پنجمین نشست کارگروه کمک های بشردوستانه بین المللی فعالان نظام سلامت برای مردم مظلوم غزه

1

1402/8/27

16:35


پنجمین نشست کارگروه کمک های بشردوستانه بین المللی فعالان نظام سلامت برای مردم مظلوم غزه در اداره کل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

پنجمین نشست کارگروه کمک های بشردوستانه بین المللی فعالان نظام سلامت برای مردم مظلوم غزه

به گزارش بهداشت نیوز، در این نشست که در آستانه روز جهانی کودک برگزار شد، نمایندگان بخش های مختلف نظام سلامت ضمن اعلام آمادگی برای حمایت و حضور در تجمع امروز 27 آبان ماه در تهران و سایر شهرها، گزارشی از فعالیت های انجام گرفته با موضوع کمک های انسان دوستانه به مردم غزه ارائه کردند.

در این نشست دستیار ویژه وزیر و مدیرکل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، به انعکاس وسیع تجمع محکومیت شهادت 200 نفر کادر درمانی بیمارستان های غزه در بیمارستان های کشور در22 آبان ماه اشاره کرد و گفت: اداره کل همکاری های بین الملل وزارت بهداشت بیانیه ها و گزارش برنامه های واحدهای مختلف را به زبان انگلیسی ترجمه و در اختیار رسانه ها قرار می دهد و در همین رابطه بیانیه 72 انجمن علوم پزشکی و نامه بیمارستان های خصوصی به کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد ترجمه و در فضای رسانه ای بین المللی منعکس شده است.

به گفته دکتر محمدحسین نیکنام، در هفته جاری محموله جدید دارویی انسان دوستانه برای کمک به عزه به سازمان هلال احمر اهدا خواهد شد. همچنین کارگاه آموزشی و جریان شناسی یهودیت و صهیونیزم اسرائیلی در تاریخ فلسطین با حضور کارشناسان و مدیران ستادی و دانشگاهی با همکاری بسیج جامعه پزشکی و دیگر واحدها برگزار می شود.

وی ضمن اشاره به شهادت بیش از 200 نفر از همکاران درمانی در حین خدمت به مردم در کنار بمباران و تخریب کامل53 دستگاه آمبولانس، 135 مرکز درمانی، 21 بیمارستان و47 مرکز بهداشتی درمانی در غزه، از برگزاری تجمع محکومیت شهادت کادر درمانی و تخریب اماکن و تجهیزات بیمارستانی غزه در آینده نزدیک با توجه به پیگیری انجمن های مردم نهاد حوزه سلامت، انجمن های علوم پزشکی، مراکز و موسسات درمانی خیریه و بیمارستان های خصوصی خبر داد.

در پایان این نشست بر تقویت و ظرفیت سازی تفاهم نامه های فی مابین دانشگاه های علوم پزشکی کشور با  دانشگاه های علوم پزشکی دیگر کشورها و همچنین ظرفیت سازی انجمن های علمی پزشکی و سازمان های مردم نهاد حوزه سلامت با انجمن ها و سازمان های متناظر بین المللی با موضوع حمایت از مردم غزه تاکید شد.

در این نشست نمایندگانی از کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری، معاونت های توسعه مدیریت و منابع، معاونت بهداشت، معاونت درمان، سازمان غذا و دارو و معاونت فرهنگی و دانشجویی، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اداره کل غرب آسیا و شمال افریقای وزارت امور خارجه، معاونت امور بین الملل و حقوق بشردوستانه و سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر و گروه های دارویی برکت و دارویی تیپیکو، سازمان انتقال خون و سازمان اورژانس کشور، معاونت سلامت، آموزش پزشکی و دفاع زیستی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اداره کل خیرین و موسسات مردم نهاد سلامت و دبیرخانه انجمن های علوم پزشکی حضور داشتند.

نظرات


تصویری


ویدئو