برگزاری رویداد گردشگری انگور در روستای اکنلو در آینده نزدیک

منبع: همگردی

2

1402/6/22

15:07


ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارشهای منتشر شده، برگزاری رویداد گردشگری انگور در روستای اکنلو در آینده نزدیک صورت می پذیرد.

مهدی غلامی اظهار کرد: چهارمین رویداد گردشگری انگور روستای اکنلو در 30 شهریور با حضور اهالی روستا و گردشگران و نیز مسئولان برگزار خواهد شد.

وی افزود: این رویداد و جشنواره شامل برنامه های مختلفی از جمله جشنواره انگور، تقدیر از خوشه های برتر، جشنواره شیره پزی، بازی های بومی محلی اکنلو، مسابقه خوشه برتر و برپایی نمایشگاه محصولات توانمندی روستای اکنلو خواهد بود که به صورت یک روزه در این روستا برگزار می شود.

غلامی با بیان اینکه به دنبال آن بودیم این رویداد امسال به صورت دو یا سه روزه برگزار شود، خاطرنشان کرد: ظرفیت برگزاری این رویداد به صورت دو یا سه روزه امکان پذیر نبود اما از سالهای آینده تصمیم داریم این رویداد به صورت چند روزه باشد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته به علت کرونا این رویداد و جشنواره برگزار نشد، تصریح کرد: امسال با برگزاری رویداد گردشگری انگور اکنلو بازارچه و نمایشگاه توانمندی های این روستا نیز شامل نمایشگاه محصولات باغی و کشاورزی و صنایع دستی روستا برپا خواهد بود.

غلامی یادآور شد: انگور، کشمش، مویز، شیره و سرکه از جمله محصولات باغی و فرآوری شده از باغات روستای اکنلو به شمار می رود که در این نمایشگاه عرضه می شود.

وی با بیان اینکه سفال، فرش، قلاب بافی، عروسک بافی و خیاطی نیز از جمله صنایع دستی روستای اکنلو بوده که در بازارچه و نمایشگاه محصولات توانمندی این روستا عرضه خواهد شد، گفت: برگزاری این رویداد و جشنواره از نقش مؤثری در مقصد گردشگری برخودار خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه روستای اکنلو سالانه به طور تقریبی دارای 3000 تا 4000 نفر گردشگر و مسافر است، اظهار کرد: حمام قدیمی روستا مربوط به دوران قاجار، قنات پرآب و گوارای روستا، جنگلهای 150 هکتاری، بافت سنتی و زیبا در پای کوه همراه با مناظر طبیعی و کوههای یکنواخت و باغهای انگور و نیز پایگاه تحقیقاتی انستیتو پاستور از جمله جاذبه های روستای اکنلو به شمار می رود.

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان کبودرآهنگ با اشاره به غذای محلی «ای ران شوربا» روستای اکنلو یادآور شد: غذای محلی «ای ران شوربا» در سال 95 به شماره 11701 ثبت فهرست ملی آثار ناملموس کشور شده است.

برگزاری رویداد گردشگری انگور در روستای اکنلو در آینده نزدیک

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو