چت جی پی تی چیست و چرا اهمیت دارد؟

چت جی پی تی چیست و چرا اهمیت دارد؟


منبع: خبرنما

1

1402/3/4

18:02


چت جی پی تی (ChatGPT) یک ابزار پردازش زبان طبیعی است که توسط فناوری هوش مصنوعی هدایت می‌شود و به شما امکان می‌دهد مانند یک انسان، مکالمات طبیعی بیشتری با چت بات داشته باشید. چت جی پی تی می‌تواند به سوالات شما پاسخ داده و در انجام کارهایی مانند نوشتن ایمیل، مقاله و کد به شما کمک کند…

چت جی پی تی (ChatGPT) یک ابزار پردازش زبان طبیعی است که توسط فناوری هوش مصنوعی هدایت می‌شود و به شما امکان می‌دهد مانند یک انسان، مکالمات طبیعی بیشتری با چت بات داشته باشید. چت جی پی تی می‌تواند به سوالات شما پاسخ داده و در انجام کارهایی مانند نوشتن ایمیل، مقاله و کد به شما کمک کند.

در حال حاضر از آنجایی که چت جی پی تی در مرحله تحقیق و جمع آوری بازخوردهاست، استفاده از آن برای عموم رایگان است. با این حال یک نسخه اشتراک پولی آن به نام ChatGPT Plus در ابتدای فوریه راه اندازی شد.

چه کسی ChatGPT را ساخته است؟

چت جی پی تی

چت چی پی تی (ChatGPT) توسط اوپن ای آی (OpenAI)، یک شرکت تحقیقاتی و هوش مصنوعی توسعه یافته است. این شرکت چت جی پی تی را در 30 نوامبر 2022 راه اندازی کرد. اوپن ای آی همچنین مسئول ایجاد DALL-E-2، یک تولید کننده هنر هوش مصنوعی محبوب و Whisper، یک سیستم تشخیص گفتار خودکار است.

چت جی پی تی چقدر مهم است؟

به اختلال در سطح اینترنت فکر کنید، حتما می‌دانید که این موضوع یک مشکل بزرگ است.

ایلان ماسک که یکی از بنیانگذاران OpenAI قبل از رفتن از این شرکت بود گفت: “ChatGPT ترسناک است. ما با هوش مصنوعی بسیار قوی فاصله چندانی نداریم.” سام آلتمن، رئیس OpenAI، در توییتر گفت که “چت جی پی تی تنها در پنج روز اول پس از راه‌اندازی، بیش از یک میلیون کاربر داشته است.”

بر اساس تجزیه و تحلیل بانک سوئیس UBS، ChatGPT سریع‌ترین برنامه در حال رشد در تمام دوران است. یافته‌های این تحقیق نشان می‌دهد که ChatGPT تنها دو ماه پس از راه‌اندازی آن در ژانویه 100 میلیون کاربر فعال داشته است. اگر بخواهیم چت جی پی تی را با تیک تاک مقایسه کنیم، در حالی که این ربات هوش مصنوعی تنها در 2 ماه به 100 میلیون کاربر رسید، تیک تاک 9 ماه زمان برد تا 100 میلیون کاربر جذب کند.

چگونه می‌توانید به ChatGPT دسترسی پیدا کنید؟

شما می‌توانید به سادگی با مراجعه به chat.openai.com و ایجاد یک حساب OpenAI به ChatGPT دسترسی پیدا کنید. همچنین می‌توانید از URL قدیمی برای چت بات استفاده کنید که chat.openai.com/chat است.

پس از ورود به سیستم، می‌توانید با ChatGPT شروع به چت کردن کنید. مکالمه خود را با پرسیدن یک سوال آغاز کنید. از آن جایی که ChatGPT هنوز در مرحله تحقیقاتی قرار دارد، استفاده از آن رایگان است و می‌توانید هر تعداد سوالی که می‌خواهید بپرسید.

برای دستورالعمل‌های گام به گام، راهنمای ZDNET در مورد نحوه شروع استفاده از ChatGPT به شما کمک خواهد کرد.

ChatGPT چقدر هزینه دارد؟

چت جی پی تی

استفاده از چت جی پی تی، صرف نظر از هدف استفاده از آن مانند نوشتن ایمیل، کدنویسی و موارد دیگر، رایگان است.

با این حال یک گزینه اشتراکی نیز وجود دارد که کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند. هزینه این اشتراک پوتی 20 دلار در ماه است. مدل اشتراک پولی مزایای بیشتری را مانند دسترسی عمومی حتی در ظرفیت و زمان پاسخگویی سریع‌تر برای کاربران تضمین و فراهم می‌کند.

با این حال، نسخه رایگان هنوز یک گزینه قوی است، زیرا به اندازه نسخه پولی آن توانایی فنی بالایی دارد، به استثنای دسترسی به آخرین نسخه هوش مصنوعی، معروف به GPT-4، که در مدل اشتراک گنجانده شده است.

پیام ظرفیت تکمیل است، هنگام استفاده از آن چه معنایی دارد؟

استفاده از ChatGPT هنوز رایگان است. اما به دلیل هیاهویی که قابلیت‌های پیشرفته این هوش مصنوعی ایجاد کرده است، افراد زیادی برای استفاده از آن مشتاق هستند و وارد عمل شده‌اند. این وب سایت با استفاده از یک سرور کار می کند، و زمانی که افراد زیادی همزمان وارد سرور می‌شوند، برای بارگذاری بیش از حدش، نمی‌تواند درخواست شما را پردازش کند.

به همین دلیل به شما پیامی مبنی بر ظرفیت تکمیل است نشان می‌دهد. این بدان معنا نیست که شما هرگز نمی‌توانید به چت جی پی تی دسترسی پیدا کنید. بلکه تنها به این معناست که باید سعی کنید در ساعاتی وارد وبسایت شوید و از آن بازدید کنید که افراد کمتری سعی در دسترسی به سرور دارند. همچنین می‌توانید صحفه را همچنان باز نگه داشته و تنها هر چند دقیقه صفحه را به روز کنید.

اما اگر انتظار برای شما آزار دهنده است و می‌خواهید سریع وارد وبسایت شوید، یک گزینه دارید. طرح حرفه‌ای ChatGPT OpenAI، معروف به ChatGPT Plus، به کاربران این امکان را می‌دهد که حتی در زمان اوج ورود کاربران، پاسخگویی برای شما نیز سریع بوده و اولویت دسترسی به ویژگی‌ها و پیشرفت‌های جدید، از جمله پیشرفته ترین LLM OpenAI، GPT-4 را داشته باشید. هزینه خدمات پریمیوم 20 دلار در ماه است.

مردم چگونه از چت جی پی تی استفاده می‌کنند؟

چت جی پی تی

این مدل علاوه بر پاسخگویی به سوالات ساده، کارکردهای زیادی نیز دارد. ChatGPT می‌تواند مقاله بنویسد، هنر را با جزئیات زیاد به تصویر بکشد، مکالمات فلسفی داشته باشد و حتی برای شما کدنویسی کند.

حتی می‌توانید در زندگی شخصی تان نیز از چت جی پی تی استفاده کنید مثل تهیه یک لیست غذایی روزانه و خیلی کارهای دیگر که می‌توانند کیفیت زندگی شما را بالا ببرند.

ZDNET اکثر کاربردهای ChatGPT را منتشر کرده است. محبوب‌ترین آن‌ها عبارت اند از:

 • نوشتن یک انشا
 • ایجاد یک برنامه
 • کد بنویسی
 • رزومه تان را بسازید
 • فرمول های اکسل را بنویسید
 • مطالب را خلاصه کنید
 • ایمیل و نامه بنویسید

تفاوت بین ChatGPT و موتور جستجو چیست؟

ChatGPT یک مدل زبان است که برای برقراری مکالمه با کاربر ایجاد شده است. یک موتور جستجو صفحات وب را در اینترنت فهرست می‌کند تا با کمک کاربر، اطلاعاتی را که او خواسته است، پیدا کند. چت جی پی تی اما توانایی جستجوی اطلاعات در اینترنت را ندارد. از اطلاعاتی که از داده‌های آموزشی آموخته است، برای پاسخ دهی استفاده می‌کند، و ممکن است خطا هم داشته باشد.

تفاوت عمده دیگر این است که ChatGPT فقط تا سال 2021 به اطلاعات دسترسی دارد، در حالی که یک موتور جستجوی معمولی مانند Google به آخرین اطلاعات دسترسی دارد. بنابراین اگر از چت جی پی تی بپرسید که چه کسی جام جهانی 2022 را برده است، نمی‌تواند به شما پاسخ دهد، اما گوگل این کار را می‌کند.

محدودیت های ChatGPT چیست؟

علیرغم ظاهر بسیار چشمگیر این ربات هوش مصنوعی هنوز محدودیت‌هایی دارد:

 • ناتوانی در پاسخ به سؤالاتی است که به روشی خاص بیان شده‌اند، زیرا برای درک سؤال ورودی نیاز به بازنویسی دارد. محدودیت بزرگ‌تر، فقدان کیفیت در پاسخ‌هایی است که ارائه می‌کند – هرچند گاهی اوقات می‌تواند به نظر قابل قبول باشد، اما معنای عملی ندارد یا مفهوم مشخصی را ارائه نکند.
 • به جای درخواست توضیح در مورد سؤالات مبهم، این مدل فقط معنی سؤال شما را حدس می‌زند که می‌تواند منجر به پاسخ‌های ناخواسته به سؤالات شود. این محدودیت قبلاً باعث شده که سایت پرسش و پاسخ توسعه‌دهنده StackOverflow حداقل به طور موقت ارائه پاسخ‌های ایجاد شده توسط ChatGPT به سؤالات را ممنوع کند.
 • گردانندگان Stack Overflow در پستی می‌گویند: “مشکل اصلی این است که پاسخ‌های ChatGPT با نرخ بالایی از خطا همراه است. در حالی که شما فکر می‌کنید ممکن است جواب سوال درست باشد و تازه پاسخ خیلی ساده هم است. منتقدان استدلال می‌کنند که این ابزارها فقط در قرار دادن کلمات در نظمی که از نقطه نظر آماری معنادار است، خیلی خوب هستند، اما نمی‌توانند معنی پاسخی را که می‌دهند بفهمند و بدانند که آیا عباراتی که بیان می‌کنند صحیح است یا خیر.
 • محدودیت مهم دیگر این است: داده‌های ChatGPT به سال 2021 محدود شده است. ربات چت از رویدادها یا اخباری که از آن زمان به بعد رخ داده است آگاهی ندارد. بنابراین به برخی از سوالات هرگز پاسخی داده نخواهد شد، مثل این که بپرسید “چه کسی برنده جام جهانی 2022 شده است؟”
 • در نهایت، ChatGPT منابعی برای پاسخ‌هایش ارائه نمی‌دهد.

آیا می‌توانم با چت جی پی تی چت کنم؟

چت جی پی تی

اگرچه برخی از افراد از ChatGPT برای برخی از عملکردهای پیچیده مانند کد نویسی یا حتی بدافزار استفاده می‌کنند، شما می‌توانید از چت جی پی تی برای فعالیت‌های پیش پا افتاده‌تر مانند داشتن یک مکالمه دوستانه نیز استفاده کنید.

مثلا شما می‌توانید با سوالی مثل این شروع کنید: “من گرسنه هستم، چه غذایی باید بخورم؟” یا سوالی مانند این یکی: “فکر می‌کنی در زندگی پس از مرگ چه اتفاقی می‌افتد؟” در هر صورت، ChatGPT مطمئناً پاسخی برای شما خواهد داشت.

چرا برخی از مردم در مورد ChatGPT نگران هستند؟

مردم نسبت به جایگزینی یا تحلیل رفتن تفکر انسانی توسط چت ربات‌های هوش مصنوعی ابراز نگرانی می‌کنند. به عنوان مثال:

 • ربات چت می‌تواند مقاله‌ای را در مورد هر موضوعی به طور موثر (البته نه لزوماً دقیق) در عرض چند ثانیه بنویسد و به طور بالقوه نیاز به نویسنده انسانی را از بین ببرد.
 • ربات چت همچنین می‌تواند یک مقاله کامل را در عرض چند ثانیه بنویسد و تقلب را برای دانش‌آموزان آسان‌تر کند یا از یادگیری آموزش صحیح نوشتن اجتناب کنند. همین دلیل باعث شده تا برخی از مدارس در بعضی مناطق، دسترسی به آن را مسدود کنند.
 • نگرانی دیگر در مورد ربات چت هوش مصنوعی، انتشار احتمالی اطلاعات نادرست است. از آن جایی که ربات به اینترنت متصل نیست، ممکن است در اطلاعاتی که به اشتراک می‌گذارد اشتباه یا خطا کند.

خود ربات می‌گوید: “پاسخ‌های من به‌ عنوان واقعیت در نظر گرفته نمی‌شوند، و من همیشه مردم را تشویق می‌کنم هر اطلاعاتی را که از من یا هر منبع دیگری دریافت می‌کنند، تأیید کنند.” OpenAI همچنین خاطرنشان می کند که ChatGPT گاهی اوقات “پاسخ هایی با ظاهری معقول اما نادرست یا بی معنی” می‌نویسد.

آیا ابزاری وجود دارد که متن ChatGPT را تشخیص دهد؟

با نگرانی در مورد استفاده دانش آموزان از ChatGPT برای تقلب، یک ابزار لازم است تا متن نوشته شده توسط چت جی پی تی را تشخیص دهد. OpenAI، شرکت تحقیقاتی هوش مصنوعی خلق کننده ChatGPT، یک ابزار ناقص و رایگان برای هدف قرار دادن این مشکل ایجاد و منتشر کرده اند. ابزار ” classifier” اوپن ای آی تنها می‌تواند 26 درصد از متن نوشته‌ شده با هوش مصنوعی را با عبارت “احتمالاً با هوش مصنوعی نوشته شده” را به درستی شناسایی کند. علاوه بر این، 9 درصد امکان خطا نیز دارد، تا حتی متن نوشته شده توسط انسان را نیز با تشخیص اشتباه به عنوان نوشته‌ای از هوش مصنوعی تشخیص دهد.

آشکارسازهای محتوای هوش مصنوعی دیگری نیز مانند آشکارساز محتوای خروجی GPT-2، آشکارساز محتوای هوش مصنوعی Writer، و تشخیص محتوا در مقیاس هوش مصنوعی در بازار وجود دارند. با این حال، ZDNET هر سه این ابزار را مورد آزمایش قرار داده و نتایج آن را منفی علام کرده است. مشخص شد که هر سه این ابزارها منابع غیرقابل اعتمادی برای تشخیص محتوای نوشته شده توسط هوش مصنوعی هستند و امکان اشتباه در آن خیلی بالا است.

اگرچه ابزارها برای تشخیص محتوای نوشته شده توسط ChatGPT کافی نیستند، مطالعه‌ای نشان می‌دهد که انسان‌ها ممکن است بتوانند آن را با جستجوی ادبیات استفاده شده در آن تشخیص دهند. نتایج این مطالعه نشان می‌دهد که سبک نوشتاری ChatGPT بسیار مؤدبانه است و بر خلاف انسان‌ها، نمی‌تواند از مواردی مانند استعاره و کنایه استفاده کند.

آیا ChatGPT خوب است یا بد؟

چت جی پی تی

چت جی پی تی یک ربات چت پیشرفته است که هم می‌تواند زندگی مردم را آسان‌تر کند و هم در انجام کارهای خسته‌کننده روزمره، مانند نوشتن ایمیل یا جستجوی اطلاعات در وب برای پاسخ‌گویی به سوالات، کمک کند. با این حال، قبل از استفاده گسترده از آن برای جلوگیری از پیامدهای منفی مانند انتشار اطلاعات نادرست، باید جزئیات فنی آن مورد بررسی قرار گرفته و تحقیقات در این زمینه کامل شود. به طور کلی، مدل‌های هوش مصنوعی و ML برای رسیدن به سطح عملکرد ایده‌آل به آموزش و تنظیمات دقیق‌تری متکی هستند.

آیا این بدان معناست که هوش مصنوعی جهان را تسخیر کرده است؟ شاید هنوز نه، اما آلتمن از OpenAI مطمئن است که هوش مصنوعی چندان از هوش انسانی دور نیست. آلتمن در پاسخ به اظهار نظر ماسک در مورد هوش مصنوعی، در توییتی نوشت: “من موافقم که به هوش مصنوعی خطرناکی نزدیک هستیم که به عنوان مثال یک خطر بزرگ امنیت سایبری ایجاد می‌کند. فکر می‌کنم می توانیم در یک دهه آینده به هوش جامع مصنوعی یا (AGI) واقعی برسیم. بنابراین ما باید خطرات ناشی از آن را نیز خیلی جدی بگیریم.”

او همچنین خاطرنشان کرد: “بحث جالب مردم در مورد سیستم‌های هوش مصنوعی قدرتمند، مبنی بر شیوه رفتاری آن‌ها خیلی مهم است. این که هوش مصنوعی با توجه به ارزش های مردم یک جامعه ساخته می‌شود یا به خواسته سازندگان آن بحث پررنگی است. همچنین این که هوش مصنوعی با چه ارزش‌هایی ساخته می‌شود، یکی از مهم‌ترین بحث‌های جامعه خواهد بود.”

GPT-4 چیست؟

GPT-4 جدیدترین نسخه سیستم‌های مدل زبان OpenAI است و بسیار پیشرفته تر از GPT-3.5 قبلی خود است که ChatGPT روی آن اجرا می‌شود.

GPT-4 یک مدل چندوجهی است که هم متن و هم تصاویر را به عنوان ورودی و خروجی متن می‌پذیرد. این ویژگی می‌تواند برای آپلود کاربرگ‌ها، نمودارها و نمودارهای مورد تجزیه و تحلیل مفید باشد.

در حال حاضر، قابلیت ورودی متن GPT-4 تنها مواردی است که در دسترس عموم مردم قرار دارد. کاربران می توانند با عضویت در ChatGPT Plus با 20 دلار در ماه یا با استفاده از چت بینگ به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

روزی که GPT-4 توسط OpenAI رونمایی شد، مایکروسافت نیز اعلام کرد که چت ربات آن، Bing Chat، از زمان راه اندازی روی GPT-4 اجرا شده است. استفاده از این ربات چت رایگان است اما از کاربران می‌خواهد برای اجازه دسترسی به آن به لیست انتظار بپیوندند.

GPT-4 دارای قابلیت‌های فکری پیشرفته‌ای است که به آن اجازه می‌دهد در یک سری از آزمون‌های آزمایش شبیه‌سازی شده، بهتر از GPT-3.5 عمل کند. همچنین تعداد توهمات تولید شده توسط ربات چت را نیز کاهش داده است.

آیا جایگزین‌هایی با ارزشی برای چت جی پی تی وجود دارد؟

اگرچه در حال حاضر ChatGPT یک ربات چت پر سروصدا است، گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد که به همان اندازه خوب عمل کرده و حتی ممکن است برای رفع نیا‌های شما مناسب‌تر نیز باشند.

علیرغم توانایی‌های گسترده ChatGPT، ربات چت هوش مصنوعی دارای معایبی بزرگ است، از جمله این که نسخه رایگان آن اغلب پیام “ظرفیت تکمیل است” را نشان کاربر می‌دهد. اگر می‌خواهید دنیای چت ربات‌ها و نویسندگان هوش مصنوعی را امتحان کنید، گزینه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید مانند Bing Chat، YouChat، Jasper و Chatsonic.

آیا چت جی پی تی به اندازه کافی هوشمند است که در امتحانات قبول شود؟

چت جی پی تی

بله، ChatGPT قادر به قبولی در یک سری امتحانات است. استادی در وارتون، دانشکده بازرگانی دانشگاه پنسیلوانیا، از ChatGPT برای شرکت در آزمون MBA استفاده کرد و نتایج فوق العاده چشمگیر بود.

ChatGPT نه تنها امتحان را با موفقیت پشت سر گذاشت، بلکه امتیاز فوق العاده‌ای را نیز کسب کرد. OpenAI توانایی چت بات را برای قبولی در امتحانات کنکور نیز آزمایش کرد. اگرچه ChatGPT توانست بسیاری از این آزمون‌ها را با موفقیت پشت سر بگذارد، اما نمرات آن معمولاً در سطح پایین‌تری قرار داشت. با این حال، با GPT-4، ChatGPT می‌تواند امتیاز بسیار بیشتری کسب کند.

آیا می‌توان از ChatGPT برای کمک به درخواست شغل استفاده کرد؟

بله، ChatGPT یک منبع عالی برای کمک به درخواست‌های شغلی است. جستجوی کار می‌تواند خسته کننده و دشوار باشد و ChatGPT این قابلیت را دارد که به شما کمک کند تا این کار خسته کننده را به او محول کنید تا انجامش دهد. ChatGPT می‌تواند رزومه شما را بسازد و یک نامه پوششی بنویسد.

اگر درخواست شما علاوه بر نامه پوششی، نوشتن مکتوب های مکمل‌ رزومه‌تان نیز است، می‌توانید از ChatGPT برای کمک به نوشتن آن مقالات یا اظهارات شخصی استفاده کنید.

آیا چت جی پی تی وارد دنیای رسانه‌های اجتماعی می‌شود؟

اولین حضور ChatGPT در فضای رسانه‌های اجتماعی، همکاری آن با اسنپ چت است. در 7 فوریه، اسنپ چت از یکپارچگی ChatGPT رونمایی کرد که به مشترکین Snapchat plus اجازه می‌دهد تا با ربات درون برنامه‌اش چت کنند.

به گزارش The Verge، این ویژگی که «هوش مصنوعی من» نام دارد، شامل برخی محدودیت‌های ChatGPT، از جمله امتناع از ارائه پاسخ‌هایی درباره سیاست، خشونت، فحش دادن و حتی مقاله‌نویسی دانشگاهی است.

مشارکت مایکروسافت با ChatGPT چیست؟

چت بی پی تی

مدت ها قبل از این چت جی پی تی برای عموم مردم قابل دسترس شود، مایکروسافت یک سرمایه‌گذار اولیه در OpenAI، شرکت تحقیقاتی هوش مصنوعی خالق ChatGPT بود. اولین مشارکت مایکروسافت با OpenAI در سال ۲۰۱۹ صورت گرفت که مایکروسافت ۱ میلیارد دلار و سپس ۲ میلیارد دلار در سال‌های بعد در این شرکت سرمایه‌گذاری کرد. در ژانویه، مایکروسافت همکاری‌اش را با OpenAI از طریق سرمایه گذاری چند ساله چند میلیارد دلاری تمدید کرد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، هیچ یک از این شرکت‌ها ارزش سرمایه گذاری را فاش نکردند، اما منابعی می‌گویند که ارزش این سرمایه گذاری در چندین سال در مجموع 10 میلیارد دلار خواهد بود. در عوض، سرویس Azure مایکروسافت، ارائه‌دهنده انحصاری رایانش ابری OpenAI خواهد بود و تمام بارهای کاری OpenAI در تحقیقات، محصولات و خدمات API را تامین می‌کند.

مایکروسافت همچنین از مشارکت خود با OpenAI برای اصلاح موتور جستجوی بینگ‌ و بهبود مرورگراش استفاده کرده است. در 7 فوریه، مایکروسافت از یک موتور جستجوی جدید Bing رونمایی کرد که روی نسل بعدی مدل زبان بزرگ OpenAI که به طور خاص برای جستجو اطلاعات ساخته شده است، اجرا می‌شود.

دسترسی به چت ربات مجهز به هوش مصنوعی Bing، یعنی Bing Chat، در حال حاضر محدود است. با این حال، ZDNET به این چت ربات دسترسی پیدا کرده و عملکرد آن را مورد بررسی قرار داده است.

بینگ چت چه ربطی به چت جی پی تی دارد؟

در اوایل فوریه، مایکروسافت نسخه جدیدی از Bing را معرفی کرد که ویژگی برجسته ‌اش ادغام با ChatGPT بود. وقتی مایکروسافت اعلام کرد که Bing Chat از نسخه نسل بعدی مدل زبان بزرگ OpenAI پشتیبانی می‌کند، باعث شد “چت جی پی تی قدرتمندتر از قبل” شود.

از آن جایی که ChatGPT Bing به اینترنت متصل است، بزرگترین تفاوت با ChatGPT این است که نسخه Bing اطلاعاتی به روز در اختیار کاربر قرار می‌دهد. یکی دیگر از مزیت‌های اصلی بینگ جدید این است که کاربر را به منابعی که اطلاعات را از آن‌ها به دست می‌آورد، پیوند می‌دهد و فضای کمتری برای اطلاعات نادرست باقی می‌گذارد.

Google Bard چیست و چه ارتباطی با ChatGPT دارد؟

چت جی پی تی

Bard سرویس چت هوش مصنوعی گوگل و رقیب ChatGPT است. در 6 فوریه، گوگل سرویس آزمایشی چت هوش مصنوعی‌اش را معرفی کرد. بیش از یک ماه پس از اعلام، کابران بارد آنقدر زیاد شد که گوگل لیستی انتظار تهیه کرده و شروع به دادن اجازه دسترسی آن‌ها به Bard کرد.

بارد از یک نسخه سبک وزن از مدل زبان گوگل برای برنامه‌های گفتگو (LaMDA) استفاده می‌کند و از تمام اطلاعات وب برای پاسخ‌گویی استفاده می‌کند – مزیت بزرگی که ChatGPT به آن دسترسی ندارد.

سرویس چت گوگل با نمایشی از Bard که اطلاعات نادرستی در مورد تلسکوپ فضایی جیمز وب (JWST) ارائه می‌کرد، راه اندازی شد.

پس از این که گوگل شروع به عرضه ربات چت کرد، ZDNET این فرصت را پیدا کرد تا چت بات را آزمایش کند و نتایج به طرز فوق العاده‌ای تعجب آور بود.

چگونه می‌توان Google Bard را با ChatGPT مقایسه کرد؟

قابلیت‌های پیشرفته ChatGPT از Google Bard بیشتر است. اگرچه Google Bard به اینترنت دسترسی دارد و چت جی پی تی به اینترنت دسترسی ندارد، اما در بیشتر اوقات مانند ChatGPT به سوالات پاسخ نمی‌دهد.

به عنوان مثال، Google Bard به این سوال که “همه روسای جمهور ایالات متحده چه کسانی هستند؟” پاسخ نمی‌دهد و تنها جواب او این خواد بود: “من فقط یک مدل زبان هستم، بنابراین نمی‌توانم در این مورد به شما کمک کنم.” همچنین نمی‌تواند به برخی از سوالات کدنویسی و سوالات ریاضی نیز پاسخ دهد.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو