انیمه مرد تک مشتی؛ داستان، شخصیت‌ها، نمرات

انیمه مرد تک مشتی؛ داستان، شخصیت‌ها، نمرات


منبع: پلازا

4

1402/3/4

19:35


انیمه مرد تک مشتی؛ داستان، شخصیت‌ها، نمرات

انیمه مرد تک مشتی یکی از انیمه‌های سینن (Seinen) است که در سال 2015 منتشر شده بود. با ما همراه باشید تا بیشتر با انیمه One-Punch Man آشنا شویم.

ژانر انیمه One-Punch Man اکشن، کمدی و ابرقهرمانی است. این اثر در دسته بندی سینن قرار دارد و مخاطبان هدف آن افراد بزرگسال هجده تا چهل ساله هستند. به همین دلیل توصیه می‌شود کودکان این دسته از انیمه‌ها را تماشا نکنند. انیمه مرد تک مشتی اقتباسی از یک مجموعه مانگا به همین نام از وان (One) و یوسوکه موراتا (Yusuke Murata) است که به کارگردانی شینگو ناتسومه (Shingo Natsume) در فصل اول و چیکارا ساکورایی (Chikara Sakurai) در فصل دوم ساخته شده است.

تاریخ پخش انیمه مرد تک مشتی 5 اکتبر 2015 از شبکه TV Tokyo بود و پخش فصل اول آن در 21 دسامبر 2015 به پایان رسید. فصل دوم آن از 10 آوریل 2019 تا 3 جولای 2019 پخش شده بود. در یکی از خبرها در سال 2022 گفته شده بود که فصل سوم انیمه تک مشتی ساخته خواهد شد. تعداد قسمت های انیمه مرد تک مشتی بدون احتساب دوازده OVA، بیست و چهار اپیزود و مدت هر قسمت حدود بیست دقیقه است.

در ادامه این مقاله از پلازا به معرفی انیمه مرد تک مشتی می‌پردازیم و بیشتر درباره داستان و شخصیت‌های این انیمه صحبت می‌کنیم.

فهرست مطالب:

داستان انیمه مرد تک مشتی

انیمه One-Punch Man

یک غول به اسم مرد واکسنی (Vaccine Man) قصد نابود کردن شهر ز (Z City) را دارد و وقتی می‌خواست یک دختر جوان را از بین ببرد یک ابرقهرمان کچل به اسم سایتاما به آن‌جا می‌رسد و آن دختر را نجات می‌دهد و سپس با یک ضربه مشت آن غول را از بین می‌برد. سپس سه سال قبل را به یاد می‌آورد که یک کودک را از غول خرچنگی (Crablante) نجات داده بود و پس از تمرین فراوان به توانایی زیادی رسید که می‌تواند هر غول را با یک مشت از بین ببرد. مدتی بعد او دو برادر (The Brain and Brawn Brothers) که یکی از آن‌ها توسط برادر بزرگترش به یک غول عظیم الجثه تبدیل شده بود و با یکدیگر در حال نابود کردن شهر بودند را از بین می‌برد.

یک بار سایتاما خواب می‌بیند که گروهی از غول‌های قدرتمند از زیر زمین به سطح زمین آمده اند و می‌خواهند انسان‌ها را از بین ببرند و در سطح زمین ساکن شوند و حس می‌کند پس از مدت‌ها با یک چالش روبرو شده است و می‌تواند دوباره از مبارزه لذت ببرد. پس از این که از خواب بیدار می‌شود متوجه می‌شود این گروه غول‌ها نیز به راحتی شکست در برابر او را قبول کردند.

در ادامه داستان یک سایبورگ به اسم جنوس در حال مبارزه با دختر پشه ای بود که سایتاما می‌آید و جنوس را نجات می‌دهد. جنوس به سایتاما می‌گوید که Mad Cyborg خانواده اش را نابود کرده بود و از سایتاما می‌خواهد استاد او شود. برای ادامه داستان می‌توانید انیمه مرد تک مشتی را تماشا کنید.

کاراکترهای انیمه One-Punch Man و معرفی صداپیشگان

در این بخش قصد داریم به معرفی شخصیت های انیمه مرد تک مشتی بپردازیم و با صداپیشگان آن‌ها نیز آشنا شویم.

سایتاما (Saitama)

معرفی انیمه مرد تک مشتی

ابرقهرمان بودن سرگرمی خاص سایتاما است. برخی از کسانی که انیمه تماشا می‌کنند و مانگا می‌خوانند او را قوی‌ترین کاراکتر بین همه انیمه‌ها می‌دانند. سایتاما که برای رسیدن به این آرزوی دوران کودکی اش سه سال به سختی تمرین کرده بود و موهایش را در این حین از دست داده بود، حالا به ابرقهرمانی تبدیل شده است که می‌تواند فقط با یک مشت هر دشمنی را شکست دهد. اما همین موضوع یک مشکل که انتظارش را نمی‌کشید برای او ایجاد کرده است. سایتاما دیگر نمی‌تواند از مبارزه کردن لذت ببرد چون به راحتی می‌تواند با یک مشت پیروز شود و کسی توان مقابله با او را ندارد.

سایتاما در یک آپارتمان در شهر ز زندگی می‌کند. سه سال قبل او در راه بازگشت به خانه اش بود که با یک غول خرچنگی روبرو شد. غول خرچنگی از این که سایتاما از دست او فرار نکرده بود متعجب شد. او با بی‌تفاوتی به غول خرچنگی گفت امروز در یک مصاحبه شغلی مردود شده ام و حتی میلی به فرار کردن از دست تو ندارم. غول خرچنگی به سایتاما گفت کاری با او ندارد و هدفش پیدا کردن شکار دیگری است.

در ادامه راه سایتاما غول خرچنگی را می‌بیند که شکارش را پیدا کرده بود. او به غول خرچنگی گفت از کودکی آرزویش این بود که ابرقهرمانی شود که غول‌های شروری مثل او را با یک مشت شکست دهد. پس از آن که سایتاما چند بار مورد حمله غول خرچنگی قرار گرفت توانست با یک روش او را از بین ببرد. سه سال بعد او یک ابرقهرمان است اما هنوز از زندگی اش رضایت ندارد.

او در امتحان ورودی اتحادیه قهرمانی شرکت کرد و در بخش امتحان فیزیکی همه رکوردها را شکست اما به دلیل عدم موفقیت در امتحان ذهنی نمره بالایی نگرفت و به کلاس C منتقل شد. سپس توانست در رتبه بندی پیشرفت کند و به کلاس‌های بالاتر وارد شود.

صداپیشه این شخصیت یک صداپیشه ژاپنی به اسم ماکوتو فوروکاوا (Makoto Furukawa) است. همچنین صداپیشه این شخصیت در نسخه دوبله انگلیسی انیمه مرد تک مشتی مکس میتلمن (Max Mittelman) نام دارد. در ادامه به معرفی شخصیت جنوس می‌پردازیم.

 جنوس (Genos)

کاراکترهای انیمه One-Punch Man

جنوس در اتحادیه قهرمانی سایبورگ شیطانی (Demon Cyborg) نام دارد. او پس از مشاهده پیروزی سایتاما بر دختر پشه ای (Mosquito Girl) شاگرد او شده است. چهار سال قبل از شروع داستان انیمه One-Punch Man اعضای خانواده جنوس توسط سایبورگ دیوانه (Mad Cyborg) کشته شده بودند. جنوس هم نزدیک بود از بین برود اما دکتر کوسنو (Dr. Kuseno) برای نجاتش او را به یک سایبورگ با توانایی‌های نابودکننده تبدیل کرد. با این که دکتر کوسنو توصیه دیگری برای او داشت اما از آن زمان به بعد جنوس به دنبال پیدا کردن سایبورگ دیوانه بود تا انتقام خانواده اش را از او بگیرد.

جنوس با این که در امتحان ورودی اتحادیه قهرمانی نمره کامل را به دست آورده بود و در کلاس S بود و مقامش بالاتر از سایتاما در کلاس C بود، او را استاد خود می‌دانست و اگر مأموریت دیگری نداشت با او می‌رفت. معمولاً جنوس بدون فکر کردن عمل می‌کرد و این باعث می‌شد سایتاما برای نجات او بیاید.

صداپیشه این شخصیت یک صداپیشه ژاپنی به اسم کایتو ایشیکاوا (Kaito Ishikawa) است. همچنین صداپیشه این شخصیت در نسخه دوبله انگلیسی انیمه مرد تک مشتی زک آگیلار (Zach Aguilar) نام دارد. در ادامه به معرفی اتحادیه قهرمانی می‌پردازیم.

اتحادیه قهرمانی (Hero Association) در انیمه مرد تک مشتی

دانلود انیمه One-Punch Man

اتحادیه قهرمانی توسط یک شخص ثروتمند به اسم آگنی (Agoni) تأسیس شده بود. این سازمان وظیفه مبارزه با غول‌ها و جنایتکاران را بر عهده دارد. آگنی این سازمان را پس از این که یک شخص ناشناس نوه او را از غول خرچنگی نجات داده بود ایجاد کرد. همان طور که می‌دانید آن شخص سایتاما بود. از جمله ابرقهرمان‌های عضو اتحادیه قهرمانی می‌توان به بلست (Blast)، تاتسوماکی (Tatsumaki)، سامورایی اتمی (Atomic Samurai) و… را نام برد که می‌توانید با تماشای انیمه یا خواندن مانگا با آن‌ها نیز آشنا شوید.

امتیازات انیمه مرد تک مشتی و نقدهای آن

حال که با داستان و کاراکترهای انیمه One-Punch Man آشنا شده اید، در این بخش به نقد انیمه مرد تک مشتی و بررسی نمره‌های آن در دو سایت معروف خواهیم پرداخت. این انیمه در سایت آی‌ام‌دی‌بی امتیاز 8.7 از 10 و در سایت My Anime List امتیاز 8.5 از 10 را برای فصل اول و امتیاز 7.5 از 10 را برای فصل دوم به دست آورده است.

فصل اول این اثر شامل انیمیشن جذاب و ابرقهرمان نامتعارف آن سایتاما است که تحسین بسیاری دریافت کرده است. البته بعضی از افرادی که این اثر را تماشا کرده اند در نقد خود از انیمه One-Punch Man این موضوع را بیان کرده اند که می‌توان گفت همه قسمت‌های آن تکراری بوده اند و فقط غول‌هایی که در هر قسمت با یک مشت توسط سایتاما از بین می‌روند از نظر ظاهری با یکدیگر متفاوت هستند.

از جمله نکات مثبتی که در نقدها به آن‌ها اشاره شده است جذابیت صحنه‌های مبارزه در هر قسمت از انیمه مرد تک مشتی است. برخی دیگر از منتقدان فصل دوم انیمه مرد تک مشتی را متوسط توصیف کرده اند و ساخته شدن فصل دوم این اثر را اشتباه دانسته اند و توصیه کرده اند که به جای تماشای آن مانگا را بخوانید.

کلام آخر

در این مقاله به بررسی انیمه One-Punch Man پرداختیم. این انیمه داستان شخصی به اسم سایتاما است که توانست با سه سال تمرین به یک ابرقهرمان تبدیل شود که با یک مشت می‌تواند هر دشمنی را شکست دهد و این باعث یکنواختی زندگی او شده است چون دیگر نمی‌تواند از مبارزه با غول‌ها لذت ببرد. می‌توانید تریلر انیمه One-Punch Man را تماشا کنید و اگر حس می‌کنید می‌توانید از تماشای این انیمه برای گذراندن وقت خود استفاده کنید و می‌خواهید با شخصیت‌های دیگر این انیمه آشنا شوید، دانلود انیمه One-Punch Man را شروع کنید.

می‌توانید نظرتان درباره انیمه مرد تک مشتی را در بخش دیدگاه‌های پلازا با دیگران به اشتراک بگذارید. از این که تا پایان این مقاله همراه ما بودید از شما متشکریم.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو