تفریح در کشور باهاما؛ کشوری دیدنی و جالب برای گردشگران

تفریح در کشور باهاما؛ کشوری دیدنی و جالب برای گردشگران


منبع: همگردی

2

1402/6/21

22:00


باهاما با بیش از 700 جزیره مرجانی، برای افراد مختلف موارد خاصی را برای ارائه کردن دارد. تفریحات در زمان سفر به کشور باهاما موارد مختلفی را شامل می شود؛ از صندلی های ساحلی و نوشیدنی های گرمسیری، غواصی در دریا و دیدن گونه های جانوری بومی مختلف گرفته تا تفریحات مهیج و با نشاط. بیشتر گردشگران به نیوپراویدنس می روند که بزرگترین شهر پایتخت این کشور است؛ شهری با مکانهای تاریخی، تفریحگاه و رستورانهایی متنوع که غذاهای محلی و بین المللی را سرو می کنند. با ما در این مقاله خواندنی همراه شده تا شما را با راههای تفریح در کشور باهاما و همچنین دیدنی های معروف کشور باهاما آشنا نماییم.

تفریح در کشور باهاما

جشنواره ملی جونکانو

ضربات آهنگین به درامهای پوست بز، کاغذهای الیافی درشت که در هوا در جنب و جوش هستند، لباسهایی که به آنها پر چسبانده شده و رقاصانی با لباسهای زرد رنگ که به صورت دست جمعی در خیابان کنار ساحل حرکت می کنند، جزئی از نمایشی تماشایی بوده که نباید آن را به هنگام سفر به کشور باهاما از دست داد. جشنواره ملی باهاما با نام جونکانو ریشه در روزهای دوران بردگی در این کشور دارد و در روز باکسینگ (یک روز پس از کریسمس) در پایتخت و روز شروع سال جدید و درست پس از نیمه شب برگزار می شود. بلیت صندلی های نزدیک خیابان این بخش از تفریح در کشور باهاما خیلی سریع به فروش می روند. پس، زودتر برای رزرو آن با هتلدار هماهنگ کنید.

جشنواره ملی جونکانو

بازدید از جزیره جذاب هاربور

یک ماشین گلف اجاره کنید و در خیابان ها پرسه بزنید تا جزیره ای با جوی کاملا باهامایی را تجربه کنید؛ خیابانهایی پر از خانه های تاریخی همراه با قطعات چوبی رنگارنگ که میان آنها احساس می کنید، زمان متوقف شده است. جزیره هاربور یا آنطور که محلی ها آن را صدا می زنند بریلند، با وجود ظاهر قدیمی که دارد، جزیره ای است با حس و حالی بین المللی، با مردمی که اینجا را خانه دومشان انتخاب کرده اند. وقتی گردشتان در این مورد از دیدنی های معروف کشور باهاما تمام شد، یک حوله بردارید و قدمی بزنید یا در سواحلی با شن صورتی استراحت کنید. براساس مقاله سفر به کشور باهاما باید بدانید که این خط ساحلی 3 مایلی بدون شک در صدر لیست بهترین سواحل قرار دارد و اغلب بعنوان عکس پس زمینه مجلات و برای برگزاری مراسم ازدواج از آن استفاده می شود.

بازدید از جزیره جذاب هاربور

غواصی اسکوبا برای تماشای یک صخره مرجانی

سومین صخره مرجانی بزرگ دنیا در آبهای زلال و بلورین باهاما قرار دارد که آن را به انتخابی عالی برای غواصان اسکوبا تبدیل کرده است. صخره مرجانی آندروس 190 مایل طول دارد و از هشت فوت زیر سطح دریا آغاز می شود و تا گودال اقیانوس باهاما در عمق بیش از 6000 فوتی ادامه دارد. نقاط باورنکردنی را میتوان در سراسر کشور برای غواصی یافت؛ از صخره های کم عمق پر از زندگی دریایی گرفته تا لاشه های هواپیما و کشتی و گودالهای آبی اقیانوسی که پر از کوسه ها و لقمه ماهی ها هستند. می توانید هر روز مکان متفاوتی را برای تفریح انتخاب کنید. بیشتر اپراتورهای غواصی تجربه غواصی اسکوبا را برای تفریح در کشور باهاما پیشنهاد می دهند تا غواصانی که گواهی غواصی ندارند، بتوانند دنیای جادویی زیر آب را کشف کنند.

غواصی اسکوبا برای تماشای یک صخره مرجانی

تماشای دنیای زیر آب

جزایر باهاما با صخره های مرجانی احاطه شده است یعنی می توانید خیلی ساده ماسک، لوله تنفسی و کفشهای غواصی را بردارید و شنا کنید و به دیدن صخره های کم عمق پر از زندگی دریایی آنجا بروید. می توانید دیدن مجموعه ای از ماهی های کوچک مثل ماهی سرکار استوار، پروانه ماهی و فرشته ماهی را انتظار داشته باشید. هنگام دست زدن به سوراخ های درون صخره های مرجانی مراقب باشید، چون ممکن است مارماهی رنگینی منتظر ملاقات با شما باشد. همچنین، ممکن است حیوانات بزرگتری مثل لقمه ماهی، لاکپشت ها و کوسه ها را ببینید. مراقب باشید روی صخره ها نروید، آنها را لمس نکنید و نشکنید. این صخره ها مخلوقاتی ظریف و زنده هستند که ممکن است به راحتی و به وسیله انسانهای کنجکاو از بین بروند.

تماشای دنیای زیر آب

شکار استخوان ماهی

استخوان ماهی خاکستری مرواریدوار که با نام روح آبهای ماهیگیری نیز شناخته می شود، می تواند آزمونی برای صبورترین و ماهرترین ماهیگیران باشد. اولین و شاید بزرگترین چالش گرفتن و رهاسازی این ماهی ها، پیدا کردن یکی از آنهاست، چون ماهرانه و کاملا در ته شن آبهای کم عمق پنهان می شوند. وقتی پیدایش کردید، دومین چالش آن است که میله قلابتان را در جای درست پرتاب کنید. چالش سوم به ماهی بستگی دارد؛ اینکه آیا غیب می شود یا اینکه طعمه را میگیرد. برخی از بهترین راهنماهای جهان در باهاما قرار دارند. آنها مکانی را که باید به آنجا بروید را می دانند و می توانند خیلی زودتر از شما یکی از آنها را پیدا کنند. براساس قانون، اگر بخواهید به آبهای کم عمق برای ماهیگیری بروید، باید یک راهنما را با خود ببرید و همچنین، باید از قبل مجوز آن را از دولت گرفته باشید.

شکار استخوان ماهی

پارک آبی آتلانتیس

ترس هایتان را کنار بگذارید و با باور به خودتان به پارک آبی آتلانتیس بروید. حتما چشمتان را باز نگه دارید، چون سرسره عمودی این مورد از دیدنی های معروف کشور باهاما شما را از درون محفظه ای پر از کوسه ها عبور می دهد. نگران نباشید، چون کوسه ها نمی توانند وارد تونل پلاستیکی شفاف شما شوند. این پارک آبی 57 هکتاری سرسره های مختلفی دارد که مطابق با سلایق افراد مختلف متفاوت است. ولی اگر سر خوردن و با سرعت چرخیدن در این بخش از تفریح در کشور باهاما را دوست ندارید، یک تیوب بردارید و در رودخانه پر پیج و خم آن بگردید یا در یکی از 11 استخر آن استراحت کنید.

پارک آبی آتلانتیس

اسب سواری در ساحل

چه اسب سوار باشید یا اصلا تا بحال سوار اسب نشده باشید، چهار نعل رفتن در کنار ساحل با شن سفید و موهایی که در باد اقیانوس موج می زنند، خاطراتی ماندگار را در زمان سفر به کشور باهاما برای شما می سازد. اگر سوارکاری تازه کار هستید، بهتر است آهسته یا یورتمه بروید. اصطبل Pinetree در گرند باهاما و مرکز سوارکاری Windsor در نیوپراویدنس هم مسیرهای سوارکاری دارند که به ساحلی ختم شده و می توانید شما با اسبتان به آنجا بروید و شنا کنید. در جزیره هاربور فقط کافی است به ساحل با شنهای سفید بروید و دنبال مردی بگردید که چند اسب دارد. حتما دوربینتان را هم ببرید و از راهنما بخواهید از شما عکس بگیرد.

اسب سواری در ساحل

شنا با خوک ها

احتمالا یکی از غیرعادی ترین تجربه هایی که می توانید در باهاما داشته باشید، برخورد نزدیک با خوکهای شناگری است که در جهان مشهور شده اند. گله اصلی خوک ها در جزیره بیگماجور در سلسله جزیره اگزوما زندگی می کنند. آنها به سمت قایق های گردشگران شنا می کنند به امید اینکه کمی خوراکی گیر بیاورند یا نوازش شوند. اگر شما در ناسائو می مانید، شرکتی با نام Harbour Safaris قایق سواری جالبی را برای بازدید از خوک ها ارائه می دهد همراه با توقفی کوتاه در جزیره همسایه برای غذا دادن به ایگواناها. مرکز غواصی Brendal با دیدن محبوبیت خوکهای اگزوما تصمیم گرفت جزیره No Name در آباکو را خالی از سکنه کرده و به سرعت گله خوک های شناگر را در این مورد از دیدنی های معروف کشور باهاما ساکن کند.

شنا با خوک ها

ماساژ در یک استخر آب گرم

بهترین راه برای اینکه خستگی سفر به کشور باهاما از بدنتان بیرون برود، ماساژ درمانی در استخر آب گرم است. با وجودی که هتلهای کوچک زیادی در جزایر دور افتاده می توانند ماساژ اختصاصی را در اتاقتان را ارائه دهند ولی برای تجربه استخر آب گرمی با لباسهایی کاملا نرم، بهترین انتخاب شما می تواند ناسائو یا جزیره پارادایز باشد.

ماساژ در یک استخر آب گرم

تفریح با یک دلفین

انسانها شیفته دلفین ها هستند. پس جای تعجب ندارد که یکی از بهترین بخشهای تفریح در کشور باهاما، فرصت تعامل با دلفین ها باشد. در ناسائو، آتلانتیس جزیره ای از دلفین ها دارد و همچنین می توانید در جزیره بلولاگون که کمی با قایق تا آنجا فاصله است، با دلفین ها ملاقات کنید. این نوع تورها را برای آبهای کم عمق انتخاب کنید تا بتوانید دلفین ها را لمس کرده و حتی آنها را ببوسید یا در کنار آنها غواصی کنید. UNEXSO در فریپورت فرصتی استثنایی را برای شنا با دلفین ها در اقیانوس آزاد فراهم می آورد. دسته ای از دلفین ها در مسیر به دیدن شما می آیند و وقتی به درون آب بروید، در محیط زیست طبیعی با شما بازی می کنند.

تفریح با یک دلفین

نوازش یک کوسه

در اگوزما به جزیره کوچک کومپس بروید تا شانس نوازش کردن یک کوسه را تجربه کنید. دسته ای از کوسه ها از سکوهایی در دل آب تفرجگاه آبی این جزیره خصوصی آویزان می شوند. شما می توانید به داخل آن بروید و با آنها شنا کرده و حتی آنها را نوازش کنید. به آنها غذا کافی داده شده و گفته می شود که این نوع کوسه ها کمترین خطر را برای انسانها دارند؛ فقط آنها را عصبانی نکنید. اگر گواهی اسکوبا دارید، غواصی برای غذا دادن به کوسه ها در مرکز غواصی Stuart Cove در نیوپراویدنس برای هر انسان شجاعی، هیجان و ترس را به همراه دارد.

نوازش یک کوسه

کایاک سواری در پارک ملی لوکایا

پارک ملی 16 هکتاری لوکایا در گرند باهاما ماجراجویی رویایی در طبیعت خواهد بود. تورهای طبیعتگردی گرند باهاما فرصت گردش در رودهای کم عمقی را در زیر سایه درختان کرنا با قایق کایاک ارائه می کنند. راهنما از طریق مسیرهای باریک، شما را به پیش می برد و در طول مسیر این بخش از تفریح در کشور باهاما، پرنده ها و ماهی های موجود در پارک را به شما معرفی می کند. پارک ملی لوکایا که به وسیله سازمان ملی باهاما از آن حفاظت می شود، طولانی ترین سیستم غارهای زیر آبی در جهان را دارد. وقتی کایاک سواری تمام شد، از مسیرهای سربالایی بالا بروید تا دهانه های این غارها را پیدا کنید و سپس، مسیر خیابانها را دنبال کنید تا به رود گلدراک برسید. زمانتان را طوری تنظیم کنید که در هنگام جزر به ساحل برسید، یعنی زمانی که شنهای مواج ساحل پذیرای شما هستند و می توانید در استخرها شیرجه بزنید.

کایاک سواری در پارک ملی لوکایا

فتح یک قله

شما مجبور نیستید برای صعود به نوک قله آلورینا در جزیره کت مسیری طولانی را طی کنید. بلندترین نقطه طبیعی در باهاما تنها 206 فوت بالای سطح دریا قرار دارد. نام این قله که در اصل تپه کومو بوده، به وسیله کشیش کاتولیکی که از وطنش یعنی انگلیس به جزیره کت آمد، تغییر یافت. پدر جروم که برای بومی ها شناخته شده است، این مورد از دیدنی های معروف کشور باهاما را لاورنا نامگذاری کرد. پیش از آن نیز معماری The Hermitage را بیرون این تپه ساخت. او تنها در این صومعه زندگی کرد و به عنوان زاهد در سال 1956 همانجا مرد. بالا رفتن از شیب تند اینجا به وسیله راه پله ای که در دل سنگ کنده شده، راحت است. در طول مسیر توقف کرده و نفستان را حسب کنید و به تحسین تصاویر به صلیب کشیده شدن عیسی بپردازید.

فتح یک قله

خوردن صدف حلزونی

صدف حلزونی یا کانک غذای ملی باهامایی ها است و شما می توانید آن را به عنوان صبحانه، ناهار، شام یا حتی به عنوان میان وعده به هنگام سفر به کشور باهاما بخورید. این حلزون دریایی نپخته یا با روشهای متنوع پختن سرو می شود. ماهیچه های آن سفت است، پس یا آن را در آب لیمو قرار می دهند تا ترد شود یا آن را می کوبند. حالت نپخته آن یا به صورت سالاد کانک یا به صورت بو داده است. تکه های خرد شده کانک با گوجه تازه، پیاز، فلفل دلمه ای و گوشت کوبیده پرنده یا بز در آب لیمو قرار داده شده و با آب نارنج مزه آن ترش می شود. تقریبا تمام رستورانهای محلی کانک سوخاری و کانک سرخ شده را در منوی خود دارند.

خوردن صدف حلزونی

پریدن در گودال آب

دومین گودال آبی از نظر عمق در جهان را میتوان در جزیره لانگ پیدا کرد. در آبهای کم عمق آب قدم بزنید تا به لبه گودال آبی Dean با 663 فوت عمق برسید و بعد از آنجا عرض 115 فوتی آن را شنا کنید؛ گودالی که کاملا با رنگ متضادی که نسبت به رنگ آبی روشن اطرافش دارد، مشخص است. تقریبا همیشه غواصانی حرفه ای را می بینید که به امید شکستن و ثبت رکورد جهانی غواصی بدون تجهیزات تنفسی به اینجا می آیند. در سال 2016، ویلیام تروبریج رکورد خودش را در غواصی بدون تجهیزات تنفسی شکست. وی تا عمق 124 متری پایین رفت و 4 دقیقه و 34 ثانیه زیر آب بود. غواصی بدون تجهیزات تنفسی به تمرین نیاز دارد ولی اگر می خواهید کمی ماجراجویی را تجربه کنید، می توانید از صخره های اطراف بالا بروید و در آبهای پایین آن شیرجه بزنید.

پریدن در گودال آب

راه رفتن با فلامنیگوها

پرنده ملی باهاما، فلامینگوی زیبای صورتی است و جنوبی ترین جزیره ایناگوا بیشتر از 80000 فلامینگوی هندی دارد. آنها همزیستی خوبی با سواحل نمکی جزیره دارند که پر از آرتمیای میکروسکوپیک است و رنگ صورتی فلامینگوها را به آنها نسبت داده اند. فلامینگوهایی که زمانی در معرض انقراض بودند، حالا تحت حفاظت هستند و پارک ملی ایناگوا بزرگترین مرکز پرورش این گونه جانوران در جهان است. اگر نمی توانید به ایناگوا بروید، از باغ وحش ها و مرکز حفاظت Ardastra در نیوپراویدنس دیدن کنید که در آن، حرکت فلامینگوها هر روز سه بار اتفاق می افتد.

راه رفتن با فلامنیگوها

بالا رفتن از فانوس دریایی

دوازده فانوس دریایی که بین سالهای 1817 و 1887 ساخته شده، به صورت استراتژیک در سراسر زنجیره جزایر باهاما پراکنده اند تا دریانوردان را از صخره ها و جزایر آگاه کنند. فانوس دریایی تماشایی Elbow Reef به شکل آب نبات راه راه آخرین برج دریایی باقیمانده است که چراغ نفتی آن با دست روشن میشد. دو نگهبان فانوس هر دو ساعت یکبار 101 پله را تا اتاق نگهبانی بالا می روند تا 426 بار هندل بزنند و روشنایی آن را در شب حفظ کنند. می توانید از آن بالا بروید تا کاری که برای ساخت آن انجام شده را ببینید و دیدی وسیع از شهرک هوپ و بیشتر جزیره Elbow را بدست آورید. دو تا از فانوس ها دیگری که می توانید بدون قایق به آن ها دسترسی داشته باشید، فانوس دریایی Dixon Hill در سن سالوادور و فانوس دریایی ایناگوا است که در روزی با هوای پاک می توانید کوبا را از آنجا ببینید.

بالا رفتن از فانوس دریایی

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو