاری یک شرکت دیگر تحت‌عنوان Naver در آینده‌ای نزدیک برای تمامی کارکنان غول کره‌ای فناوری جهان معرفی شود. این مدل هوش مصنوعی درحقیقت با هدف رقابت با هوش مصنوعی ChatGPT درحال توسعه است و مشخص نیست که سامسونگ چه زمانی آن را معرفی می‌کند.

بیشتر بخوانید: تام هنکس: هوش مصنوعی پس از مرگ مرا جاودانه می‌کند!

چت بات هوش مصنوعی سامسونگ در راه است

طبق گزارشی جدید، سامسونگ می‌خواهد با همکاری Naver، یک پلتفرم هوش مصنوعی مولد مشابه ChatGPT بسازد. البته این ابزار برخلاف محصول OpenAI، به‌طور عمومی عرضه نخواهد شد و تنها کارکنان سامسونگ به آن دسترسی پیدا خواهند کرد.

با محبوبیت ChatGPT، کارکنان سامسونگ مانند بسیاری از شرکت‌ها شروع به استفاده از این چت‌بات جذاب کردند، اما همین کار کره‌ای‌ها را به دردسر انداخت. درحقیقت برخی کارمندان داده‌های حساس سامسونگ را با ChatGPT به اشتراک گذاشتند و این داده‌ها درون سرورهای خارج از دسترس سامسونگ ذخیره شدند.

همین موضوع باعث شد که سامسونگ استفاده از ChatGPT را برای کارکنان خود ممنوع کند. بااین‌حال ظاهراً سامسونگ نمی‌خواهد به‌طور کلی مانع از دسترسی پرسنل خود به ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی شود. طبق گزارشی که از سوی The Korea Economic Daily منتشر شده است، سامسونگ با همکاری .Naver Corp می‌خواهد یک پلتفرم هوش مصنوعی اختصاصی برای کارکنان خود بسازد.

چت بات هوش مصنوعی سامسونگ در راه است

برخلاف ChatGPT، هوش مصنوعی مولد سامسونگ برای عموم کاربران منتشر نخواهد شد و تنها در اختیار کارکنان این شرکت قرار می‌گیرد. البته در ابتدا کارکنان در بخش Device Solutions Division به آن دسترسی پیدا می‌کنند و پس از انجام آزمایش‌های میدانی، در اختیار پرسنل بخش‌های دیگر قرار می‌گیرد.

از آنجایی که این مدل تنها برای کارکنان سامسونگ توسعه می‌یابد، شاید بهتر از ChatGPT به پرسنل کمک کند. علاوه‌براین، مدل سامسونگ بهتر از مدل‌های دیگر زبان کره‌ای را درک خواهد کرد که یک مزیت برای کارکنان بومی این شرکت محسوب می‌شود. درنهایت باید منتظر گزارش‌های بیشتر درباره این مدل بمانیم.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص معرفی چت بات هوش مصنوعی سامسونگ برای کارمندان این شرکت چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو