طرز تهیه ترشی کاپاریس یک چاشنی متفاوت و محبوب در خانه

منبع: آرگا

1

1402/8/29

18:10


طرز تهیه ترشی کاپاریس با روشی ساده در این قسمت قرار داده شده که مطالعه می کنید. این ترشی با استفاده از لگجی و سیر و سرکه تهیه می شود.

طرز تهیه ترشی کاپاریس که یک رسپی ویژه و عالی دارد در این بخس قرار داده شده که شما می توانید با نحوه تهیه این نوع ترشی خانگی فوق العاده آشنا شوید. این ترشی را می توانید در منوی خود نیز داشته باشید.

برای داشتن انواعی از ترشی های خانگی شما می توانید در این بخش با نحوه تهیه ترشی انبه و ترشی سیب هویج  آشنا شوید. این ترشی ها طعم فوق العاده ای دارند.

مواد اولیه:

  • لگجی: ۱ کیلوگرم
  • نمک: به میزان لازم
  • فلفل قرمز: ۲ عدد
  • سرکه: به میزان لازم

طرز تهیه ترشی کاپاریس

طرز تهیه ترشی کاپاریس:

برای داشتن این ترشی باید ابتدا لگجی یا همان شپله ها را را شسته و دم اضافی آن را جدا کنید. حالا باید آن را درون یک لگن ریخته و مقداری آب روی آن بریزید. مقداری نیز نمک روی ان ریخته و کنار بگذارید. در مدت زمانی که لگجی ها را درون آب و نمک قرار داده اید، چندین بار آب آن را تغییر داده و عوض کنید.

حالا در این بخش نیز نوبت به جوشاندن مواد می رسد. قابلمه ای روی حرارت گذاشته و مواد را درون آن ریخته و کمی سبر کنید تا آب به جوش آید. بعد از اینکه لگجی ها کمی نرم شد، می توانید آن را آبکش کرده و کنار بگذارید. حالا نوبت به اماده سازی این ترشی می رسد.

دستور تهیه ترشی کاپاریس

لگجی ها را روی یک ضافی گذاشته و زمان دهید تا کمی آب آن خشک شود. درون یک شیشه تمیز شپلی ها یا همان لگجی ها را ریخته و مقداری نیز به آن ها سرکه اضافه کنید. می توانید از چند عدد موسیر و نمک هم استفاده کنید. برای اینکه ترشی معطر شود می توانید از مقداری سبزی های معطر و خشک شده نیز استفاده نمایید.

در این مرحله از طرز تهیه ترشی کاپاریس فلفل تند قرمز، ترخان، سبزی های معطر دلخواه را نیز به ظرف اضافه کرده و بعد از چند دقیقه نیز باید درب شیشه را قرار داده و کنار بگذارید. این ترشی در زمان کمی تهیه می شود. شما می توانید این ترشی را درون یخچال نیز نگهداری کنید. این ترشی را برای مدت زمان زیادی می توانید، تهیه کنید و نگهداری نمایید.

نحوه تهیه کاپاریس

این ترشی در کنار پلو و غذاهای دیگر نیز عالی بوده و به شیوه ای عالی به غذای شما تنوع می دهد. طعم این ترشی عالی بوده و شما می توانید مزه ای فوق العاده ای از ان را تجربه کنید. این ترشی در کمتر از چند ساعت آماده سرو بوده و شما می توانید یک مزه فوق العاده از آن را تجربه کنید.

در صورت دلخواه می توانید از دیگر سبزیجانت نیز در این ترشی استفاده کنید. طعم این ترشی فوق العاده خوشمزه است. برای تردتر شدن این ترشی می توانید آن را درون یک بطری نوشابه ریخته تا در زمان مصرف هوای کمتری وارد بطری ها شود.

این ترشی در واقع یک نوع میوه است که به هندوانه ابوجهل شهرت دارد. این میوه را می توانید برخی از نواحی پیدا کنید. طعم این ترشی عالی بوده و خواص بسیار زیادی نیز دارد.

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو