کشف 298 قلم شی عتیقه در رشت

منبع: همگردی

2

1402/6/22

19:38


ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده و گزارشهای منتشر گشته، کشف 298 قلم شی عتیقه در رشت صورت پذیرفت.

سردار عزیزالله ملکی اظهار کرد: مبارزه با سودجویانی که با چپاول میراث گذشتگان به دنبال رسیدن به مطامع نامشروع خود هستند، همواره در اولویت کار پلیس قرار دارد.

وی در ادامه گفت: ماموران پاسگاه انتظامی لاکان شهرستان رشت با اقدامات فنی و تحقیقات نامحسوس صورت گرفته از وجود اشیاء عتیقه داخل یکی از منازل این منطقه مطلع شده و با هماهنگی قضایی به آدرس این مکان اعزام شدند.

فرمانده انتظامی استان گیلان افزود: در بازرسی از منزل مورد نظر، 11 عدد سکه نقره ، چهار عدد سکه طلا، 2 عدد سکه نقره خرد شده، 2 عدد انگشتر طلا، 10 عدد گوشواره طلا، یک عدد دکمه طلا، 2 عدد نگین گردنبند طلا، 2 عدد نگین فیروزه انگشتر، 2 عدد پیاله مفرغ، یک حلقه انگشتر مفرغ، یک عدد آویز خمره ای، پنج عدد سکه مسی، سه عدد سرنیزه، یک جام مسی، 122 عدد سنگ تزئینی، یک عدد گردنبند برنجی، 102 عدد مهره زینتی، 25 عدد شی فلزی و برنجی و یک عدد مهره آهنی کشف شد.

سردار ملکی از دستگیری متهم 41 ساله این پرونده و معرفی وی به مرجع قضایی خبر داد و بیان کرد: طبق نظر کارشناسان میراث فرهنگی قدمت اشیاء کشف شده مربوط به دوره های قبل از میلاد، اشکانی، ساسانی، اسلامی و معاصر بوده و ارزش تقریبی آنها 57 میلیارد ریال است.

بنا به گزارش دیگری از پایگاه پلیس خبری گیلان, فرمانده انتظامی تالش گفت: سارقان حرفه ای منزل، اماکن خصوصی و موتورسیکلت در این شهرستان دستگیر و به پنج فقره سرقت اعتراف کردند.

سرهنگ محمد رستمی اظهار کرد: امنیت محصول یک فرآیند جمعی است و به عنوان یک ضرورت همه مردم باید در این راستا به پلیس کمک کنند.

وی در ادامه به وقوع چند فقره سرقت مختلف طی هفته های گذشته در شهر تالش و پیگیری موضوع توسط پلیس اشاره کرد و گفت: ماموران انتظامی پس از بررسی های لازم با انجام تحقیقات میدانی و جمع آوری آثار بجا مانده در صحنه های جرم، هویت 2 سارق این پرونده ها را شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان تالش با بیان اینکه پس از هماهنگی قضایی و برنامه ریزی لازم، سارقان در مخفیگاهشان در این شهرستان دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند، افزود: این افراد در تحقیقات پلیس به 2 فقره سرقت از اماکن خصوصی، 2 فقره سرقت منزل و یک فقره سرقت موتورسیکلت اعتراف کردند.

سرهنگ رستمی بیان کرد: سارقان 43 و 48 ساله پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

کشف 298 قلم شی عتیقه در رشت

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو