نحوه مصرف ال دی، هیچ اطلاعاتی ندارم

منبع: نی نی بان

18

1399/2/22

16:56


سوال مخاطب نی‌نی‌بان: با سلام ببخشید اگه میشه تو رو خدا کمکم کنید هیچ اطلاعاتی ندارم و روم هم نمیشود از کسی بپرسم تو رو خدا کامل منو راهنمایی کنید من یک دختر ۱۹ ساله هستم و نامزدم هم ۲۰ سالشه و هیچ اطلاعاتی نداریم و قراره عروسی بکنیم و هیچ کدوممون نمی خوایم فعلا بچه دار بشیم نامزدم هم گفته من شب اول از تو رابطه کامل می خوام و از کاندوم هم استفاده نمیکنم و فقط اسم قرص ال دی را شنیدم و می خوایم از آن استفاده کنیم چگونه ودر چه زمانی باید مصرف شود یک هفته دیگه قراره عروسی کنیم تو رو خدا بهم بگید خیلی استرس دارم که ان شب اول باردار نشم
 
 
پاسخ دکتر فریبا الماسی، جراح و متخصص زنان زایمان و نازایی:
دوست گرامی خانمی که قرص پیشگیری از بارداری استفاده می کند باید چند نکته رعایت کند:
1- اولین بسته قرص را باید در 5 روز اول قاعدگی شروع کند.
2- هر شب یک عدد قرص را در ساعت مشخصی میل کند.
3- اگر یک شب مصرف قرص فراموش شد روز بعد 2 عدد قرص میل کند.
4- اگر دو روز مصرف قرص فراموش شد مثلا اگر شنبه و یکشنبه بود باید دوشنبه و سه شنبه هر روز 2 قرص مصرف شود.
5- در سیکلی که 2 روز مصرف قرص فراموش گردد دیگر قرص نمی تواند روش مناسبی برای پیشگیری باشد و باید از روش پیشگیری دیگری استفاده کرد.
6- فاصله بین دو بسته قرص حداکثر 7 روز است و اگر فاصله بیشتر شود (8 روز یا بیشتر) دیگر قرص روش مناسبی برای پیشگیری در آن سیکل نخواهد بود. قرص های پیشگیری از بارداری بهترین روش برای جلوگیری از بارداری هستند به شرط اینکه دارو درست و به موقع مصرف شود. پس از یک ماه مصرف قرص های پیشگیری از بارداری حداکثر اثر پیشگیری را ایجاد می کنند. به این دلیل در ماه اول علاوه بر مصرف قرص همزمان از روش دیگری هم مانند کاندوم برای پیشگیری استفاده کنید.

مطالب مشابه


تصویری


ویدئو