تفریحاتی که می‌توان در لنکاوی مالزی تجربه کرد

تفریحاتی که می‌توان در لنکاوی مالزی تجربه کرد


منبع: فوت و فن

3

1402/6/22

10:40


اگر به مالزی سفر می‌کنید، پس بهتر است که سفری به جزیره زیبای لنکاوی نیز داشته باشید. لنکاوی در ساحل شمال غربی کشور در نزدیکی مرز تایلند قرار دارد و همانند قطعه‌ای کوچک از بهشت به نظر می‌رسد.

تفریحاتی که می‌توان در لنکاوی مالزی تجربه کرد

اگر به مالزی سفر می‌کنید، پس بهتر است که سفری به جزیره زیبای لنکاوی نیز داشته باشید. لنکاوی در ساحل شمال غربی کشور در نزدیکی مرز تایلند قرار دارد و همانند قطعه‌ای کوچک از بهشت به نظر می‌رسد. در اینجا می‌توان به‌راحتی روزهای خود را صرف استراحت در ساحل کرد و این در حالی است که تفریحاتی در اینجا وجود دارند که می‌توانند اوقات بسیار خوش و دلنشینی را برای شما رقم بزنند.

۱. گشت و گذار در جزیره با اسکوتر

در حالی که اکثر افراد وقتی به لنکاوی سفر می‌کنند، تصمیم می‌گیرند تا در مرکز این جزیره و در نزدیکی ساحل پانتای سینانگ اقامت کنند اما باید گفت که جزیره لنکاوی بسیار بزرگ است و با مساحتی بیش از ۴۷۸.۵ کیلومتر مربع، بزرگتر از پینانگ و حتی بزرگتر از سنگاپور است. با این حال، با وجود بزرگ بودن جزیره، جاده‌های آن خلوت هستند و این به معنای آن است که با اسکوتر می‌توان در آنجا گشت‌وگذاری دلنشین را تجربه کرد. در نقاط مختلف جزیره نیز سواحلی بسیار زیبا و تماشایی قرار گرفته‌اند؛ در شمال شرقی جزیره نیز ساحل زیبا و تماشایی تانجونگ رو واقع شده است که می‌توان در آنجا اوقات خوشی را سپری کرد.

۲. سوار شیب‌دارترین تله‌کابین دنیا شوید

لنکاوی با شیب حدود ۴۲ درجه شیب‌دارترین تله‌کابین جهان را درون خودش جای داده است و همین نیز سبب شده تا سوار شدن این تله‌کابین از جمله کارهای مهمی باشد که در سفر به این جزیره باید تجربه کنید. سفر به ایستگاه بالا حدود ۱۵ دقیقه طول می‌کشد و تله‌کابین شما را به ایستگاه میانی در ارتفاع ۶۵۰ متری از سطح دریا و سپس به ارتفاع ۷۵۰ متری بالای سطح دریا می‌برد. پس از پیاده‌روی در ایستگاه بالا، دیدی تماشایی نسبت به اطراف خواهید داشت.

۳. لذت بردن از مناظر در پل آسمان

وقتی به بالای تله‌کابین رسیدید، هنوز سرگرمی‌های مهیج و جذابی در انتظار شما هستند. در اینجا شما می‌توانید از روی پل آسمان (Sky Bridge) عبور کنید، پلی که با طول ۱۲۵ متر یکی از طولانی‌ترین پل‌های معلق جهان به شمار می‌رود و فرصتی ایده‌آل در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید تصاویری خیره‌کننده از کوه‌های اطراف و همچنین دریا بگیرید.

۴. از آبشار تلاگا توجو بازدید کنید

چندین آبشار مختلف در لنکاوی وجود دارند اما تلاگا توجو (Telaga Tujuh) که با نام مستعار آبشار هفت چاه شناخته می‌شود، بدون شک چشمگیرترین آبشار است. یک پیاده‌روی کوتاه ۵ دقیقه‌ای از پارکینگ شما را به آبشار ۹۱ متری می‌رساند که مطمئناً می‌تواند بسیار دلنشین و تماشایی باشد. از آبشار نیز می‌توان از پلکان بالا رفت و هفت چاه را مشاهده کرد که مجموعه‌ای از استخرهای طبیعی و صخره‌ای است. با اینکه بالا رفتن از این پله‌ها آسان نیست اما شنا در استخرهای خنک آنجا و تماشای مناظر زیبای کوه‌های لنکاوی می‌تواند بسیار خاطره‌انگیز باشد.

۵. تماشای غروب در ساحل پانتای سینانگ

ساحل پانتای سینانگ (Pantai Cenang) ساحل اصلی در لنکاوی است و از آنجا که رو به غرب است، مکانی ایده‌آل برای تماشای غروب آفتاب به شمار می‌رود. در اینجا در یک مکان روی شن‌ها بنشینید یا به کافه و بار کالوت بروید تا از این اوقات خوش لذت ببرید. در این ساحل، خوراکی‌های خوب، موسیقی دل‌انگیز و قیمت‌های ارزان باعث می‌شوند تا بتوانید اوقاتی خوش را تجربه کنید.

۶. در بازارهای شبانه غذا بخورید

بازارهای شبانه در لنکاوی عالی هستند چراکه نه‌تنها هر شب فعال هستند بلکه بسته به روز هفته مکان خودشان را تغییر می‌دهند و همین نیز بهانه بسیار خوبی برای گشت‌وگذار در نقاط مختلف جزیره است. اگر در پانتای سینانگ اقامت دارید و وسیله حمل و نقل ندارید، پس به بازار شبانه تیمونیونگ بروید که در شب‌های پنجشنبه برگزار می‌شود و در فاصله‌ای کوتاه قرار گرفته است. در اینجا همچنین در طول روز موسیقی زنده برگزار می‌شود که می‌تواند اوقاتی دلنشین و خوب را برای شما رقم بزند.

۷. از جزیره‌ای تایلندی دیدن کنید

جزیره تایلندی کوه لیپ در فاصله یک ساعت قایق سواری از لنکاوی واقع شده و همین نیز سبب شده تا مقصدی ایده‌آل برای سفر از مالزی به تایلند باشد. در اینجا می‌توان از جزیره لنکاوی سوار قایق شد و سپس در جزیره کوه لیپ پیاده شد و همین نیز باعث می‌شود تا نیازی به دردسرهای ویزا و غیره نداشته باشید و بتوانید اوقاتی خوش و دلنشین را سپری کنید.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو