معرفی سریال ترکی عثمان (Kuruluş Osman) ؛ زمان پخش فصل 5 و خلاصه داستان

معرفی سریال ترکی عثمان (Kuruluş Osman) ؛ زمان پخش فصل 5 و خلاصه داستان


منبع: فیگار

3

1402/6/22

20:30


آیا تاریخ انتشار فصل 5 سریال ترکی قیام عثمان (Kuruluş Osman) مشخص شده است؟ بوراک اوزچیویت در فصل جدید سریال ترکی کورولوش عثمان حضور دارد.

معرفی سریال ترکی عثمان (Kuruluş Osman) ؛ زمان پخش فصل 5 و خلاصه داستان

آیا تاریخ انتشار فصل 5 سریال ترکی قیام عثمان (Kuruluş Osman) مشخص شده است؟ بوراک اوزچیویت در فصل جدید سریال ترکی کورولوش عثمان حضور دارد.

فصل 5 سریال ترکی قیام عثمان (Kuruluş: Osman)

گروهی از نویسندگان ترک، با الهام از تاریخ و داستان زیست غریب و پر مایه‌ عثمان اول بنیانگذار سلسله بزرگ عثمانی، فیلم‌نامه سریال ترکی تاسیس عثمانی را نوشته‌اند. طبق اخبار، ساخت فصل 5 این سریال تایید شده است و بعد از تعطیلات تابستان، این سریال منتشر خواهد شد.

سریال های ترکی طرفداران بسیاری در سرتاسر دنیا دارد. مردم ایران نیز از تماشای این سریال‌ها لذت می‌برند. سریال های ترکی در دو فصل از سال شروع می‌شوند و تا مدت‌ها به نمایش در می‌آیند. سریال‌هایی که اوایل پاییز شروع می‌شوند و تا آخر بهار ادامه دارند، و سریال‌های تابستانی که اغلب مضامین عاشقانه و کمدی دارند.

روز پخش سریال ترکی قیام عثمان : هرچهارشنبه

ساعت پخش سریال قیام عثمان در atv : ساعت 21:30

بیشتر بخوانید:

زمان پخش فصل 5 سریال قیام عثمان

فصل 5 سریال عثمان

زمان پخش فصل 5 سریال قیام عثمان

بوراک اوزچیویت، رغیب ساواش،‌ ییلدیز چاعری و اوزگور تورر از بازیگران مطرح و محبوب ترکیه هستند که در این سریال هیجان‌انگیز تاریخی ترکی ایفای نقش می‌کنند. این سریال تاریخی و اکشن ترکی، ساخته‌ یکی از شاخص‌ترین کارگردانان ترکیه بنام گون‌آی است. سریال های ترکی طرفداران بسیاری در سرتاسر دنیا دارد. مردم ایران نیز از تماشای این سریال‌ها لذت می‌برند.

بوراک اوزچیویت اعلام کرد:

فصل چهارم سریال قیام عثمانی خرداد ماه به پایان می‌رسد و این سریال برای فصل پنجم تمدید شده است.

بوراک نیز برای فصل 5 سریال عثمان قرارداد بسته است.

فصل 5 سریال ترکی قیام عثمان

فصل 5 سریال ترکی قیام عثمان

فیلمبرداری فصل 5 سریال ترکی قیام عثمان با پایان تابستان آغاز خواهد شد. انتظار می‌رود که این فصل با آغاز پاییز در ماه‌های مهر و آبان از شبکه atv نمایش داده شود. در پایان فصل چهارم این سریال شاهد ماجراهایی بودیم و فصل پنجم نیز در ادامه ماجرای عثمان بیگ خواهد بود. بوراک اوزچیویت نیز در فصل 5 سریال ترکی قیام عثمان حضور خواهد داشت. داستان قیام عثمان (فصل یک تا آخر) را در ادامه بخوانید.

روز پخش سریال ترکی قیام عثمان : هرچهارشنبه

ساعت پخش سریال قیام عثمان در atv : ساعت 21:30

فصل اول سریال ترکی قیام عثمان

فصل اول سریال ترکی قیام عثمان

فصل اول سریال ترکی قیام عثمان

قیام عثمان روایتگر جنگ های داخلی و خارجی عثمان یکم (مشهور به عثمان غازی) و چگونگی تأسیس و پایه‌گذاری امپراتوری عثمانی است و مبارزات او علیه بیزانس و ایلخانان مغول را به تصویر می کشد و اینکه چگونه او توانست استقلال حکومت خود را از سلجوقیان روم به دست آورد و یک کشور مستقل ایجاد کند که در مقابل امپراتوری بیزانس و مغول بایستد و فخرآور ترکان باشد.

