چرا مردان بعد از جدایی برمیگردند {دلایل روانشناختی}

منبع: همسرتایم

4

1402/6/22

12:42


چرا مردان بعد از جدایی برمیگردند در این مطلب از سایت همسرتایم به این سوال که چرا مردان بعد از جدایی برمیگردند می پردازیم. جدایی غیر منتظره…

چرا مردان بعد از جدایی برمیگردند {دلایل روانشناختی}

Rate this post

چرا مردان بعد از جدایی برمیگردند

در این مطلب از سایت همسرتایم به این سوال که چرا مردان بعد از جدایی برمیگردند می پردازیم.

جدایی غیر منتظره یا ناخواسته می تواند باعث ناراحتی روحی و روانی در فرد گردد.در چنین مواقعی افراد دچار احساس تنهایی، طرد شدن، ناتوانی، ناکافی بودن، غم و اندوه و … می کنند.
در دوران بعد از جدایی ممکن است دلتنگی و مرور خاطرات خوب گذشته به قدری به شما فشار بیاورد که تصمیم بگیرید دوباره به رابطه قبل برگردید.اینکه جدایی به چه دلیلی بوده و چقدر تصمیم دو طرف درست بوده، اینکه آیا دوباره می توان رابطه تمام شده را شروع کرد یا نه؟ و کلی سوال دیگر چیزهایی هستند که در روانشناسی بعد از جدایی مورد بررسی قرار می گیرد.

 

همچنین بخوانید:

جوک خاک برسری شب جمعه

چرا شب جمعه باید رابطه داشته باشیم

 

 

دلتنگی مردان بعد از جدایی

آیا مردان بعد از جدایی دلتنگ میشوند؟

این سوالی است که خیلی از خانم ها و حتی خود آقایان دوست دارند جوابش را بدانند و به همین خاطر بدنبال مباحث روانشناسی مردان بعد از جدایی می گردند.

از آنجاییکه از کودکی پسرها را طوری برای خودشان و دخترها جلوه داده اند که یک مرد گریه نمی کند، مردها قوی هستند، احساسی نیستند و …خیلی ها فکر می کنند که واقعا شخصیت مردان اینگونه است و اگر یک رابطه عاطفی تمام شود آقایان خیلی آسیب نمی بینند و به قول معروف عین خیالشان هم نیست.اما واقعیت این است که دلتنگی مردان بعد از جدایی یک امر طبیعی و رایج است.مهم نیست که مرد رابطه را تمام کرده یا زن بهرحال هر دو طرف آسیب دیده اند.

پسرها معمولا تمایل دارند قوی بنظر برسند تا بتوانند احساسات واقعی شان را بعد از جدایی پنهان کنند.آنها سعی میکنند که مثل یک فرد عاقل و بالغ رفتار کنند و تا حد زیادی خودشان را خونسرد و بی تفاوت نشان میدهند.اما دیر یا زود این نقشی که به خود گرفته اند فرو می ریزد و چنانچه احساس پسرها بر عقلشان چیره شود، در نهایت تسلیم میشوند.

 

بعد از جدایی پسرها تلاش می کنند تا با مهمانی، خوش گذرانی ، وقت گذرانی با دوستان و …از فکر کردن به رابطه فرار کنند.این تکنیک رایجی در مردان است چراکه می خواهند از این طریق به جنبه های مثبت جدا شدن فکر کنند.حتی ممکن است وارد رابطه جدید بشوند اما این رابطه دوام نمی آورد و این کارها خیلی زود تمام می شود و در نهایت مرد با جدایی و احساس دلتنگی بعد از آن روبرو می شود که برای برخی از مردان بسیار سخت است. این فرآیند تقریبا ۸ هفته و شاید کمتر طول می کشد.

زمانیکه دختر ارتباطش را بطور کل در همه جا با پسر قطع می کند کنجکاوی مردان بیشتر میشود.آنها دوست دارند بدانند که شما چکار می کنید.شاید سعی کنند حال شما را از دوست و آشنا بپرسند.در این شرایط وقتی مردها نتوانند به شما دسترسی پیدا کنند و احساس کنند که شما را برای همیشه از دست داده اند بشدت دلتنگ می شوند.

بعد از مدتی پسرها به مرور خاطرات می پردازند و تمام تمرکزشان را روی روزها و چیزهای خوبی که در رابطه داشته اند می گذارند.در این مرحله مردان ممکن است به خودشان شک کنند و بگویند من اشتباه کردم و با یک پیام دلم برات تنگ شده یا منو ببخش بخواهند که به رابطه قبلی برگردند.

از اینکه زمان ارزشمندتان را به مطالعه این مطلب از سایت همسرتایم در رابطه با اینکه چرا مردان بعد از جدایی برمیگردند اختصاص دادید، بی نهایت سپاسگزاریم.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو