عنوان:تقاطع غیر همسطح دهدشت پروژه ای که درمرحله کلنگ زنی مانده !

منبع: ساعد نیوز

1

1402/8/30

17:58


ضرورت احداث تقاطع غیر همسطح شهردهدشت رفع مشکلات ،تعارضات اجتماعی وتسریع درساخت آن

عنوان:تقاطع غیر همسطح دهدشت پروژه ای که درمرحله کلنگ زنی مانده !

به گزارش خبرنگار افتخاری ساعدنیوز، با افتتاح و بهربردای ازجاده دهدشت ، پاتاوه وافزایش بار ترافیکی و تقاطع این محور با جاده دهدشت به سوق ضرورت احداث زیرگذرو روگذر این تقاطع را دوچندان کرده است .

از سمت پاتاوه به دهدشت که حرکت کنید بعد از روستای راک و درفاصله پنج کیلومتری شهر دهدشت بعد از پیچ نسبتا تند و سراشیبی ملایم به جاده نسبتا کم عرض با کمترین شانه خاکی به شهر دهدشت و تقاطع میرسی .که با افزایش تردد وعبور ماشین های سنگین و عدم رعایت حریم قانونی جاده از طرف کسبه کنار جاده بیم آن می رودکه حادثه پلیس راه یاسوج ،شیراز تکرار شود.

تقاطعی که فقط در فاصله ده متری تقاطع با یک مانع و دست انداز غیراستاندارد ایمن سازی شده . تقاطعی که علایم راهنمایی کافی ندارد ، بنرهای نصب شده برسرتقاطع (عوامل حواس پرتی رانندگان) کسبه و دست فروشانی که چسبیده به تقاطع اند و عبور ماشین های سنگین و خودروهای شوتی خطر حادثه ناگوار را برای مردم دوچندان می کند .

پروژه تقاطع غیر همسطح دهدشت یک بار درفروردین 97 برسر زبان ها افتاد و درگیردار تشریفات اداری گم شد تا اینکه در اسفندماه 1399 کلنگ آن به زمین زده شد، با توجه به اینکه زمین مورد نیاز برای ایجاد زیرگذر ، روگذر و کنارگذرهای این تقاطع به شهر چسبیده ود ارای ارزش مالی بالا هستند دارای معارضات اجتماعی بود و تا به امروز مسئولان راه وشهرسازی و...قادر به جلب رضایت مالکان ورفع معارضات نشدن. مشکلی که علاوه بر خطرات احتمالی فراوان سیمای ورودی شهر را درنظرمسافران نازیبا جلوه می دهد.

پروژه احداث تقاطع غیرهمسطح دهدشت و چهارخطه کردن ورودی های شهر از سمت پاتاوه وبهبهان ورفع معارضات وسازش با مالکان یکی از مطالبات مردم است که می تواند علاوه بر کاهش خطرات احتمالی ظاهری زیباتر از شهر دهدشت به روی رانندگان ومسافران عبوری ارائه دهد.

نظرات


تصویری


ویدئو