در این مجموعه، شخصیت عثمان در مسیر خود با دشمنان و خائنان زیادی روبرو می شود و فیلم نشان می دهد که او چگونه توانسته با کمک یاران وفادار، خانواده و سربازانش بر این موانع غلبه کند و ماموریت خود را انجام دهد.

عثمان بیگ، پس از اینکه سلطان مسعود مجبور شد به قونیه بازگردد، فرماندهی ارتش ترکیه را بر عهده گرفت. او با برنامه ریزی استراتژی خود، سرنوشت جنگ را تغییر داد. او برای از بین بردن سربازان مقدونی که نیزه و سپر داشتند، استراتژی ایجاد کرد. فرماندهی ارتش دشمن برعهده دوکاس بود، که اساس ارتش بیزانس را تشکیل می‌دهد. او حساب کرد که اگر اتحاد ارتش به هم ریزد، اردوی ارتش از هم خواهد پاشید.

فصل 5 سریال ترکی قیام عثمان

فصل 5 سریال ترکی قیام عثمان

با بازگشت تعدادی از سربازان به همراه سلطان مسعود، تعداد ارتش عثمان کاهش یافته بود. عثمان ارتش خود را فراخواند و گفت: “امروز فرمانده‌ای در اینجا وجود ندارد! ارباب شما کسی است که به خاطر کلمات الهی، همراه شما جنگید. این یک نبرد سخت خواهد بود. اگر کسی مابین شما زندگی‌اش را دوست دارد و در حسرت خانوده است می‌تواند بازگردد. اما اگر کسی هست که جنگ می‌خواهد، بفرمایید این گوی و این میدان. این را بدانید که من یا با پیروزی میدان جنگ را رها خواهم کرد و یا به شهادت خواهم رسید.”

در دومین روز جنگ، ارتش ترکیه با وجود تعداد کم، قهرمانانه علیه ارتش بیزانس جنگید. عثمان بیگ و آلپ‌های او که در مرکز میدان جنگ بودند، علیه وحدت مقدونی مبارزه کردند. عثمان بیگ با درک اینکه ارتش بیزانس محاصره آن‌ها را آغاز کرده است، به آلپ‌ها دستور عقب‌نشینی داد. با دیدن عقب‌نشینی عثمان بیگ، نیکولا بسیار خوشحال شد و به واحد تحت فرمان دوکاس دستور داد: “هیچ یک از آن‌ها را زنده نگذارید. اجازه ندهید آن‌ها فرار کنند.”

فصل 5 سریال ترکی قیام عثمان

فصل 5 سریال ترکی قیام عثمان

هنگامی که نیروهای مقدونی فکر می‌کردند دشمن فرار کرده است، تعقیب آلپ‌های ترک را آغاز کردند. عثمان بیگ فرصتی را که منتظر آن بود به دست آورد و به آن‌ها حمله کرد. سربازان سلجوقی سلطان مسعود، که تحت فرماندهی گوندوز بیگ هستند، شاهد اتفاق شدند. آن‌ها با مشاهده برهم خوردن نظم ارتش مقدونیه، در همان لحظه حمله کردند. نظم ارتش بیزانس، که توسط این حمله غافلگیر شد، به طور کامل مختل شد.

عثمان بیگ عقب نشینی را متوقف کرد و مقابل دوکاس که او را دنبال می‌کرد ایستاد. با حرکات استادانه خود، حریف را شکست داد. عثمان بیگ رو به دوکاس گفت: “حالا کاملا شیرفهم شدی دوکاس؟ عاقبت کسی که، علیه ترک قیام می‌کند را به خوبی درک کردی؟ پرونده ترک تا پایان مرگ آخرین ترک به پایان نرسیده است!” و نهایتا دوکاس را مجازات کرد.

فصل 2 سریال ترکی قیام عثمان

فصل 2 سریال ترکی قیام عثمان

فصل 2 سریال ترکی قیام عثمان

عثمان بیگ، که با پیروزی بزرگ خود در برابر بیزانس، تسلط حکومت ترک بر سه منطقه را تضمین کرد، سرانجام وارث خود را در آغوش گرفت. عثمان بیگ نام پسرش را اورهان گذاشت. در برابر لحظه احساسی ملاقات عثمان و فرزندش، بالا خاتون نتوانست احساسات خودش را کنترل کند. زمانی که مالهون خاتون برای بالا خاتون آرزو کرد که او نیز صاحب فرزند شود، بالا خاتون نیز مژده‌اش را داد. او نیز حامله بود و این خبر را به همه اعلام کرد.

