کتابی که لیستی از بهترین سوغاتی های خوراکی ایران را برایتان فراهم کرده است

منبع: همگردی

1

1402/2/30

13:39


ایرنا/ این خبر پیرامون کتابی که لیستی از بهترین سوغاتی های خوراکی ایران را برایتان فراهم کرده است، برای شما نوشته شد.

فرخ هاشمی، نویسنده کتاب «سوغاتی های خوراکی ایران» اظهار کرد: سرزمین پهناور ایران دارای جاذبه های بسیار تاریخی، طبیعی، فرهنگی و...همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بوده است. کشور ما نیز از جمله کشورهایی است که به علت داشتن پتانسیل های طبیعی و تاریخی و فرهنگی خصوصاً سوغاتی همواره مورد توجه گردشگران نقاط مختلف دنیا قرار داشته است.

وی افزود: سوغات هر منطقه نشان از پیشینه فرهنگ و هنر مردم آن مرز و بوم دارد و با توجه به اهمیت خرید سوغاتی بعد از هر سفر اغلب در انتخاب و خرید آن دچار چالش و سختی می شویم و تاکنون کتابی نیز در این حوزه چاپ نشده است، امیدوارم که این کتاب بتواند کمی از دغدغه های خرید سوغاتی های خوراکی شما را مرتفع نماید و به معرفی سوغاتی های خوراکی ایران در راستای حمایت از کالا و کارگر ایرانی و رونق تولید کمک نمایید.

این پژوهشگر کسب و کارهای خانگی گفت: در این کتاب سعی کرده ام سوغاتی های نقاط مختلف کشور را مردم معرفی کنم، این اثر می تواند یک همراه جیبی مناسب برای تمام مسافران باشد.

به گفته هاشمی، این کتاب 136 صفحه ای توسط انتشارات ایزدراد با شمارگان هزار نسخ وارد بازار کتاب شده است.

در پیشگفتار این کتاب آمد:

امروزه اهمیت صنعت گردشگری در ایجاد اثرات مثبت اقتصادی در تمام کشورها بطور روز افزون آشکارتر شده و همه کشورها گردشگری را به عنوان یکی از عوامل مهم ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری می دانند. سرزمین پهناور ایران دارای جاذبه های بسیار تاریخی، طبیعی فرهنگی و...است که همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی بوده است، هر استان و شهری در این مرز پرگهر سوغاتی های مخصوص به خودش را دارد.

یکی از سوغاتی های ایران زمین که معمولا گردشگران داخلی و خارجی خریداری می کنند، خوراکی های منحصر بفرد هر منطقه هستند که با هنر و دسترنج خالقان آنها و با زحمت بسیار تولید شده اند. کافیست تا در یکی از بازارهای محلی هر منطقه قدم بزنید تا با انواع سوغات مخصوص و منحصر بفرد خوراکی آن منطقه روبرو شوید.

کتابی که لیستی از بهترین سوغاتی های خوراکی ایران را برایتان فراهم کرده است

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو