دعوت از عربستان برای پیوستن به پرونده پیشنهادی ایران برای ثبت ضیافت افطاری

منبع: همگردی

2

1402/6/22

19:38


ایلنا/ براساس خبرهای بدست آمده، دعوت از عربستان برای پیوستن به پرونده پیشنهادی ایران برای ثبت ضیافت افطاری صورت گرفت.

راکان الطوق، دستیار ویژه وزیر فرهنگ عربستان سعودی و احمد بن عبدالعزیز البلیهد، دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در عربستان با علی دارابی، قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دیدار کردند.

در این دیدار، دارابی بر آمادگی ایران برای گسترش فعالیتهای مشترک فرهنگی، توسعه گردشگری، انجام اقدامات مشترک در حوزه میراث فرهنگی از قبیل تهیه پرونده های مشترک ثبت جهانی میراث فرهنگی ناملموس تاکید کرد.

دارابی در این ملاقات با اشاره به پرونده پیشنهادی ایران برای ثبت جهانی میراث ناملموس ضیافت افطاری، از عربستان سعودی برای پیوستن به این پرونده دعوت کرد.

وی در این باره اظهار داشت: ضیاف افطار میراث بسیار ارزشمند و مشترک میان تمامی مسلمانان است که سنتی حسنه از پیامبر گرامی اسلام، حضرت محمد (ص) است که برای ما مسلمانان به یادگار ماند.

در این دیدار راکان الطوق نیز بر اهمیت توسعه روابط فرهنگی و گردشگری میان ایران و عربستان تاکید و گفت: زمینه های مشترک فراوانی در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران و عربستان وجود دارد و پاسداری از میراث ناملموس مشترک مسلمانان از جمله ضیافت افطاری از اهمیت بالایی برخوردار است.

همچنین الطوق در این دیدار ضمن تقدیم احترامات کشور عربستان سعودی به ایران و خیر مقدم برای حضور در اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو، از ایران برای حضور در نمایشگاه بین المللی گردشگری 2025 که در جده عربستان برگزار خواهد شد، دعوت بعمل آورد.

دعوت از عربستان برای پیوستن به پرونده پیشنهادی ایران برای ثبت ضیافت افطاری

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو