اسحاق جهانگیری الان کجاست؟ + بیوگرافی

منبع: نم نمک

1

1402/8/27

19:44


بر اساس شکایت محمدباقر قالیباف ، اسحاق جهانگیری به 12 ماه حبس تعزیری محکوم شد که این حکم اولیه بوده و قابل تجدید نظرخواهی است.

اسحاق جهانگیری الان کجاست؟ + بیوگرافی

جهانگیری در پرونده شکایت قالیباف محکوم شد

به گزارش نم نمک ، اردیبهشت سال جاری محمدسعید احدیان دستیار سیاسی و رسانه ای رئیس مجلس در توییتی به موضوع شکایت محمدباقر قالیباف از اسحاق جهانگیری اشاره کرد و توضیح داد که « قالیباف سال96 به دلیل دروغ های آقای جهانگیری از او شکایت کرد ، اگر قوه قضاییه وقت همان زمان به این شکایت رسیدگی می کرد باعث بازدارندگی از دروغ گویی در مناظرات می شد. در نهایت اسفند پارسال در دادسرا قرار مجرمیت صادر و سپس پیغام ها برای گرفتن رضایت شروع شد که تنها شرط آقای قالیباف پذیرش رسمی اشتباه بود در همین حال که آقایان پیگیر رضایت هستند ، تیم رسانه ای شان شروع به عملیات روانی برای تأثیرگذاری بر رای دادگاه کرده است.»

اسحاق جهانگیری الان کجاست؟ + بیوگرافی

اسحاق جهانگیری الان کجاست؟ + بیوگرافی

همان زمان برخی رسانه ها بیان کردند که علت شکایت قالیباف ، رییس مجلس از جهانگیری ، معاون اول دولت حسن روحانی مربوط به مناظره های دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سال 96 است.

اکنون حکم دادگاه صادر شده که براساس آن جهانگیری به دلیل افترا به 4 ماه حبس تعزیری و به دلیل نشر اکاذیب به 8 ماه حبس تعزیری محکوم شده منتها با توجه به قانون و پست مسئولیتی جهانگیری ، حکم حبس به 440 میلیون ریال جزای نقدی تخفیف داده شده است؛ این حکم قابل تجدید نظرخواهی است.

در جریان بررسی این پرونده ، قاضی به پرونده موسوم به املاک نجومی و تبرئه قالیباف در این پرونده اشاره کرده است. همچنین سازمان بازرسی بیان داشته که هیچ پرونده مفتوحی علیه قالیباف وجود ندارد.


بیوگرافی اسحاق جهانگیری

اسحاق جهانگیری کوهشاهی متولد 20 دی 1336 سیاست مدار اصلاح طلب و مدیر ارشد اجرایی ایرانی است که به عنوان ششمین معاون اول رئیس جمهور ایران در دولت های یازدهم و دوازدهم فعالیت می کرد.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو