خبر کشته شدن ابوبکر البغدادی واکنش‌های زیادی به دنبال داشت. سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد دولت محمود احمدی نژاد در توئیترش نوشت: ‌مدتها است که بساط خلافت ‎#داعش با غیرت مدافعان حرم، حشدالشعبی، ارتش و رزمندگان سوری و حزب الله برچیده شده و تاریخ مصرف ‎#ابوبکر_بغدادی مثل بن لادن تمام شده؛ حالا ‎#ترامپ دن کیشوت‌وار وارد ماجرا شده و قتل بغدادی را مثل فیلم‌های هالیوودی شرح می‌دهد تا خود را منجی منطقه معرفی کند!

ابوالفضل سروش نماینده مردم تهران نیز در توئیتی نوشت: ‌اگر خبر کشته شدن ‎#ابوبکر_بغدادی صحت داشته باشد یعنی داعش خرج کارزار انتخاباتی ترامپ شده است. تا وقتی که سایه امریکا آشوب رادر سوریه ، عراق و منطقه خاورمیانه حمایت و هدایت می کند امیدواری برای پایان تروریسم در منطقه واهی ست.

قاسم جاسمی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی نیز  درباره کشته شدن ابوبکر بغدادی به ایسنا گفت: بغدادی تبدیل به مهره سوخته و بی ارزشی برای آمریکایی‌ها شده بود که کارآیی و کاربرد خود را از دست داد. البته که بغدادی سرکرده داعش بود که این گروهک تروریستی را آمریکایی‌ها ایجاد کرده بودند.

او با بیان اینکه «آمریکایی‌ها به داعش تجهیزات می‌دادند» گفت: بعد از شکست‌های میدانی داعش در صحنه عراق و سوریه شرایط اضمحلال داعش ایجاد شد. به همین دلیل آمریکایی‌ها دیگر نمی‌خواستند اطلاعات در اختیار بغدادی قرار دهند. چون نتیجه نهایی آن رسوایی بیشتر آمریکایی‌ها بود. به همین دلیل او را کشتند تا بیش از این برایشان رسوایی نداشته باشد. کشته شدن بغدادی توسط منابع عراقی و سوری تایید شده است.

جاسمی با اشاره به معرفی شدن جایگزینی برای بغدادی گفت: آمریکایی‌ها همچنان می‌خواهند از داعش استفاده کنند. البته که داعش از بعد میدانی تضعیف شده و در عراق و سوریه به پایان عمر خود رسیدند.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت که طبق تایید تعدادی از عراقی‌ها آنها مخفیگاه ابوبکر بغدادی را نشان دادند. موضوعی که به تایید گروه‌های مقاومت در سوریه هم رسید ولی در نهایت کشته شدن بغدادی به نام آمریکا تمام شد.