هوش مصنوعی به تمام لوازم خانگی سامسونگ افزوده می‌شود

منبع: تکراتو

2

1402/6/22

11:30


براساس اطلاعاتی که یک خبرگزاری آسیایی فاش کرده است، ظاهراً قرار است همه لوازم خانگی سامسونگ به تکنولوژی هوش مصنوعی مجهز شوند.

هوش مصنوعی به تمام لوازم خانگی سامسونگ افزوده می‌شود

براساس اطلاعاتی که یک خبرگزاری آسیایی فاش کرده است، ظاهراً قرار است همه لوازم خانگی سامسونگ به تکنولوژی هوش مصنوعی مجهز شوند.

با اعلام خبرگزاری تایوانی دیجی‌تایمز، ظاهراً تمامی لوازم خانگی سامسونگ از سال آینده به تکنولوژی هوش مصنوعی مجهز خواهند شد. البته خود سامسونگ نیز پیش‌تر اعلام کرده بود که قصد دارد همه محصولاتش را به این تکنولوژی تجهیز کند. همچنین این خبرگزاری گفته است که تیم طراحی سامسونگ از هم‌اکنون درحال تولید تراشه‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی هستند و قرار است بهترین کاربری را به مشتریان این غول کره‌ای هدیه دهند.

بیشتر بخوانید: احتمال آزادسازی واردات لوازم خانگی خارجی در دوران وزیر صمت جدید ؛ علی‌آبادی تابوشکنی می‌کند؟

همه لوازم خانگی سامسونگ به هوش مصنوعی مجهز می‌شوند

خبرگزاری تایوانی دیجی‌تایمز می‌گوید که سامسونگ تصمیم گرفته است سال آینده به‌صورت گسترده هوش مصنوعی را به لوازم خانگی‌اش اضافه کند. منابع آگاه می‌گویند:

«تمامی لوازم خانگی سامسونگ در سال ۲۰۲۴ به تراشه‌ عصبی یا NPU مجهز می‌شوند.»

ظاهراً پروژه‌ جدید سامسونگ افزون‌بر لوازم خانگی پریمیوم، محصولات مین‌استریم را نیز در‌بر می‌گیرد. ممکن است اضافه‌شدن هوش مصنوعی روی قیمت تلویزیون سامسونگ، قیمت ماشین ظرف‌‌شویی سامسونگ، قیمت فر سامسونگ، قیمت یخچال سامسونگ و قیمت دستگاه تصفیه‌ هوا سامسونگ اثر بگذارد.

سامسونگ در بازار لوازم خانگی رقبای سرسختی مثل ال‌جی دارد. این شرکت می‌خواهد با هوش مصنوعی، محصولاتش را از رقبا متمایز کند؛ اما بعید نیست که در آینده‌ای نزدیک سایر برندها نیز مسیر مشابهی در پیش بگیرند.

همه لوازم خانگی سامسونگ به هوش مصنوعی مجهز می‎شوند

به‌گفته‌ دیجی‌تایمز، تیم لوازم خانگی سامسونگ از همین‌حالا مشغول کار روی تراشه‌های جدید است. هدف سامسونگ ساخت محصولاتی است که با مصرف انرژی بسیار کم، به‌صورت تمام‌وقت هوش مصنوعی را فعال نگه دارند.

لوازم خانگی سامسونگ احتمالا با بهره‌گیری از هوش مصنوعی به قابلیت‌های جدیدی مثل تشخیص صدا و بینایی ماشین مجهز خواهند شد. حتی ممکن است نسخه‌ کامل دستیار صوتی بیکسبی به لوازم خانگی سامسونگ اضافه شود.

دیجی‌تایمز می‌گوید:

سامسونگ نمونه‌ آزمایشی لوازم خانگی جدیدش را به برخی از کارمندان نمایش داده است و این محصولات شماری از قابلیت‌هایشان را از هوش مصنوعی می‌گیرند. برای نمونه، فرهای جدید سامسونگ می‌توانند نوع غذا را تشخیص دهند و بر همین اساس نحوه‌ پخت‌و‌پز را به کاربر آموزش می‌دهند. در نمونه‌ای دیگر، یخچال‌‌های سامسونگ می‌توانند موادی را شناسایی کنند که داخل آن‌ها قرار داده‌اید.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره تجهیز تمام لوازم خانگی سامسونگ به هوش مصنوعی چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

.

منبع: زومیت

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو