مشخصات کلیدی تلویزیون‌های ۸K منتشر شد

منبع: برترین ها

104

1398/6/10

14:03


انجمن ۸K یا همان ۸K Association که متشکل از شرکت‌های بزرگی نظیر سامسونگ الکترونیکس، سامسونگ دیسپلی، پاناسونیک، اینتل، هایسنس و TCL می‌شود مشخصات عملکردی تلویزیون‌های ۸K را منتشر کرده است.

دیجیتو: انجمن 8K یا همان 8K Association که متشکل از شرکت‌های بزرگی نظیر سامسونگ الکترونیکس، سامسونگ دیسپلی، پاناسونیک، اینتل، هایسنس و TCL می‌شود مشخصات عملکردی تلویزیون های 8K را منتشر کرده است.

مشخصات کلیدی تلویزیون‌های ۸K منتشر شد

این انجمن جزئیات مذکور را برای آگاهی بیشتر مشتریان از ویژگی‌های HDR، عملکرد رنگی و... منتشر کرده تا افراد در هنگام خرید محصولاتی که با برچسب 8K علامتگذاری شده‌اند از مشخصات آن‌ها آگاهی داشته باشند. این موارد در ادامه آورده شده است:

رزولوشن 4320×7680 پیکسل
نرخ فریم ورودی 24، 30 و 60 فریم بر ثانیه
درخشندگی نمایشگر: بیش از 600 نیت (حداکثر روشنایی)
کدک: HEVC
رابط: HDMI 2.1

تلویزیون های 8K

موارد فوق در واقع لیست مشخصاتی است که به صورت عمومی منتشر شده و جزئیاتی که در اختیار اعضای انجمن قرار گرفته شامل پارامترهای ورودی 8K (عمق رنگ، نرخ فریم، نمونه‌برداری کروما)، عملکرد نمایشگر (رزولوشن، حداکثر روشنایی، سطح سیاه، فضای رنگی، سفید مرجع) و رابط و فرمت‌های مدیا (رنج دینامیکی بالا، کدک) می‌شود.

به هر حال باید عملکرد این تلویزیون‌ها را در دنیای واقعی دید و اعداد و ارقام نمی‌توانند به عنوان انگیزه خرید برای مشتریان عمومی کاربرد چندانی داشته باشند. اما با این وجود، چنین جزئیاتی در آینده به فراگیرتر شدن استفاده از این تلویزیون‌ها کمک خواهند کرد.

مطالب مشابه


تصویری