فراخوان حمایت از ایده‌های فناورانه در حوزه فناوری‌‌های پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی

1

1402/8/27

20:53


معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی، با همراهی ستاد توسعه فناوری‌های پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی طی فراخوانی از ایده های فناورانه در حوزه پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی حمایت می‌کند.

فراخوان حمایت از ایده‌های فناورانه در حوزه فناوری‌‌های پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی

به گزارش بهداشت نیوز، این فراخوان با رویکرد حمایت از پژوهشگران، دانشجویان، اساتید و فناروان فعال در حوزه فناوری‌‌های پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی برگزار شده است. توسعه فناوری در هر کدام از محورهای ذکر شده، نیازمند حمایت مادی و معنوی دارد؛ در همین راستا برنامه نوآفرین با هدف تعیین نقشه راه فناوران و اعطای حمایت‌های بلاعوض به محققان و دانشگاهیان شکل گرفته است.
 
همچنین به منظور کمک به توسعه فناوری‌های نوظهور و بهره‌برداری از نتایج آن از تمامی ایده‌ها و طرح‌های مرتبط با حوزه پزشکی بازساختی و سلول‌های بنیادی استقبال می‌شود. حمایت از پژوهشگران در سه سطح حمایت از توسعه فناوری‌های مرتبط در سطح مطالعات پیش‌بالینی، حمایت از توسعه فناوری در سطح مطالعات کارآزمایی بالینی و حمایت از توسعه فناوری در سطح تولید تجهیزات و ملزومات فنی راهبردی مرتبط به حوزه صورت خواهد گرفت. درمان های مبتنی بر فناوری های سلول های ایمنی، درمان های مبتنی بر فناوری ژن درمانی، درمان‌های مبتنی بر فناوری سلول و فرآورده های سلولی، زیر ساخت های فناورانه حوزه پزشکی بازساختی در مقیاس صنعتی و زیرساخت های فناورانه مطالعات پیش بالینی از جمله organ on a chip،ارگانوئید و ... از اولویتهای موضوعی این فراخوان اعلام شده است. 
 

علاقمندان می‌توانند برای شرکت در فراخوان به سامانه نوآفرین) NOAFARINTECH.IR) مراجعه کرده و با ورود به صفحه فراخوان و کلیک بر روی گزینه ثبت پروپوزال در همین صفحه، اطلاعات مورد نیاز را در پرسشنامه، وارد کنند. طرح‌های ارسالی مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت تأیید اولیه، جلسه ارزیابی تخصصی طرح با حضور داوران و مسئول ستاد مربوطه برگزار خواهد شد.
 
این فراخوان در دو مرحله غربالگری(ارزیابی اولیه) و داوری کامل برگزار خواهد شد که در صورت تأیید طرح در جلسه ارزیابی و بر اساس نتیجه جلسه، میزان حمایت از طرح مشخص خواهد شد.
 
گفتنی است ثبت طرح به منزله پذیرش طرح و ورود به جلسه ارزیابی نخواهد بود.
 
فرم‌های پروپوزال اولیه که از طریق پست الکترونیک و سایر روش‌ها ارسال شوند، مورد بررسی قرار نخواهند گرفت.

مهلت این فراخوان و تکمیل پرسشنامه تا 15 آذر ماه 1402 می‌باشد. متقاضیان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق شماره همراه 09025555439 تماس بگیرند.

نظرات


تصویری


ویدئو