عثمان بیگ که شادی مضاعفی داشت، گفت: “خداوند متعال سرنوشت فرزندان ما را خوب رقم بزند. انشاءالله آن‌ها زندگی با برکت داشته باشند. اصل و نسب خود را حفظ کنند و افزایش دهند. بنده خدا، ملتی خوب برای پیامبر و خدمت‌گزار اسلام در جهان باشند.” او با این سخنان شکرگزار خدا بود.

در انتهای فصل دو، مالهون خاتون پسرش را به دنیا آورد و بالا خاتون خبرهای خوبی را جشن گرفت. تاریخ نشان می‌دهد که فرزندی به نام علاء الدین پاشا به دنیا خواهد آمد. به نظر می‌آید که در فصل سوم سریال عثمان دنیا آمدن و بزرگ شدن او را ببینیم.

فصل 3 سریال ترکی قیام عثمان

فصل 3 سریال ترکی قیام عثمان

فصل 3 سریال ترکی قیام عثمان

داستان سریال ترکی مؤسس عثمان در پایان فصل دوم به اینجا رسید که شش ماه از پیروزی عثمان بیگ بر ارتش بیزانس گذشته بود و عثمان در سوگوت سپری می‌کرد، خبری که قبیله کایا مشتاقانه منتظر آن بودند آمد. وقتی درد زایمان مالهون خاتون آغاز شد، این خبر به گوش عثمان بیگ رسید. بالا خاتون به همراه ماماها، لحظه‌ای مالهون خاتون را ترک نکرد. او شخصا مژده سلامتی فرزند و مادر را به عثمان بیگ داد.

عثمان بیگ، با دیدن پسرش بسیار متاثر شد. او به مالهون خاتون گفت:

تو نه تنها یک پسر، بلکه جهان را به من هدیه کردی.  اگر به من اجازه دهی، می‌خواهم نام او را اورهان بگذارم. هم‌نام شخصی که شهرهای زیادی را فتح و تاسیس کرد. و بر آن‌ها با عدالت حکومت نمود.

فصل 5 سریال ترکی قیام عثمان

فصل 5 سریال ترکی قیام عثمان

عثمان بیگ در گوش راست پسرش اذان خواند و در گوش چپ، نام او را زمزمه کرد و گفت:

“پسر، ای پسرمن! نام تو را پدرت عثمان، پسر ارطغرل غازی داده است. سن تو را هم خدا زیاد کند. بندگان و فرشتگان آسمان بدانند که نام تو زین پس اورهان خواهد بود.”

بالا خاتون نیز در قسمت پایانی و قبل از شروع فصل سوم سریال عثمان خبرهای خوبی داد. بالا خاتون با حالت خاصی گفت:

شما به ارباب ما یک پسر دادید، بنابراین من پروردگارم را شکر می‌کنم مالهون خاتون. و اما اگر صحبت از امتحان من باشد، خدا رو شکر با صبر گذشت و با دعاها قبول شد و من حامله‌ام. بیشتر از همه به این خاطر خوشحالم که پسرتان در راه دشوارش تنها نخواهد بود. خداوند خوشحالی مادر شدن را برای من هم رقم زد. اکنون من برادر اورهان را حمل می‌کنم.

در طرف دیگر داستان، عثمانی‌ها پس از مبارزه سخت، توانستند ترک‌ها را دور هم جمع کنند. عثمان بیگ پس از مرگ پدرش ارطغرل غازی، از دستورات وی پیروی کرد و مدت زیادی را با مغولان و امپراطوری بیزانس نبرد کرد.

فصل 4 سریال ترکی قیام عثمان

فصل 4 سریال ترکی قیام عثمان

فصل 4 سریال ترکی قیام عثمان

ارطغرل، پدر عثمان یکم بنیان‌گذار امپراتوری عثمانی بود. بعد از فتوحات و موفقیت‌هایی که ارطغرل، رهبر ایل قایی در نبرد با صلیبیون و مغول‌ها کسب می‌کند، سلطان سلجوقی، علاءالدین کیقباد، به پاس تقدیر وی را حاکم بر مناطق دومانیچ، سوگوت و اطراف آن می‌کند. ارطغرل نیز در سوگوت درگذشت و در آنجا به خاک سپرده شد.

در طول مبارزه سخت، عثمان همراهان و ملازمان جدیدی پیدا کرد که از او حمایت می‌کردند. اما شخص مورد علاقه‌ او، بامسی گم گشته بود. عثمان، ارتش نیکلاس را تخریب کرد و بلافاصله پس از قتل توگای شامان سیاه، انتقام دوستش را گرفت.

عثمان برای تحقق وصیت پدرش، با مالهون دختر عمور ازدواج کرد. مالهون خیلی زود باردار شد و عثمان با نگرانی منتظر وارث خود بود. عثمان نام اورهان را به پسرش داد و به همه اعلام کرد که اورهان دولتی ساخته بود که ترک‌ها آرزوی آن را دارند.

عوامل و بازیگران سریال قیام عثمان

بازیگران سریال قیام عثمان

بازیگران سریال قیام عثمان در فصل 5 سریال ترکی قیام عثمان
 • نویسنده: مهمت بوزداغ، آتیلا انگین، آسلی زینب پکر بوزداغ
 • کارگردان: متین گون‌آی
 • ستارگان:
  • بوراک اوزچیویت (در نقش عثمان)
  • اوزگه تورر (در نقش بالا خاتون)
  • تامر یعیت (در نقش ارطغرل پدر عثمان)
  • رغیب ساواش (در نقش دوندار بیگ)
  • تولگا آک‌کایا (در نقش دومرول آلپ)
  • ییلدیز چاعری (در نقش مالهون خاتون)
  • ارکان آوجی (درنقش آیا نیکولا)
  • یعیت اوچان (در نقش بوران آلپ)
 • ژانر: تاریخی، ماجرایی، اکشن، درام، اسلامی
 • برگرفته از: تاریخ زندگی عثمان اول
 • نام‌های دیگر سریال: The Ottoman ، عثمان غازی، موسس عثمان، عثمانی، قیام عثمان، تاسیس حکومت عثمانی
 • موسیقی: زینب آل‌آسیا، آلپای گوکتکین
 • مدت زمان هر قسمت: حدود ۱۵۰ دقیقه
 • محصول کشور: ترکیه
 • زبان اصلی: ترکی
 • پخش از شبکه: هر چهارشنبه شب ساعت ۲۰ به وقت ترکیه از شبکه atv
 • زمان پخش فصل 5 سریال عثمان : پاییز 1402

فصل 5 سریال ترکی قیام عثمان

فصل 5 سریال ترکی قیام عثمان

بیشتر بخوانید: 

سوالات متداول

داستان قیام عثمان درباره چیست؟

سریال معروف قیام عثمان به زندگی عثمان اول می‌پردازد.

زن دوم عثمان در سریال قیام عثمان کیست؟

بالا خاتون یا رابعه بالا هاتون (۱۲۵۸-۱۳۲۴) همسر دوم عثمان غازی یا همان عثمان یکم و دختر شیخ ادب‌علی (اِدِه‌بالی) بود. اوزگه تورر این نقش را ایفا کرده است. بازیگر زن دوم عثمان در سریال قیام عثمان کیست ؟ اوزگه تورر زاده ۱۶ آگوست ۱۹۹۸ در استانبول، بازیگر اهل ترکیه است. همچنین او یکی از زیباترین زنان ترکیه است. اوزگه برای نخستین بار در سریال معروف قیام عثمان که به زندگی عثمان اول می‌پردازد بازی کرد. وی در نقش بالا خاتون همسر عثمان یکم است.

سریال قیام عثمان چند قسمت است ؟

تا کنون چهار فصل، جمعا 130 قسمت از این سریال پخش شده است. فصل پنج به زودی منتشر خواهد شد به همین دلیل نمی‌توان گفت به طور دقیق سریال قیام عثمان چند قسمت است .

ژانر سریال قیام عثمان چیست؟

ژانر سریال قیام عثمان تاریخی، اکشن و جنگی است.

هنرپیشه های سریال ترکی قیام عثمان چه کسانی هستند؟

بوراک اوزچیویت (در نقش عثمان)، نورالدین سونمز (در نقش بامسی)، رغیب ساواش (در نقش دوندار)، امره باسالاک (در نقش گوندوز) و بسیاری دیگر از ستارگان ترکیه از هنرپیشه های سریال ترکی قیام عثمان هستند.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو