موج گرویدن دختران تیک تاکر به اسلام به دنبال درگیری اخیر اسرائیل و فلسطین

موج گرویدن دختران تیک تاکر به اسلام به دنبال درگیری اخیر اسرائیل و فلسطین


منبع: روزیاتو

1

1402/8/28

17:00


موج گرویدن دختران تیک تاکر به اسلام به دنبال درگیری اخیر اسرائیل و فلسطین

موج گرویدن دختران تیک تاکر به اسلام به دنبال درگیری اخیر اسرائیل و فلسطین

دختران جوان غربی می گویند درگیری اخیر اسرائیل و فلسطین الهام بخش آن ها برای گرویدن به دین اسلام شده و آن ها در حال انتشار ویدئوهایی درباره ی این تصمیم خود در شبکه اجتماعی تیک تاک هستند.

این دختران که به تازگی به دین اسلام گرویده اند می گویند درگیری اخیر اسرائیل و فلسطین که از روز ۷ اکتبر با حمله ی غافلگیرانه ی نیروهای حماس به اسرائیل آغاز شده است، آن ها را به تصمیم برای گرویدن به دین اسلام سوق داد.

کارشناسان معتقدند این تصمیم برای بسیاری از این افراد «نهایت عصیان گری علیه دنیای غرب» است.

در میان کسانی که ماجرای گرویدن خود به دین اسلام را در تیک تاک را با دیگر کاربران در میان می گذارند، زنی به نام الکس است که خود را «چپگرا» توصیف کرده .

الکس که به تازگی یک جلد قرآن برای خود خریده و حجاب گذاشتن را آغاز کرده، می گوید به دنبال درگیری اخیر میان اسرائیل و فلسطین، حضور در راهپیمایی های حمایت از فلسطین را آغاز کرده است.

او روز ۲۴ اکتبر یک جلد قرآن برای خود خرید و با گفتن شهادتین، به دین اسلام گروید.

به گفته ی الکس، او بعد از دیدن ویدئوهای تیک تاک کاربری به نام مگان رایس، به مسلمان شدن ترغیب شد، تیک تاکر دیگری به تازگی به اسلام گرویده است.

مگان روز ۲۰ اکتبر در ویدئویی اعلام کرد که تصمیم گرفته برای اولین بار قرآن را بخواند.

او در این ویدئو به ۴۰۰ هزار دنبال کننده ی صفحه اش گفت: «اینطور که به نظر می رسد فلسطینی ها حتی زمانی که به معنای واقعی کلمه همه چیزشان را از دست می دهند هم ایمان آهنین شان را حفظ می کنند.»

چند روز بعد او یک باشگاه کتابخوانی به نام «باشگاه کتابخوانی جهانی مذهب» راه اندازی کرد که در آن به طور زنده به خواندن قرآن می پردازد. این باشگاه آنلاین حالا بیش از ۱۳ هزار عضو دارد.

مگان به دنبال کنندگانش گفته ماجرای گرویدن او به اسلام از بمباران اخیر غزه به دست اسرائیل آغاز شد.

یکی دیگر از این تازه گرویدگان مادر ۲۴ ساله ای اهل ایالت فلوریدای آمریکا است که به گفته ی خودش، سپتامبر امسال بعد از صحبت با دختری مسلمان در یک اپلیکیشن آموزش زبان، به دین اسلام علاقمند شد.

با این حال، او گفته که بعد از درگیری اخیر اسرائیل و فلسطین، تصمیم به گرویدن به اسلام گرفت.

او روز ۲۴ اکتبر ویدئویی از خود با حجاب منتشر و از مسلمان شدنش ابراز خوشحالی کرد.

لورنزو ویدینو، استاد دانشگاه جورج واشنگتن، اما از گرویدن زنان غربی به دین اسلام اصلاً متعجب نیست.

او در اینباره می گوید: «عصیان گری بخشی دنیای جوانی است. در این مقطع، چه چیزی عصیان گرانه تر، ضد غرب تر، ضد نظام سرمایه داری تر و ضد حکومت تر از گرویدن به دین اسلام؟»

او معتقد است که گرویدن به اسلام «نهایت عصیان علیه دنیای غرب» است.

الکس در یکی از ویدئوهایش به منتقدانش که معتقدند او بعد از «فروکش کردن جو» به راه و رسم زندگی غربی بازخواهد گشت، پاسخ داده است.

او در این ویدئو می گوید: «به نظر شما به کدام بخش از سبک زندگی غربی قرار است برگردم؟ سرمایه داری لجام گسیخته؟ آن همه استعمارگری؟ من از همه ی این ها بیزارم.»

این پدیده البته بی سابقه نیست. طبق گزارش مؤسسه ی مطالعات دینی هارتفورد، پس از حملات ۱۱ سپتامبر و حمله ی آمریکا به افغانستان هم ۸ هزار زن آمریکایی به دین اسلام گرویدند.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو