معرفی خانه ابریشمی رشت و بازدید از این بنا

معرفی خانه ابریشمی رشت و بازدید از این بنا


منبع: آرگا

3

1402/8/16

10:12


اگر از علاقه مندان با دیدنی های خانه ابریشمی رشت هستید شما می توانید در این بخش با دیدنی های این‌ مجموعه آشنا شوید و ویژگی های ان را بشناسید.

خانه ابریشمی رشت سازه ای با دیدنی های متنوع بوده که شما از آن دیدن می کنید. این خانه در زمان قاجار نیز شهرت زیادی داشته و متعلق به خانواده حاج میرزا اسماعیلی حاکمی است. در ادامه با ویژگی های این مجموعه و سبک معماری آن آشنا می شوید.

خانه ابریشمی رشت

خانه ابریشمی رشت:

رشت سرزمین جاذبه های طبیعی و تاریخی بوده و شگفتی های زیادی برای علاقه مندان دارد. شما می توانید با مهم ترین ویژگی های معماری در این مجموعه آشنا شوید. سبکی از معماری قاجاری که قدیمی و تاریخی بوده و اطلاعات توریستی و گردشگری زیادی را درباره این مناطق به شما می دهد.

حیاط خانه ابریشمی

این خانه در شمار آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. بازدید از این‌ مجموعه تاریخی می تواند برای شما جذاب باشد. شما با بازدید از این‌ مجموعه می توانید یک تجربه عالی داشته باشید. تجربه ای نوستالژیک از این ناحیه نیز برای شما امکان پذیر بوده است.

این خانه یکی از مهم ترین جاذبه های تفریحی بوده که شما از این دیدن می کنید. نوع معماری منحصر به فرد آن و نمای دیدنی از جاذبه های طبیعی مهم ترین ویژگی های این‌ مجموعه هستند. این نوع معماری ها به دوران قاجار و ناصرالدین شاه بر می گردد.

دیدنی خانه ابریشمی

بررسی معماری خانه:

حالا باید سری به معماری آن خانه بزنیم و از نزدیک ویژگی های تفریحی و گردشگری آن را بدانید. این خانه تفریحی و گردشگری ۲ هزار متر مربع مساحت داشته و حیاطی بزرگ با حوضی وسیع دارد که شما شاهد آن هستید. باغچه ای سرسبز با ویژگی های گردشگری فوق العاده که از آن دیدن می کنید‌.

درختان کهنسال و مرتفع نیز از ویژگی های این ناحیه هستند. حوضی باصفا و دلنشین نیز یکی از ویژگی های معماری در این بنا به شمار می آید. پنجره های این‌ خانه شامل نقش و نگارهایی زیبا بوده و حال و سنتی این مجموعه نیز تجربه ای بکر برای شما خواهد بود. این مورد از ویژگی های خانه ابریشمی رشت است.

معماری خانه ابریسمی

این عمارت نسبتا بزرگ بوده و شامل دو طبقه می باشد. هر یک از طبقه های این‌ بنا نیز ۸ اتاق داشته و دور تا دور آن نیز با سبزه کاری های ویژه‌ای تزیین شده اند. شاید چیزی که در نگاه اول توجه شما را جلب می کند وجود رنگ های ویژه ای هستند که در معماری این بنا به کار رفته اند. رنگ هایی مانند رنگ نیلی و آبی که فضا را به رنگ آورده و رامش زیادی به شما می دهد.

این بنا شامل چند تالار بوده و در هر یک از این تالارها شما با ویژگی های مختلفی رو به رو هستید. یکی از مشهورترین تالارهای این مجموعه خانه تالار آیینه ابریشمی است که ویژه بوده و جذابیت های فوق العاده ای دارد.

جاذبه های خانه ابریشمی

این بنا در سال های اخیر نیز مرمت کاری شده است و شما با بخش مهمی از جذابیت های این مجموعه دیدنی آشنا خواهید شد. از مهم ترین ویژگی های این مجموعه گردشگری برای شما علاقه مندان می توان به گچ بری هایی اشاره کرد که در این سازه به کار رفته اند.

نظرات


تصویری


ویدئو