بازطراحی زیبای مدرسه شهر لندن/ عکس

بازطراحی زیبای مدرسه شهر لندن/ عکس


منبع: ایران آرت

4

1399/1/7

13:50


بازسازی ساختمان‌های مخروبه و ساختن فضاهای جدید از چالش‌های اصلی این پروژه بوده است.

ایران آرت: مدرسه برنتوود در جنوب شهر لندن حدود دو هزار دانش آموز و دویست کارمند دارد و هدف از بازطراحی این مدرسه تبدیل آن به یک محیط آموزشی مدرن و فضایی شاد و کارآمد بود.

آلفورد هال موریس، معمار این پروژه اعتقاد داشت که آموزش کودکان نیازمند امکانات مناسب است و فضای پیرامون دانش آموزان نقش زیادی در یادگیری و تشکیل شخصیت آن ها دارد. او در نهایت توانست با تخریب و دوباره ساختن به یک تعادل از گذشته و حال برسد و مدرسه برنتوود را به یک فضای مناسب برای آموزش کودکان تبدیل کند.

بازطراحی مدرسه برنتوود لندن توسط آلفورد هال موریس

به گزارش سایت آبگینه، این پروژه بر اساس برقراری تعادل بین آموزش و نظم با بازی و تفریح طراحی شده است. بازسازی ساختمان های مخروبه و ساختن فضاهای جدید از چالش های اصلی این پروژه بود. در طرح جدیدی که ارائه شد تمام ساختمان های موجود غیر از استخر و سالن نمایش تخریب شدند و یک ساختمان آموزشی چهار طبقه، یک ساختمان برای رشته های هنری و یک سالن ورزشی به این مدرسه اضافه شد.

بازطراحی مدرسه برنتوود لندن توسط آلفورد هال موریسحفظ مشخصه اصلی ساختمانی که در سال ۱۹۸۴ ساخته شده بود در کنار ترکیب گذشته با حال یک فضای شاد و کارآمد ایجاد کرده است.

بازطراحی مدرسه برنتوود لندن توسط آلفورد هال موریس

بازطراحی مدرسه برنتوود لندن توسط آلفورد هال موریس

کلاس های آموزشی در امتداد یک راهرو قرار دارند و میان آن ها تراس هایی وجود دارد و نور طبیعی توسط پنجره های بزرگ انتهای راهرو به فضای داخلی میرسد. کلاس ها به صورت انعطاف پذیر طراحی شده اند و میتوان آن ها را با یکدیگر ترکیب کرد.

بازطراحی مدرسه برنتوود لندن توسط آلفورد هال موریس

مدرسه برنتوود برنده جایزه RIBA Stirling 2015 شده است که سالانه به برترین معماری بریتانیا ارائه میشود و معتبرترین جایزه معماری در این کشور است. از دیگر افتخارات این پروژه میتوان به جوایز متعددی مانند New London و RIBA نیز اشاره کرد.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو