روش های جدید و فوق العاده موثر خانگی برای جلوگیری از ریزش مو

منبع: نمکستان

64

1398/5/6

11:03


برای جلوگیری از ریزش موی سر چه کارهایی را انجام دهیم؟

برای جلوگیری از ریزش موی سر چه کارهایی را انجام دهیم؟

نمکستان : یکی از دلایل ریزش مو ژنتیک است. اگر دلیل این ریزش ها ژتنیکی باشد معمولا راه حلی برای شما وجود ندارد. اما تنها چیزی که می توان گفت این است که، اگر متاسفانه ژن خوب در ارتباط موهای خود ندارید حداقل سعی کنید بیشتر به موهای خود آسیب نرسانید. در نکات بعد به عواملی که به موها آسیب می زنند می پردازیم.

دلیل بعدی ریزش مو آلودگی هوا است. طی آمار های گرفته شده بیان می شود که کسانی که در شهر های بزرگ تر زندگی می کنند درصد بالاتری ریزش مو دارند. به این دلیل که گرد غبار و آلودگی روی موها می نشیند و از رسیدن اکسیژن به موها جلوگیری می کند. و این باعث ریزش مو می شود.

اما در مورد آب و هوا گفتیم، باید به این نکته نیز اشاره کنیم که آب و هوای سرد نیز می تواند یکی از دلایل ریزش مو باشد. در آب و هوای سرد گردش خون کمتر شده و خون کافی به غددی که زیر پوست سر وجود  دارد نمی رسد و چربی کافی ترشح نمی شود وقتی این اتفاق می افتاد موها خشک شده و  و خشکی مو نیز می تواند یکی از دلایل ریزش موها باشد. یکی دیگر از دلایل که بیشتر خانم ها با آن سر و کار دارند، تغییرات هورمونی است. کمبود آهن نیز می تواند باعث ریزش مو شود. به همین دلیل خانم ها هر ماه به هنگام تغییرات هورمونی حتما از قرص های آهن استفاده کنند.

نکته بعدی در این مورد تغذیه است. تغذیه بر روی همه چیز تاثیر می گذارد. خصوصا برای مو ها کراتین که یک پروتئین است بسیار لازم است چون پایه اصلی موها از کراتین است. بنابراین در رژیم غذایی خود حتما پروتئین را جا دهید. و اما حرف تغذیه و پروتئین شد باید گفت که باید در روز ۲ لیتر آب بخورید. چون آب رسانی به بدن بسیار واجب است. همیشه وقتی درمورد پوست و مو صحبت می کنیم صبحت از ویتامین ها نیز به میان می آید، اما تا به حال دقت نکرده ایم که بعضی از ویتامین ها ممکن است ضرر داشته باشند. منظور از ضرر داشتن مصرف بیش از حد این ویتامین هاست. به خصوص برای مو مصرف بیش از حد ویتامین A اصلا توصیه نمی شود. چون ویتامین A غدد چربی برا کم فعال می کند و اگر مو چربی کافی نداشته باشد ریزش می کند و حتی باعث آسیب به مو می شود.

مطالب مشابه