بیوگرافی نبیل باهویی، بازیکن جدید پرسپولیس

منبع: خبرنما

2

1402/6/22

12:02


اگر کنجکاوید بدانید بازیکن جدید پرسپولیس کیست، پس پیشنهاد می‌کنیم بیوگرافی تبیل باهویی را تا انتها بخوانید…

بیوگرافی نبیل باهویی، بازیکن جدید پرسپولیس

نبیل باهویی متولد 5 فوریه 1991 فوتبالیست حرفه‌ای اهل سوئد است که پیش از این به عنوان وینگر بازی می‌کرد، اما در حال حاضر معمولا به عنوان مهاجم به میدان بازی می‌رود.

پدر و مادر باهویی در مراکش به دنیا آمده اند. باهویی نیز با نام مستعار به سبک سوئدی “Nabbe” شناخته می‌شود. او در آوریل 2020 با شرکت در جام آنلاین FIFA 20 Stay and Play در دوره نیمه نهایی، به برنده نهایی، محمد دارامی باخت. همچنین باهویی نمایندگان پی‌اس‌وی آیندهوون، منچستر سیتی و المپیک لیون را شکست داد و ۱۲ گل به ثمر رساند و ۵ گل دریافت کرد.

بیوگرافی نبیل باهویی

بیوگرافی نبیل باهویی

این مهاجم سوئدی که در فصل گذشته در باشگاه و تیم القطر بازی می‌کرد، دوره خوبی را پشت سر نگذاشته و بدون هیچ گل به ثمر رسیده‌ای، پس از 9 مسابقه از تیم قطری جدا شده است.

او اما در طول سال‌ها بازی به عنوان بازیکن فوتبال و مهاجم سوئدی در فوتبال باشگاهی سوئد بهترین سال‌های زندگیش را گذرانده است.

آن چه از بیوگرافی نبیل باهویی بر می‌آید او در دوران حضورش در فوتبال باشگاهی در تیم سولنا سوئد بیشترین تعداد گل‌ها را به ثبت رسانده است. این بازیکن مورد نظر پرسپولیس، در 180 مسابقه این تیم، 66 گل به ثمر رسانده است. همچنین در کارنامه حرفه‌ای او 29 پاس گل نیز به چشم می‌خورد.

نبیل باهویی که 32 سال سن دارد، در کنار تجربه بازی در تیم باشگاهی سوئد، در لیگ‌های مختلفی از جمله اتریش، عربستان و حتی بوندسلیگای آلمان هم بازی کرده و حالا قرار است در خط حمله پرسپولیس حاضر شود.

این بازیکن موفق 8 بازی ملی در تیم بزرگسالان سوئد انجام داده است. همچنین در تیم‌های پایه این کشور هم به میدان رفته و تجربه بازی در تیم هامبورگ آلمان را نیز دارد.

مهم‌ترین دستاورد دوران بازی فوتبال نبیل باهویی، حضور او در هامبورگ است. با این حال او نتوانست هیچ گلی در تیم آلمانی به نام خود ثبت کند. سپس پس از تیم آلمان وارد لیگ اتریش شد.

عضو جدید بازیکن تیم پرسپولیس

عضو جدید بازیکن تیم پرسپولیس

این بازیکن که فصل قبل در تیم قطری با پیراهن القطر و در کنار بشار رسن بازی می‌کرد، باز هم بدون هیچ گل لیگ ستارگان را ترک کرد. با این حال حضور او در تیم القطر که جزء 6 تیم بالای جدول لیگ ستارگان است، توانست پای او را به تیم ایرانی پرسپولیس باز کند.

این بازیکن همچنین یک دوره کوتاه در لیگ عربستان با پیراهن الاهلی حضور داشت که به دلیل عملکرد ضعیف از تیم جدا شد.

هرچند برای نبیل باهویی حضورش در هامبورگ مهم‌ترین تجربه‌اش محسوب می‌شود اما او در بوندسلیگا تنها 7 بار وارد میدان شد اما هیچ گلی نزد. همچنین در لیگ اردیویسه هم گلی نزده است و حالا امید می‌رود بتواند در بازی با تیم ایرانی ورق را برگرداند.

نظرات


تصویری


ویدئو