احداث ناحیه صنفی شهر عقیق استان قم نیازمند تخصیص زمین است

منبع: همگردی

2

1402/6/22

16:39


ایرنا/ براساس آخرین گزارش های واصله، احداث ناحیه صنفی شهر عقیق استان قم نیازمند تخصیص زمین است.

علیرضا ارجمندی اظهار داشت: ایجاد ناحیه صنفی شهر عقیق در قم تصویب اما هنوز زمین لازم برای احداث آن مشخص نشده است و ما جای خوبی در ابتدای عوارضی آزادراه قم به تهران را لازم داریم.

وی بیان کرد: طبق آخرین رایزنی ها با مسئولین ذیربط پیشنهاد شد زمین مورد نیاز ناحیه صنعتی شهر عقیق قم در کنار بهشت معصومه (س) جانمایی شود ولی جای بهتری برای احداث آن می خواهیم.

وی افزود: نیازمند به مکانی مناسب در عوارضی قم به تهران هستیم و موضوع زمین فعلا در کش و قوس است و ما زمین هایی که معرفی می شود را نمی پسندیم و امیدواریم بزودی به جمع بندی لازم برسیم.

ارجمندی ابراز داشت: قم به عنوان شهر ملی انگشتر معروف است و ایجاد ناحیه صنفی عقیق می تواند اقدام بزرگی برای معرفی بیشتر این جاذبه صنایع دستی قم باشد.

وی یادآور شد که دبیرخانه شهر ملی انگشتر نیز به زودی در اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم ایجاد می شود.

وی در مورد مبلغ تخصیص یافته از مصوبات سفر دی 1400 رئیس جمهور به قم در زمینه میراث فرهنگی گفت: 60 میلیارد تومان در این زمینه مصوب شد که 20 میلیارد تومان آن جذب شده و در طرح هایی چون بهسازی بازار کهنه قم مورد استفاده قرار گرفته است.

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قم افزود: ایجاد سایت موزه قلی درویش و موزه قم از جمله 2 طرح مهم است که سعی داریم جذب بودجه برای آنها را در دور دوم سفر رئیس جمهور به قم بگنجانیم.

احداث ناحیه صنفی شهر عقیق استان قم نیازمند تخصیص زمین است

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو