ارائه خدمات ویژه پیشرفته‌ترین دستگاه‌های پزشکی هسته ای برای اولین بار در این بیمارستان

1

1402/8/30

16:08


بخش پزشکی هسته‌ای فردوس در بیمارستان مسیح دانشوری، مجهز به یکی از پیشرفته‌ترین دستگاه‌های PET_CT خدمات ویژه‌ای را در اختیار بیماران مبتلا به بیماری‌های بدخیم قرار می‌دهد.

ارائه خدمات ویژه پیشرفته‌ترین دستگاه‌های پزشکی هسته ای برای اولین بار در این بیمارستان

به گزارش بهداشت نیوز، بخش پزشکی هسته‌ای فردوس در  بیمارستان مسیح دانشوری مجهز به دستگاه تصویر برداری پیشرفته PET_CT است که برای اولین بار در کشور در این مرکز به بهره برداری رسید.

 PET-CTدستگاهی است که امکان تصویر برداری همزمان از ویژگی‌های آناتومیک ضایعه (از قبیل محل دقیق، اندازه و شکل) و نیز تغییرات متابولیک آن را که اغلب در سلول‌های بدخیم با رشد سریع رخ می دهد، فراهم می‌آورد.

این روش قادر است که ضایعات با اندازه کوچک را از طریق PET کشف و از طریق CT محل دقیق آن را مشخص کند.

مزیت انجام همزمان دو روش بررسی در قالب یک روش و تکمیل آن در مدت زمان کوتاه (30 دقیقه) PET-CT را به یک روش مطلوب جهت بررسی بسیاری از بیماری ها، از جمله بیماری های بدخیم تبدیل کرده است.

PET قادر است پیش از تغییرات آناتومیک ونمایان شدن آن در سایر روش‌های تصویربرداری از جمله سی تی اسکن، تغییرات عملکردی بیماری را نشان دهد.

همچنین دستگاه PET قادر است بسیار زود تر از CT اسکن و یا MRI پاسخ و یا عدم پاسخ به درمان را نشان دهد.

بیماران می‌توانند با اطلاع از روش‌های نوبت‌دهی و نحوه پذیرش به منظور بهره‌گیری از این خدمات اقدام کنند.

بنابر گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی،همچنین فرم پذیرش بیمار PET-CT نیز در وبسایت بخش پزشکی هسته‌ای فردوس در بیمارستان مسیح در دسترس است.

نظرات


تصویری


ویدئو