طرز تهیه کرم آبرسان خانگی برای پوست چرب

طرز تهیه کرم آبرسان خانگی برای پوست چرب


منبع: نم نمک

1

1402/8/28

06:57


در این مطلب جدید در سال 1402 و سال 2023 ، طرز تهیه کرم آبرسان خانگی برای پوست چرب و طرز تهیه کرم آبرسان خانگی برای پوست مرطوب و آبرسانی عمیق پوست و ماسک آبرسان خانگی برای پوست و ماسک آبرسان قوی پوست و بهترین آبرسان طبیعی پوست و کرم آبرسان برای پوست چرب و جوشدار و آبرسان پوست خانگی و ماسک آبرسان پوست خانگی در نم نمک.

طرز تهیه کرم آبرسان خانگی برای پوست چرب

طرز تهیه کرم آبرسان خانگی برای پوست چرب

پوست های چرب بیشتر از هر نوع پوست دیگری نیازمند مراقبت هستند. اگر شما دارای پوست چرب هستید باید ماسک هایی را استفاده کنید که چربی اضافه پوست شما را خارج کرده ، روزنه های پوست را بسته ، تولید چربی را کاهش داده و پوست را پاکسازی کند.

طرز تهیه کرم آبرسان خانگی برای پوست چرب

طرز تهیه کرم آبرسان خانگی برای پوست چرب

کرم آبرسان خانگی برای پوست چرب

در ادامه به معرفی چند ماسک آبرسان صورت عالی مخصوص پوست های چرب می پردازیم :

1. ماسک آبرسان آووکادو ، تخم مرغ و آبلیمو

یک عدد آووکادو را پوست کنده ، هسته اش را درآورده و له کنید. سپس آن را با یک عدد تخم مرغ و یک قاشق غذا خوری آب لیمو مخلوط کنید و با یک قاشق چوبی مخلوط کنید تا یک مخلوط یک دست به وجود بیاید. صورت خود را بشویید و بعد مخلوط را روی صورت خود بمالید و با نوک تمیز انگشتان خود ماساژ دهید. سپس به مدت 25 دقیقه اجازه دهید ماسک بر روی صورت شما بماند و بعد با آب ولرم صورت خود را شستشو دهید.

2. ماسک آبرسان آلوئه ورا و آب پرتقال

یک قاشق غذاخوری آب پرتقال طبیعی و تازه را با یک قاشق چایخوری آب آلوئه ورا مخلوط و با یک قاشق چوبی در یک کاسه کوچک مخلوط کنید. صورت خود را بشویید و ماسک را با نوک انگشتان به صورت بمالید و ماساژ دهید و به مدت 20 دقیق بر روی پوست خود نگه دارید و سپس با آب ولرم بشویید. شما می توانید یک یا دوبار در هفته از این ماسک استفاده کنید.

کرم آبرسان خانگی برای پوست چرب

3. ماسک آبرسان موز و عسل

یک موز رسیده کامل را با 2 قاشق غذا خوری عسل طبیعی را در مخلوط کن ریخته و تا زمانی که یک دست شوند مخلوط کنید. سپس چند قطره آبلیموی تازه را به آن اضافه کرده و کاملا با یکدیگر میکس کنید. صورت خود را شسته و ماسک را با نوک انگشتان به صورت بمالید و ماساژ دهید. اجازه دهید ماسک به مدت 20 دقیقه روی صورت شما بماند سپس با آب ولرم بشویید.

4. ماسک آبرسان توت فرنگی ، آب لیمو ، عسل و سفیده تخم مرغ

6 عدد توت فرنگی رسیده ، 3 قاشق غذاخوری عسل ، 2 عدد سفیده تخم مرغ و یک قاشق غذاخوری آب لیموی تازه را آماده کنید. ساقه های توت فرنگی را جدا کرده و در مخلوط بریزید تا پالپ یک دستی به وجود بیاید. سپس بقیه مواد را اضافه کنید و با یکدیگر مخلوط کنید. صورت خود را شسته و ماسک را با نوک انگشتان به صورت بمالید و ماساژ دهید. اجازه دهید ماسک به مدت 20 دقیقه روی صورت شما بماند سپس با آب ولرم بشویید.

کرم آبرسان خانگی برای پوست چرب

5. ماسک آبرسان صورت خیار و جعفری

خیار میوه ای است که در تمام فصول در دسترس است و با قیمت مناسب می توانید این میوه را تهیه کنید و برای زیبا کردن چهره خود از آن استفاده کنید. برای تهیه این ماسک کافی است یک عدد خیار را خوب بشویید و سپس آن را له کنید و 5 قاشق غذا خوری از آن را جدا کرده و با 5قاشق غذاخوری جعفری خوب مخلوط کنید. در مرحله بعد 5قاشق غذاخوری روغن کنجد به مخلوط اضافه کنید تا بتواند رطوبت و نرمی را به پوست شما بدهد. این مخلوط را در بطری دردار قرار دهید و اجازه دهید چند روز مخلوط در محل تاریکی قرار گیرد. بعد از گذشت حدود سه روز در آن را باز کنید و روی جوش های خود بمالید و اجازه دهید تا 20دقیقه روی آنها بماند و سپس آن را با آب ولرم آبکشی کنید.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو