فوندانسیون آرایشی و روش استفاده از آن

فوندانسیون آرایشی و روش استفاده از آن


منبع: آرگا

3

1402/8/14

23:18


استفاده از فوندانسیون یکی از مراحل مهم و اولیه در آرایش صورت است که هدف از آن آماده سازی پوست و یکدست کردن آن برای مراحل بعدی است. این مرحله تأثیر زیادی در داشتن یک آرایش کامل و بدون نقص دارد. فوندانسیون آرایشی دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آن ها روش خاصی برای استفاده دارند.

پایه اصلی هر آرایشی یک کرم پودر است که می تواند به صورت فشرده و یا پودری باشد. این کرم علاوه بر شکل ظاهری، از نظر ترکیبات نیز به انواع مختلفی تقسیم می شود و می تواند بر پایه آب و یا بر پایه چربی باشد. شما به کمک این کرم می توانید عملیات فوندانسیدن خود را به خوبی روی پوست انجام دهید. فوندانسیون آرایشی یکی از مراحل اصلی در آرایش است که با هدف یکدست کردن پوست و آماده سازی آن برای انجام یک آرایش زیبا و بی نقص انجام می شود. در ادامه مطلب ضمن آشنایی با فوندانسیون آرایشی، به روش استفاده از آن اشاره خواهیم کرد.

منظور از کرم فوندانسیون چیست؟

کرم فونداسیون یا کرم پودر، یک محصول آرایشی مایع یا پودری است که به منظور رفع معایب صورت و یکدست کردن رنگ پوست به کار می رود. بنابراین اگر بر روی پوست شما جای جوش، زخم، چروک، لک، ناهمواری و قرمزی وجود دارد، یک کرم فوندانسیون می تواند ایرادات صورت شما را بپوشاند. در واقع فوندانسیون یک کرم پایه در آرایش روزانه محسوب می شود.

فوندانسیون آرایشی چیست؟

روش استفاده از فوندانسیون به چه صورت است؟

پاک کردن صورت

توصیه می شود پیش از شروع هر گونه آرایشی، ابتدا پوست خود را به خوبی تمیز کنید و از یک مرطوب کننده استفاده کنید. این کار کمک می کند که پوست شما نرم شده و روزنه های باز آن کاملا بسته شود. اگر پوست شما حساس است، حتما از یک مرطوب کننده بدون الکل استفاده کنید. اما اگر پوست چربی دارید، می توانید انواع مرطوب کننده ها را امتحان کنید.

استفاده از پرایمر

پرایمر کمک می کند که فوندانسیون آرایشی با پوست ترکیب شده و دوام آن بیشتر شود. پرایمر ایرادات روی پوست را می پوشاند و کمک می کند که آرایش طولانی تری داشته باشید. به علاوه سرشار از ویتامین، آنتی اکسیدان و پپتیدها است که از پوست در برابر انواع آلودگی، آسیب و استرس محافظت می کند. پرایمر یک زیرسازی حرفه ای برای زدن پنکک و کرم پودر است.

انتخاب کانسیلر

اگر پوست شما هیچ گونه جوش و لکی ندارد، می توانید استفاده از کانسیلر را فراموش کنید. اما اگر نیاز به استفاده از کانسیلر دارید، حتما در زمان مناسب از آن استفاده کنید. اگر فوندانسیون شما حالت فشرده و کرمی دارد، در این مرحله می توانید از کانسیلر استفاده کنید. اما اگر فوندانسیون شما مایع است، استفاده از کانسیلر را به مرحله آخر موکول کنید.

انتخاب ابزار آرایشی مناسب

انتخاب ابزار آرایشی و استفاده از آن ها باید با توجه به نوع فوندانسیون و غلظت و بافت آن انتخاب شود. اگر فوندانسیون انتخابی شما، پودری و فشرده است، می توانید از یک اسفنج آرایشی استفاده کرده و یا یک برس مخصوص پودر انتخاب نمایید. برای زدن فوندانسیون پودری که فشرده نیست، بهتر است از برس آرایشی استفاده نکنید. در این شرایط اسفنج بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. در ارتباط با فوندانسیون های مایع یادتان باشد که اول بطری را خوب تکان دهید تا غلظت یکنواختی به دست آید. سپس چند قطره از آن را بر پشت دست خود بریزید و به کمک یک برس و یا اسنفج روی پوست خود پخش کنید.

بهترین روش استفاده از فوندانسیون آرایشی

از وسط صورت شروع کنید و به اطراف بروید

اهمیتی ندارد که نوع فوندانسیون و ابزار انتخابی شما چیست، مهم این است که برای زدن آن حتما از مرکز صورت شروع کنید و به تدریج به طرف گونه ها و صورت بکشید. این کار را خیلی خوب انجام دهید تا لایه پوست شما به نازک ترین حالت خود برسد.

پیشانی و چانه را از قلم نیندازید

برای قسمت چانه و پیشانی، مقداری فوندانسیون بردارید و بر روی چانه و پیشانی بزنید. حالا همانند مراحل قبلی آن را خوب پخش کنید. فوندانسیون را تا گردن و یا پایین تر از آن ادامه دهید تا گردن و صورت شما از نظر رنگ مغایرتی نداشته باشند.

محو کنید

برای محو کردن فوندانسیون آرایشی می توانید از ابزار آرایشی که قبلا استفاده کرده اید، استفاده کنید. این کار کمک می کند که پوست شما ظاهر بهتری داشته باشد و خیلی طبیعی به نظر برسد.

نحوه استفاده از پودر و کانسیلر

کانسیلر را درست بزنید: کانسیلر یک مرحله مجزا در آرایش است که استفاده از آن به نوع فوندانسیون شما بستگی دارد. برای زدن کانسیلر می توانید از انگشتان خود و یا یک برس مخصوص استفاده کنید. حالا بر روی نقاط مورد نظر بزنید و با کرم پایه خود به خوبی ترکیب کنید تا محو شود. این محو کردن باید به شکل ضربه ای و با حرکات دورانی انجام شود.

پودر بزنید: استفاده از پودر در مرحله پایانی آرایش کمک می کند که ظاهر آرایش خیلی طبیعی و صاف به نظر برسد. این کار می تواند مانع از براق شدن پوست شما شود.

چگونه باید از فوندانسیون آرایشی استفاده کنیم؟

چگونه فوندانسیون و ابزار مناسب آن را انتخاب کنیم؟

  • اگر پوست شما چرب است، باید یک کرم پایه سبک و بدون چربی انتخاب کنید. انواع پایه معدنی و پودری برای این کار مناسب است. اما نوع مایع و کرمی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
  • اگر پوست خشکی دارید، پایه کرمی، آبرسان و مرطوب کننده را انتخاب کنید. نوع پودری برای پوست شما مناسب نخواهد بود.
  • چنانچه پوست شما مختلط است، نوع فشرده و پودری را انتخاب کنید و برای نقاط خشک پوست کمتر استفاده کنید.
  • اگر پوست شما نرمال است، هر فوندانسیونی می تواند برای پوست شما مناسب باشد.

میزان پوشانندگی

اگر پوست شما خوب بوده و مشکل خاصی ندارد، می توانید از فونداسیون هایی که پوشانندگی زیادی ندارند استفاده کنید. اما اگر جای زخم و جوش دارید، مدل هایی که پوشانندگی بالایی دارند را انتخاب کنید.

مات یا براق

برخی فوندانسیون ها ظاهری براق و برخی دیگر ظاهری مات دارند. اگر پوست شما ظاهری طبیعی دارد، می توانید نمونه نیمه مات آن را انتخاب کنید. نوع براق آن برای روزهای سرد سال بهترین انتخاب است.

روش استفاده از فوندانسیون آرایشی

رنگ مناسب فوندانسیون

در فصول سرد سال پوست شما روشن تر می شود. به همین خاطر رنگی که در فصل تابستان استفاده می کنید، برای پوست شما تیره خواهد بود. به همین خاطر توصیه می کنیم که دو رنگ فوندانسیون انتخاب کنید. یکی برای زمستان و دیگری برای تابستان. البته هر دوی این موارد باید به رنگ طبیعی پوست شما نزدیک باشند.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو