کالری کشک چقدر است؟

کالری کشک چقدر است؟


منبع: آرگا

1

1402/8/27

10:31


خوردن کشک می تواند برای بدن مفید باشد ولی یک سریاز افراد بهتر است ان را استفاده نکنند زیرا امکان بروز مشکلات بیش تر در مورد برخی از بیماری ها با خوردن کشکک وجود دارد در ادامه شما را با کالری کشک آشنا خواهیم کرد.

کشک یکی دیگر از مواد لبنی پرطرفدار در ایران می باشد و در غذا های بسیار زیادی از این ماده استفاده می شود. یادتان باشد که محاسبه کالری این ماده اهمیت زیادی در رژیم تان دارد و در صورتی که نتوانید آن را محاسبه نمایید باید به دنبال راهی برای درمان اضافه وزن خود باشید زیرا این ماده دارای میزان انرژی بالایی است. در ادامه شما را با کالری کشک و مضرات و فواید این ماده آشنا خواهیم کرد.

مزیت های کشک

آشنایی با کالری کشک

کشک های خشک نسبت به کشک های مایع دارای مقادیر بیش تری کالری می باشند و باید بدانید  که چربی کشک های خشک کم تر از نوع مایع آن می باشد. همچنین کشک ها برای درمان لاغری  پوکی استخوان بسیار خوب می باشند و شما می توانید با استفاده از آن ها از این بیماری ها پیشگیری نمایید. در واقع کشک به صورت تخمیری تولید می شود و زمانی که ماست را در این فرایند چربی و آب آن گرفته شود کشک تولید خواهد شد. میلی گرم

ارزش غذایی کشک

کشک های خشک در هر ۱۰۰ گرم دارای ۳۷۸ کالری می باشد و کشک های مایع در هر یک قاشق ۶۰ کالری دارد. سایر ارزش غذایی این ماده عبارت است از :

 • کربوهیدرات ۷۱ گرم
 • چربی ۷۰ گرم
 • آب ۷.۱ گرم
 • فیبر ۶ گرم
 • قند ۰ گرم
 • کلسترول ۰ گرم
 • کلسیم ۴۳۰ میلی گرم
 •  آهن ۲ میلی گرم
 • نیاسین ۱.۶۳ میلی گرم
 • ریبوفلاوین ۰.۸۲ میلی گرم
 • تیامین ۰.۳۷ میلی گرم

کشک یکی از بهترین منابع از پروتئین و کلسیم می باشد. در واقع ۵۵ درصد از وزن این ماده دارای پروتئین می باشد و کشک های خشک نسبت به نوع مایع آن چربی کم تر و ویتامین های بیش تری دارد.

مضرات خوردن کشک

مزیت های استفاده از کشک

همانطور که می دانید کشک یکی از محصولات لبنی می باشد و سرشار از کلسیم است ولی باید بدانید که این خواص به همین مورد محدود نمی شود و در ادامه اطلاعاتی دیگر در مورد فایده های این مورد به شما خواهیم داد تا بتوانید به راحتی از کشک در رژیم غذایی تان استفاده نمایید.

بهبود پوکی استخوان

کشک دارای مقادیر زیادی کلسیم می باشد و مهم ترین خاصیتی که این ماده دارد این است که می تواند از استخوان های شما مراقبت کرده و از پیشرفت این بیماری پیشگیری خواهد کرد و اوضاع افرادی که دارای پوکی استخوان هستند را بهبود خواهد بخشید. در این میان یادتان باشد که هر نوع کشک را نمی توان امتحان کرد و از کشک های نمک کمی دارند باید استفاده کنید زیرا سدیم زیاد مانع از جذب کلسیم خواهد شد.

بهبود بدنسازی

یکی از ورزش های بسیار مهم در باشگاه ها بدنسازی می باشد و یکی از مواد غذایی بسیار خوب در این مورد کشک ها می باشند. در واقع کشک دارای مقادیر مناسبی از پروتئین ها می باشد و می تواند به بدنساز ها کمک کند تا عضلات خود را بهبود بخشیده و یکی از پروتئین ها بسیار خوشمزه به حساب می آید. در واقع اگر شما نیز بدنسازی کار می کنید بهتر است این مورد را در رژیم غذایی تان وارد کرده و به همراه میان وعده های خود کشک نیز بخورید.

فواید کشک

کشک و بارداری

اگر باردار می باشید بهتر است روزانه حدودا ۵۰ گرم کشک میل کنید تا ۱۰۰ درصد از نیاز های روزانه شما به کلسیم تامین شود. در واقع کشک ها سرشار از کلسیم و پتاسیم می باشند و برای مادران باردار و مادرانی که به نوزاد خود شیر می دهند بسیار اهمیت دارد.

کاهش تیرگی های دور چشم

کشک دارای ویتامین های زیادی می باشد از این رو استفاده از آن می تواند میزان تیرگی دور چشم های شما را به شدت کاهش دهد. برای استفاده از این مورد کافی است مقداری از پنبه را به کشک آغشته کرده و به مدت ده دقیقه دور چشم هایتان قرار دهید تا تاثیرات آن را بعد از یک بار استفاده ببینید.

لاغری با کشک

همانطور که می دانید کالری کشک بسیار بالا است و در خوردن آن باید اعتدال را رعایت کنید ولی جالب است بدانید که مطالعات انجام شده در این زمینه شان داده است که استفاده از کشک قبل از غذا می تواند باعث کاهش اشتها شده و در نهایت از پر خوری پیشگیری می شود و شما به راحتی می توانید با استفاده از این تکنیک از بروز مشکلات بیش تر در مورد چاقی پیشگیری نمایید.

کشک برای لاغری

بهبود پوست و مو

ویتامین ها و مواد معدنی مفیدی در کشک وجود دارد از این رو باید یادتان باشد که از این مورد برای درمان ریزش مو و کچلی و همچنین طاسی استفاده می شود. این ماده همانند یک ضد آفتاب طبیعی عمل می کند از این رو می توانید آن را با مقداری آب لیمو و زردچوبه ترکیب کرده و به پوست خود بزنید تا بتوانید میزان لکه های پوستی خود را به حداقل برسانید.

همچنین می توانید از کشک برای درمان آفتاب سوختگی های پوستی استفاده کرده و یادتان باشد که به صورت تنها نباید این مورد را روی سوختگی ها بزنید زیرا امکان دارد  تاثیر برعکس داشته باشد و در نهایت منجر به بد تر شدن سوختگی ها شود.

بهبود دستگاه گوارش

کشک ها دریا مقادیر بسیار زیادی از پیش ساز های گلوتاتیون می باشد و این مورد می تواند برای دستگاه گوارش بسیار خوب باشد و این مورد با کنترل کردن رادیکال های آزاد می تواند از بروز مشکلات زیادی همانند پیری زود رس و سرطان ها پیشگیری کرده و طول عمر شما را زیاد تر خواهد کرد.

خوردن کشک شور

مضرات استفاده از کشک

حال که با کالری کشک آشنا شدید در ادامه لازم است اطلاعاتی در مورد میزان مضراتی که خوردن بیش از حد کشک دارد را بخواند تا بی رویه از آن استفاده نکنید.

 • کشک های شوری که در بازار هستند فایده چندانی ندارند زیرا سدیم زیاد در ان ها مانع از جذب کلسیم خواهد شد و دیگر کشک فایده خود را در این زمینه از دست خواهد داد.
 • اگر در خوردن کشک ها زیاده روی کنید نیاز است تا بدانید که ان مورد می تواند باعث ایجاد بلغم شده و این مرد برای افرادی که دارای مزاج بلغمی می باشند بسیار بد خواهد بود.
 • کالری کشک بالا می باشد از این رو از زیاده روی در خوردن ان خودداری نمایید در غیر این صورت باید چاقی را تجربه کنید.
 • اگر دارای مشکلاتی مانند انسداد مجاری ادراری، معده مرطوب، مزاج سرد و فشار خون بالا و چربی خون بالا هستید استفاده از این مورد برای شما مضر خواهد بود.
 • اگر در خوردن کشک زیاده روی کنید امکان دارد لکه های پوستی جدید برای شما ایجاد گردد.
 • کشک یکی از مواد غذایی نفاخ می باشد و برای این که راحت تر هضم شود نیاز است تا به همراه نعناع مورد استفاده قرار بگیرد.

کالری کشک

حال که با کالری کشک آشنا شدید و اگر از این مورد رضایت داشتید در ادامه می توانید اطلاعاتی دیگر در مورد کالری عدس و کالری حبوبات نیز مشاهده کرده و آگاهی خود را در این زمینه ها افزایش دهید و برای این کار کافی است تا از لینک های داده شده در این میان استفاده نمایید.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو