بیهوش شدن ایلان ماسک پس از نوشیدن الکل در مذاکره با روس ها برای خرید موشک!

بیهوش شدن ایلان ماسک پس از نوشیدن الکل در مذاکره با روس ها برای خرید موشک!


منبع: روزیاتو

2

1402/6/22

21:02


بیهوش شدن ایلان ماسک پس از نوشیدن الکل در مذاکره با روس ها برای خرید موشک!

بیهوش شدن ایلان ماسک پس از نوشیدن الکل در مذاکره با روس ها برای خرید موشک!

در کتاب بیوگرافی جدید ایلان ماسک به قلم والتر آیزاکسون که در ۱۲ سپتامبر منتشر شد. ادعا شده است که ایلان ماسک در اوایل دهه ۲۰۰۰ در دیدار با روس ها برای خرید موشک ۱۸ میلیون دلاری پس از نوشیدن مشروبات الکلی بیهوش شده است. ظاهرا او پیش از این جلسه، در مهمانی ای در پاریس در نوشیدن الکل زیاده روی کرده بود و در جلسه با روس ها آنچنان هوشیار نبوده است.

مدیرعامل تسلا و ایکس در بیوگرافی اش گفته است که می‌خواست ماموریتی را راه‌اندازی کند که «علاقه عمومی را در اکتشاف فضا برانگیزد». او با مهندس موشک جیم کانترل و آدئو رسی، هم خانه سابقش در کالج و مدیر عامل مؤسسه اش، همکاری کرد تا یک جلسه تجاری برای مذاکره درباره خرید موشک ها ترتیب دهند.

اما آنها یک استراحت کوتاه در پاریس داشتند که شامل یک مهمانی آخر شب بود که ماسک در نوشیدن افراط کرد. آیزاکسون نوشت، این سه نفر در اتاق پشتی یک رستوران در مسکو با فروشندگان بالقوه ملاقات کردند و «لقمه‌های کوچکی از غذا را با قلپ های بزرگ از مشروبات الکلی» خوردند.

او به این زندگی‌نامه‌نویس گفت که «حجم غذا و حجم مشروبات الکلی» در طول ناهار تقریباً برابر بود. طبق نوشته های این کتاب، ماسک که سرش گیج می رود از حال رفته و سرش به میز کوبیده می شود. پس از این نشست، ماسک در اوایل سال ۲۰۰۲ به مسکو بازگشت تا دو موشک Dnepr را به قیمت ۱۸ میلیون دلار خریداری کند. اما روس ها که برای هر موشک ۱۸ میلیون دلار می خواستند، ایلان ماسک را مسخره کرده و گفتند: «اوه پسر کوچولو پول نداری؟»

طبق گفته کانترل در کتاب، ماسک سعی کرد سر قیمت چانه بزند و در نهایت وقتی روس ها قیمت خود را به ۲۱ میلیون دلار افزایش دادند، ماسک دست خالی بازگشت.

آیزاکسون که زندگی نامه استیو جابز و آلبرت انیشتین را نوشته است، دو سال با ماسک روی کتاب او کار کرد. در ماه ژانویه، ماسک ادعا کرد که از مزه یا اثرات اکثر مشروبات الکلی بیزار است. این اولین بار نیست که ماسک اعتراف می کند که قبل از یک جلسه بزرگ در مهمانی شرکت کرده است و به شوخی می گوید که پس از مهمانی در لس آنجلس قبل از سفر به پاریس برای ملاقات با رئیس جمهور فرانسه، مجبور بوده چند ساعت در ماشینش بخوابد.

پیش از این جلسه، عکسی ماسک را در حال تماشای Mladen Solomun، یک دی جی بوسنیایی-آلمانی، همراه با جمعیت ۱۰,۰۰۰ نفری، نشان می دهد.

ساعاتی بعد، این میلیاردر بدون تراشیدن صورت و با همان کفش های در عکس، به دیدن امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه می رود.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو