خبر داغ افزایش حقوق کارمندان: چند درصد افزایش حقوق داده می شود؟ | کارمندان ماه های آخر 1402 حسابی پولدار  می شوند؟

خبر داغ افزایش حقوق کارمندان: چند درصد افزایش حقوق داده می شود؟ | کارمندان ماه های آخر 1402 حسابی پولدار می شوند؟


1

1402/11/24

14:24


خبر داغ افزایش حقوق کارمندان: چند درصد افزایش حقوق داده می شود؟ | کارمندان ماه های آخر 1402 حسابی پولدار  می شوند؟

پایگاه خبری تحلیلی پیشنهاد ویژه :

حقوق کارمندان در ایران نیز مانند سایر کشورها، شامل حقوق پایه، بیمه‌ها، مزایا، مرخصی و تعطیلات، مزایای خانوادگی و حقوق اضافی مانند ساعات اضافه کاری و پاداش‌هایی است که کارفرما ممکن است به کارمندان خود اعطا کند.حقوق کارمندان بر اساس قانون کار، باید حداقل برابر با حداقل دستمزد مشخص شده در هر سال باشد. بیمه‌هایی مانند بیمه تأمین اجتماعی، بیمه سلامت و بیمه تکمیلی نیز برای حقوق کارمندان در ایران الزامی است.حقوق کارمندان به مبلغ ثابتی که با کارفرما توافق شده است، از جمله حقوق‌های اولیه است. بیمه‌ها نیز معمولاً شامل بیمه‌های سلامت، بیمه عمر و بیمه تامین اجتماعی است.

همسان سازی حقوق کارمندان

میزان افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۳ اعلام شد

سخنگوی شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان با افزایش ۲۰ درصدی حقوق شاغلان و بازنشستگان موافقت کرد.وی افزود: شورای نگهبان متناسب سازی حقوق بازنشستگان از محل افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده را تایید کرد. طحان نظیف افزود: افزایش وام ازدواج به 300 و 350 میلیون تومان تایید شد./ منبع:طلا

 کمتر از دو ماه به پایان سال مانده است اما هنوز تکلیف حقوق کارمندان دولت، بازنشستگان و کارگران مشخص نشده است. سید صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جدیدترین اظهاراتش در واکنش به اظهارنظرها در خصوص اختلاف نرخ تورم و میزان افزایش حقوق برای سال آینده، گفت: افزایش حقوق برای سال آینده 20 درصد نیست و علاوه بر 20 درصد، امتیازات ردیف اول و دوم را هم اضافه کرده‌اند و میانگین افزایش حقوق‌ها بیشتر از این رقم است.تورم هم طبق آخرین آمار، 44 درصد است.

همسان سازی حقوق کارمندان

به نقل از جماران او با تأکید بر اینکه میانگین افزایش حقوق‌ها برای سال آینده بیشتر از 20 درصد است، افزود: تمام تلاش دولت این است که تعادلی در دریافتی‌ها به وجود بیاورد و بتواند حداقل‌بگیرها را به حداقل دریافتی نرخ فقر برساند تا به سفره‌ آنها آسیب وارد نشود.

افزایش حقوق

مرتضوی با اشاره به اینکه دولت برای افزایش توان اقشار کم‌درآمد برنامه‌های حمایتی هم دارد، تصریح کرد: ما باید به مقوله «خط فقر» توجه داشته باشیم. بالأخره یک کسی در شرکتی 20 یا 30 درصد حقوقش اضافه می‌شود و امکان دارد مجموعه دریافتی مستمر و غیرمستمر او بالا باشد و آن 20 درصد خیلی بالاتر از مباحثی خواهد بود که مطرح می‌شود.

او افزود: اساسا اگر می‌خواهیم به مقوله سفره مردم توجه کنیم، باید تعریف واضح و جامعی از نرخ فقر داشته باشیم. بحث نرخ فقر و تکافل اجتماعی در دستور کار وزارت تعاون قرار گرفته و آمارش هم در آینده نزدیک منتشر خواهد شد. همه تلاش دولت این است که دهک‌های کم درآمد جامعه که به هر نحوی درآمد آنها از نرخ فقر پایین‌تر است، به حداکثر دریافتی برساند؛ که نرخ فقر را پوشش بدهد. یعنی تعادلی در دریافتی‌ها به وجود بیاورد و بتواند حداقل‌بگیرها را به حداقل دریافتی نرخ فقر برساند تا به سفره‌ آنها آسیب وارد نشود. / اقتصاد 100

مطالب مشابه


نظرات


تصویری


ویدئو