برگزاری پانزدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی کرمان در محل پیاده راه گلیم سیرجان

منبع: همگردی

1

1402/8/27

15:06


ایرنا/ براساس خبرهای واصله، برگزاری پانزدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی کرمان در محل پیاده راه گلیم سیرجان صورت می پذیرد.

سعید شاهرخی با اشاره به اینکه نمایشگاه مذکور شامل 200 غرفه است، اظهار داشت: 120 غرفه برای هنرمندان استانهای مختلف کشور و مابقی برای هنرمندان استان کرمان در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: دستگاه های مرتبط با حوزه صنایع دستی از جمله فنی و حرفه ای، بهزیستی، کمیته امداد، اداره کل زندان ها، کمسیون امور بانوان استانداری، اتاق بازرگانی، شهرداری کرمان و غیره نیز در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان افزود: غرفه هایی که در اختیار هنرمندان قرار می گیرد، به صورت رایگان است، البته هنرمندان باید دارای شاخص های مهر اصالت ملی یا بین المللی، برندسازی، بسته بندی، مجوز پروانه تولید، کمیت، کیفیت آثار باشند.

وی با تاکید بر اینکه در این نمایشگاه تمامی رشته های شاخص هر استان به ویژه استان کرمان به معرض نمایش در می آید، ادامه داد: در کنار برگزاری نمایشگاه مذکور برنامه های ویژه ای همچون میزهای تخصصی گلیم و تورهای سیرجان گردی نیز اجرا می شود.

شاهرخی با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان کرمان در یکی از شهرستان های استان برگزار می شود، خاطرنشان کرد: براساس سیاست جدید اداره کل میراث فرهنگی مبنی بر تمرکززدایی و تقویت شهرستان های دارای ظرفیت صنایع دستی در تلاشیم این نمایشگاه را در دیگر شهرستان های استان نیز برگزار کنیم.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان تاکید کرد: در سالهای آینده استان هایی که علاقمند هستند میزبانی این نمایشگاه را برعهده گیرند، می توانند درخواست خود را به معاونت صنایع دستی استان کرمان ارسال کنند تا در این زمینه تمهیدات لازم انجام گیرد.

وی خاطرنشان کرد: علاقمندان می توانند از ساعت 15 الی 21 14 تا 18 آذر امسال از پانزدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان کرمان در شهرستان سیرجان بازدید کنند.

برگزاری پانزدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی کرمان در محل پیاده راه گلیم سیرجان

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو