کتابخانه بسیار زیبا شبیه به کشتی بزرگ + تصاویر

کتابخانه بسیار زیبا شبیه به کشتی بزرگ + تصاویر


منبع: نمناک

55

1398/5/6

11:11


سازه عمومی و بسیار منحصر بفرد " OODI " در کشور فنلاند، یکی از پربازدیدترین و جذاب ترین اماکن عمومی این کشور است.

کتابخانه بسیار زیبا شبیه به کشتی بزرگ + تصاویر

کتابخانه ای به وسعت کشتی در فنلاند

برای برخی از ما مطالعه همانند یک سرگرمی بسیار خوشایند و جالبی است که شاید در طول ماه مدت زمان طولانی را صرف مطالعه کنیم و این در حالی است که تمام ما برای مطالعه کتاب ها که می توانند در فرهنگ سازی جوامع موثر واقع شوند، وقت نمی گذاریم و در نتیجه سرانه مطالعه سالانه کاهش پیدا می کند و بی شک نشان دهنده برخی مشکلات می باشد که باید رفع شود.

اما بهترین موقعیت جغرافیایی برای مطالعه کتاب، نقاط آرام و بی سرو صدایی می باشد که با قرار گرفتن در این نقاط می توانیم به سادگی ممکن شروع به مطالعه کنیم که بی شک می تواند بسیار خوشایند و جالب باشد. به همین دلیل اولین مکان عمومی که ممکن است آنرا در ذهن خود انتخاب کنیم کتابخانه های می باشند که اولین اولویت را به خود اختصاص داده اند.

از این رو باید به این اماکن عمومی هر چه بهتر توجه شود تا اقشار مختلف هر جامعه ای بتوانند با کمترین هزینه ممکن مطالعه کنند تا فرهنگ مطالعه این گونه در جوامع گسترش پیدا کند و در نتیجه هر فرد جامعه بتواند هر چه راحت تر مطالعه کند و در نتیجه فرهنگ کتابخوانی و مطالعه افزایش پیدا کند.

به همین دلیل اخیرا کتابخانه ای جالب و جذاب و در عین حال بسیار منحصر بفرد به نام " OODI " در فنلاند رونمایی شد که برای اولین بار در دسامبر سال 2018 میلادی افتتاح شد و این روزها دارای محبوبیت بسیار زیادی می باشد که حتی آمار بیش از 20000 بازدید کننده در طول روز را نیز ثبت کرده است که بی شک منحصر بفرد می باشد.

این سازه عظیم همانند یک کشتی بسیار بزرگ و با وسعت بسیار زیادی است که روزانه محل عبور و مرور افراد عاضق مطالعه می باشد که توسط تیم " معماران ALA " طراحی و ساخته شده است که واقعا می تواند احساس غنی و پربار مطالعه را به هر مراجعه کننده ای منتقل کند.

کتابخانه بسیار شیک و زیبا شبیه به کشتی غول پیکر در فنلاند

مطالب مشابه