اگه عشقت این رفتارهارو داره تو رابطه بدون که یه رابطه سمی رو داری | سبک زندگی

1

1402/2/30

15:04


اگه عشقت این رفتارهارو داره تو رابطه بدون که یه رابطه سمی رو داری | سبک زندگی

پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

شما ها در هر سنی و یا هر تجربه ای که دارید نمیتوانید متوجه بشوید که یک مرد عاشق شماست یا نه. برای داشتن یک ازدواج موفق معیار و ملاک هایی وجود دارد. ما در این بخش شرایطی را نام برده ایم که نشان میدهیم نباید با این تیپ اقایان ازدواج کنید. مردان نامناسب برای ازدواج زندگی را برای همسرتان تبدیل به جهنم می کنند.

گاهی بهانه های انسان دوستانه و خدمت به خلق را پیش می کشند و گاهی تعهدات کاری را دستاویز قرارمی دهند.چند دسته از همسران هستند که بنا به ساختار شخصیتی و خانوادگی و خواستگاه اجتماعی شان ,متاسفانه عشق را در زندگی مشترک ناخواسته از بین می برند…

۱ – شوهرهایی که تعصب بی جا را با غیرت اشتباه گرفته اند خانمش را چون یکی شی می پندارد.به نام دوستی و عشق، او را با توهمات خود زندانی کرده و قوانین ممنوعیت را برای همسر خود وضعمی کند.مثلا: جواب دادن به تلفن ممنوع رفتن به خانه پدر و مادر ممنوع سرزدن به دوستان ممنوع درس خواندن ودانشگاه رفتن ممنوع داشتن شغل ممنوع استفاده از رایانه و اینترنت ممنوع خندیدن با صدای بلند در محیط خانواده و محارم ممنوع رفتن کنار پنجره ممنوع بیرون رفتن از منزل ممنوع.

۲ – شوهرهای سلطه جو، زورگو و کنترل کننده چنین شوهرانی حق انتخاب را به کلی از همسرشان می گیرندو این حق انتخاب را فقط برای خود به رسمیت می شناسند.از تصمیم های مهم و کلی تا جزئی ترین مسائل باید زیر نظر آنها و به فرمان آنها باشد.به عنوان مثال بعضی از اعمال و مستبدانه این آقایان عبارتست از:

تصمیم در انتخاب محل زندگی به تنهایی؛ تصمیمگیری در مورد فرزند داشتن؛ تصمیم در مورد رفت و آمد و میهمانی رفتن، تصمیم در ارتباط یا قطع رابطه با بعضی از فامیل یا دوستان از روی دل خودشون؛ تصمیم گیری در مورد شغل خانم، تصمیم گیری در مورد

رشته تحصیلی و محل تحصیل همسرشان بدون توجه به نظر او؛ انتخاب رنگ پرده ؛ انتخاب نوع مبل؛ انتخاب رنگو نوع فرش؛ انتخاب ظروف و لوازم منزل، در اختیار گرفتن و به نام زدن سند شش دانگ ریموت تلویزیون و ویدئو، انتخاب و تماشای برنامه های دلپسند خود از تلویزیون بدون توجه به خانواده و همسرشان؛ انتخاب نوع ورنگ لباس داخل منزل خانمشان؛ دستور به خانمشان در مورد چگونه فکر کردن، چگونه حرف زدن، چگونه احساس کردن وچگونه رفتار کردن. ( خانواده سخت گیر در تربیت).

۳ – شوهران بی مسئولیت این شوهران فراموش کرده اند که مراحل نوزادی، نوباوگی، کودکی و نوجوانی را پشت سرگذاشته و فرد بالغی شده اند و ازدواج کرده اند.خانواده تشکیل داده اند و صاحب فرزند شده اند.لذا در تصمیم گیری، اجرا، و پاسخگویی نسبت به وظایف و مسئولیت های منزل خود را عقب کشیده اند وچون حبابی خود را رها کرده اند.هنوز در پی لذت طلبی انفرادی خود هستند.

۴ – شوهران بی احساس و سخت کوش برای این شوهران زندگی یعنی کار، کار یعنی زندگی و اینها همهیعنی پول.این شوهران خلاء وجودی خود را فقط با پول و کار پر می کنند. به بهانه های مختلف مثل داشتن اقساط، تعویض منزل یا خودرو، فراهم آوردن رفاه، تامین آینده زندگی، مسئولیت کاری، و…، اکثر اوقات خود را از صبح تا آخر شب و حتی تعطیلات، به دنبال کار و اضافه کاری وتجارت و مدیریت و…هستند.گاهی بهانه های انسان دوستانه و خدمت به خلق را پیش می کشند و گاهی تعهدات کاری را دستاویز قرارمی دهند.

۵ – شوهران وابسته و غیر مستقل این آقایان به علت اینکه از بچگی تحت چتر حمایتی شدیدو پسر نامناسب برای ازدواج پدر ومادر خود قرار داشته اند و همیشه والدینشان برای آنها تصمیم گرفته اند، وابسته، ترسو و دمدمی مزاج و بچه صفت تربیت شده اند.آنها همین طور که بزرگ شده اند به جای اینکه روز به روز مستقل تر شوند وابسته تر بار آمده اند.

۶ – شوهران کمالگرا و خسیس این آقایان شخصیت وسواسی دارند.معیارهای نانوشته ای در ذهن خود ترسیم می کنند و آن را وحی منزل و تخلف ناپذیر تصور می کنند.به جزئیات زندگی زیاد کار دارند و گیر می دهند.برای هر چیز کوچکی در خانواده نظر می دهند.همیشه ترس از آینده دارند، اعتماد به نفس پائین، و ایده آلی خواهی از مشخصات دیگر اینهاست.با خسیس بودن و پس انداز افراطی سعی در آرامش خاطر خود دارند.همواره امروز را فدای فردا می کنند.

 

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو